Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ewa, a może ten lakier rozpuszcza klej??

Jakiego kleju używasz??

 

Raczej nie .. bo do wszystkich prac uzywam tego kleju.. i nic sie nie dzieje, poza tym lakier akrylowy.. raczej nie działa jak rozpuszczalnik.

Mysle ze to kwestia wprawy.. obecnie motywy trzymaja sie dobrze.. i efekty sa coraz lepsze.

 

Pytanko czy kotos uzywał białej patyny...jakie efekty ona daje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam sobie ostatnio taki klej, ale jeszcze nie próbowałam (jestem w trakcie przeprowadzki :D). Chcę zrobić taką matę z kieszeniami na drobiazgi dla córki. Pewnie często nie będę tego prała (albo nawet i wcale), więc się nie martwię, ale w instrukcji zalecają robić takie rzeczy, które rzadko się pierze (i tylko ręcznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomocy!

Zastanawiam sie, czy nie kupiłam czasem oszukanego kraka. Mam jednoskładnikowy Stamperii, po raz kolejny robię próbę i nic. Ani jednego pęknięcia. Kupiłam na Allegro i nie wiem czy dobrze zrobiłam.

Nakładam grubą warstwę. Schło całą noc. Teraz farba wierzchnia i nic. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odkryłam co jest przyczyną braku spekań. Ale nie jestem na 100 % pewna.

Otóż pokryłam próbkę farbą akrylową Dekoral i zero spękań. Ta farba jest trochę wodnista i po pewnymm czasie, juz po nałożeniu jeszcze trochę się rozlewa sama z siebie. Spróbowałam akrylem dla plastyków, wiadomo szybko schnie. I pokazaly się dwa malutkie pęknięcia. Więc może to wina farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, co się dzieje z naszym wątkiem. :(

Powiem wam, to co pisalam o farbach w postach wyżej sprawdziło się. Piękne, duże pęknięcia mi wyszły jak nałożyłam szybko schnącą farbę akrylową kupioną w sklepie dla plastyków.

A teraz mam pytanie. Wiem, że sporo osób wykorzystuje do prac wikol zamiast dość drogiego klepju do dekupażu. Ale w jakich proporcjach należy go rozcieńczyć? Powiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...