Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmm jak...

miękki i płaski pędzel i maluje szybko raz koło razu staram się nie jeździć po tym samym miejscu wiele razy...

I jakoś samo wychodzi ;)

Natomiast dzisiaj się wkurzyłam... :x

kupiłam lakier stamperii dwuskładnikowy pękający - crackle soutille, i... w ogóle nie popękało! spróbuję jeszcze raz, ale wściekła jestem póki co niemożliwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! a jednak nie - poszłam posuszyłam suszarką i zaczęło pękać, no w końcu bo od rana czekałam na jakiś znak ;)

A Twój problem ze spękaniami może być taki, że za mało nakładasz lakieru - ja jednak leję sporo i na samym początku ta powłoka jest naprawdę cieknąca i musi stać na równej powierzchni, żeby nic nie ściekało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Jestem pełna podziwu dla wszystkich dzieł, które tu zobaczyłam.

Trzy dni temu nie miałam pojęcia co to jest ten decoupage ( swoją drogą nie miałam nawet internetu ). Teraz pod wpływem Waszych prac zamówiłam papier do decoupage, nakupowałam farb i zaniedbując rodzinę całymi godzinami wycinam motywy ( z serwetek kupionuch w supermarkecie).

Pewnie, że co przykleje, to zaraz muszę zedrzeć, bo się marszczy, ale czuję,że muszę coś robić, bo jak najszybciej chcę się nauczyć decopuage.

Prowadzcie mnie MOJE MISTRZYNIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam jeszcze pytanie.

Dziś byłam w Castoramie i oko zatrzymało mi się na primerze , bodajże Bondexu.

Czy taki też może być ? Nie kupiłam jeszcze, bo kosztował ok 43 zł, a nie byłam pewna. Jeśli nie może być, to gdzie w Łodzi ( jeśli któraś dekoratorka jest z Łodzi ) można kupić ten właściwy primer ? Zakupy internetowe raczej odpadają, nie mam doświadczenia, ale jeśli trzeba to się naumiem :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci sklep internetowy Kasiorka naszego - Carta - tam na pewno bezpiecznie zrobisz zakupy...

Lepiej się naumieć bo w sklepach netowych jest taniej, chodź to pewnie ten sam primer :) A jeśli nie to raczej działa tak samo ;)

http://www.sklep.carta.com.pl/

tylko nie wiem czy jest aktualnie w sklepie primer, bo coś nie mogę znaleźć, ale to chyba można zamówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini,

cudnie te przedmioty ozdabiasz :)

bardzo mi się podobają

 

jeżeli ktoś byłby zainteresowany to w środę 19 września o godz. 18.00 odbędzie się pokaz decoupage dla początkujących, w sklepie przy Al. Stanów Zjednoczonych 32 lok 3 w Warszawie

pokazy są darmowe

można też kupić tam różne materiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widzisz ja się własnie zaczynam urządzać, ale właśnie dużo chce mieć zrobione w decou :)

A, że nie buduję się tylko kupuję gotowe mieszkanie, to jeszcze mam wenę :lol:

I szukam inspiracji najróżniejszych a jednocześnie boję się, że coś spieprzę i nie bedzie pasować - bo pomysłów mam peeełno - ale kurcze każdy z innej parafii, przynajmniej mnie się tak wydaje... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i47.photobucket.com/albums/f184/Akna/IMGP1971.jpg

to pudełko na herbatę wyszło mi tak...

ale nie podoba mi się bo słabo popękało - coś nie tak jest z tym lakierem albo nie wiem wchłonął się przez bejcę...

nic to póki co zostanie bo nie chce mi się wszystkiego zdzierać ;)

 

jak dla mnie BOMBA :D

strasznie podobaja mi sie takie arcydzieła ....pod warunkiem jednak ,że zostały wykonane własnoręcznie :lol: te do kupienia w sklepie jakoś na mnie nie działaja :wink:

Trini - trening czyni mistrza :lol: przy 10-tym pudełku bedzie cudownie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :))

 

też trochę się zajmuje tą technika...

tylko raczej wszystko ode mnie ucieka w sensie, że jak dotąd żadnej pracy nie udało mi się w domu zostawić, wszystko do ludzi poszło :oops:

 

to takie początki małe :) ale będę się rozwijać

 

mam pytanko, czy wy korzystając z serwetkowych motywów maziacie klejem np. pudelko i potem nalepiacie motyw? czy jakoś inaczej?

w sensie ja próbowałam maziać i naklejać, ale czasem mi nieładnie zostawał klej np. w miejscach gdzie brakło motywu a akurat maźneło mi się klejem... w przypadku surowego drewna nie ma znaczenia, bo się wytrze, ale w przypadku kolorów to już mały problem... :(

 

poradźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...