Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmmmm

ja dotychczas robiłam tak, że farba podkładowa ciemniejsza zazwyczaj, stanowiła tło do spękań, które tworzyła farba zastosowana po cracku :)

nie bardzo rozumiem, co u Ciebie miało popękać ;) chyba tylko lakier który położyłaś po cracku ....

czy o to Ci chodziło w tej pracy?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie

już wiem o co Ci chodzi

Ty mówisz o cracku jednoskładnikowym do którego faktycznie używa się dwóch kolorów farb

ja o dwuskładnikowym gdzie uzywa się dwóch składników, z 2 buteleczek, czyli dwóch lakierów - jeden to podkład, drugi to jest właściwy lakier pękający - ale inaczej niż ten jednoskładnikowy :)

 

to jest zrobione jednoskładnikowym:

http://i47.photobucket.com/albums/f184/Akna/prace/2.jpg

 

a to dwuskładnikowym:

http://i47.photobucket.com/albums/f184/Akna/prace/S2010007.jpg

 

jak widzisz, te popekania są zupełnie różne - bo robi się je innymi crackami - inna techniką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja robiłam ta drugą, czyli dwuskładnikowym i te popękania nie wyszły - żeby były widoczne używa się porporiny - ciemnego proszku który uwidocznia popękania - chodzi o uzyskanie czegoś w rodzaju popękanej powierzchni jakby ktoś młotkiem uderzył w szkliwo a popękania się zabrudziły, a nie o efekt odpryskującej farby jak to ma miejsce w cracku jednoskładnikowym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini,

wszystko kumam ;)

masz coś teraz na tapecie?? :)

 

poszukuję własnie skrzyneczki na klucze i brązowych motywów z lat '50 - coś w tym stylu :)

Wczoraj miaużon mi sprawił 2 lusterka jedno martini 1 coca-coli oryginalne własnie z tamtego czasu - i ja cały czas poszukuję własnie takich inspiracji, dekoracji ;)

Trochę amerykańskiego "kiczu" ale bardziej w stylu retro - zegar dworcowy, tablice takie niby płaskorzeźby ale np. reklamujące sport w latach '50 - baloniarstwo, wędkarstwo, harleye.

Jak kupie takie tablice (mam 2 na oku) to zrobię fotki, żeby pokazac o co mi chodzi - a to pewnie stanie sie juz we wtorek :D

 

aw miedzyczasie pewnie coś ymysle, choć nie wiem, bo we wtorek rano odbieramy klucze od mieszkania więc decou może chwilowo spaść na drugi plan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...