Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...moja mala uczeszcza na tego typu zajecia . :p

 

U mnie tez to zajecie głównie córki. (10lat) ale pierwsze ozdoby robiła juz 2 lata temu. W zeszłym roku zdobiła wydmuszki na Wiekanoc a potem z powodzeniem sprzedała (za co łaska :wink: ) wśród znajomych, bo zbierała pieniązki na zakup psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do specjalistów - chcę na tynk nakleić coś co ma imitować metalowe płytki. Wyczytałam o szlagmetalu i widzę rozbieżności. Jedni piszą o płatkach folii z naniesionym metalem a inni o płatkach metalu. Może to to samo? Bo ja nie chcę folii, chcę metal, choćby bardzo cienko. Dodam, że nie widziałam tego w naturze, tylko w internecie. czy jak zamówię, to dostanę co chcę? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS szlagmetal to cienko prasowany metal :)

robiony prawie tak samo jak złoto w płatkach tylko szlagmetal jest gróbszy i możesz go kłaść rekami ale najlepiej z gazety :) to taka metoda gdy palce Ci sie poca a nie chcesz by metal kleich Ci sie do rąk :)

jak zamowisz szlagmetal to taki tez dostaniesz :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam opis w sklepie internetowym

Folia metaliczna nakrapiana na bazie złota, szlagmetal w arkuszach 14x14 cm, 25 arkuszy. Szlagmetal do zdobień złotniczych, np do ikon.

 

I czy to jest folia czy płatki metalu? Albo piszą nieprecyzyjnie albo istnieją dwie różne rzeczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS to jest metal, czy nazwiesz folią czy szlagmetalem. Ale płatki metalu są tak cienko rozprasowane (nie pamiętam dokładnie jednostki, - ale cos rzędu jednej tysięcznej milimetra). Produkuje się to maszynowo. W średniowieczu rozklepywano taki kawałek złota czy czegoś tam ręcznie i był ciut grubszy tzn. pewnie na tyle, że nie uciekał jak oddychałaś przy nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS to jest metal, czy nazwiesz folią czy szlagmetalem. Ale płatki metalu są tak cienko rozprasowane (nie pamiętam dokładnie jednostki, - ale cos rzędu jednej tysięcznej milimetra). Produkuje się to maszynowo.

 

Dodam jeszcze, że jest taki produkt jak metal napylany na folie plastikowa stosowany w decoupage. Ale jego sie inaczej uzywa.

 

Zerknij tutaj - obydwa produkty są opisane.

 

http://www.stamperia.com/pl/prodottiGruppi.php?idGroup=9

 

Szlagmetal, czyli metal w postaci płatków czy folii to tak jak dziewczyny piszą - sam metal.

 

A folia (plastik?) z napytlonym metalem działa tak, że smarujesz powierzchnie klejem (całą, albo wzór, nawet wypukły) i przykładasz te folie metalowa strona na klej. Przyciskasz (czy tam pędzelkiem czy szmatka) i odrywasz folię. W miejscach, gdzie folia dotknęła kleju, to drobinki metalu pozostają na przedmiocie, w pozostałych miejscach nie (czyli w tych mijscach, gdzie nie było kleju metal zostanie na folii). Mozna więc go stosowac do złocen nie tylko wiekszych powierzchni ale też do robienia wzorów.

Obudwa rodzaje (szlagmetal i folia z metalem) daja trochę inne efekty.

 

Mnie tez sie wydaje, tak jak dziewczynom, że jak piszą szlagmetal, to jest sam metal, bez żadnego dodatkowego nosnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
Mam pytanko... czy można zrobić coś takiego ze zdjęciem????

Warto by się też spytać tych co nagrobki robią :o

 

nie znam nikogo od nagrobków... troche mroczna odpowiedź :-?

 

Chce zdjęcie na drewniew takiej popękanej formule.... Zdjęcie w kolorze czarnobiałym lub sephii... Widziałam takie obrazki u was alemotywy kwiatow... Chce na ścianę zdjęcia mojego maluszka na takich małych kwadratowych płytkach drewnianych, ale też myślałam o 1 wielkim...

 

Więc ponawiam pytanko do specjalistek i mądrych głów - jest taka możliwość? Ktoś próbował, robił? Zdjęcie oczywiście nie jako zdjecie na papierze zdjeciowym bo pewnie by sie rozpusciło ale da się tozrobić ze zwykłą kartką papieru? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... czy można zrobić coś takiego ze zdjęciem????

Warto by się też spytać tych co nagrobki robią :o

 

nie znam nikogo od nagrobków... troche mroczna odpowiedź :-?

 

Chce zdjęcie na drewniew takiej popękanej formule.... Zdjęcie w kolorze czarnobiałym lub sephii... Widziałam takie obrazki u was alemotywy kwiatow... Chce na ścianę zdjęcia mojego maluszka na takich małych kwadratowych płytkach drewnianych, ale też myślałam o 1 wielkim...

 

Więc ponawiam pytanko do specjalistek i mądrych głów - jest taka możliwość? Ktoś próbował, robił? Zdjęcie oczywiście nie jako zdjecie na papierze zdjeciowym bo pewnie by sie rozpusciło ale da się tozrobić ze zwykłą kartką papieru? :-?

 

Jest do zrobienia trzeba tylko wydrukować fotke na papierze ryżowym. najlepiej na laserówce, wtedy nie bedzie sie rozmazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...