Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Maluję sobie tło, mieszając różne kolory farb, naklejam...

Przy podmalowywaniu używam opóźniacza, który rozjaśnia kolor i powoduje, że staje się lekko przejrzysty. A w ogóle to mam mało kolorów farb, więc jako pigmentów używam :oops: akwarelek mojego dziecka, ale to nie najlepszy sposób...

No, ale te cieniowania, to moja bolączka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochwały :oops: Zajmuję się decu od dziesięciu miesięcy. Wciąga jak diabli :roll: Farb mam rzeczywiście dużo. Kupuję je w sklepie plastycznym w Toruniu. Na naszym uniwersytecie jest wydział malarstwa, więc nie ma problemu z wyborem.

Używam różnych kraków- bardzo dobrze pracuje się z sottile. Ładny efekt daje Cracle antique firmy TO DO. Jednoskładnikowy można zastąpić zwykłym wikolem. Papiery kupuję w sklepach internetowych. Adresy wyślę Ci na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wciąga ;) ze mną dzieje się to samo

używam cracka jednoskładnikowego Country Style Crackle ale nie jestem zadowolona z efektów

chcę kupić właśnie dwuskładnikowy

jeśli chodzi o lakier to uzywam w sprayu matowego ale jest do niczego :( też nie jestem z niego zadowolona

zakupy robię w sklepie KAJ, myślę że spokojnie można zareklamować ;) ten serwis

robię chyba błąd że używam farb Duluxa, powierzchnia pomalowana też mnie nie zadowala, przynajmniej na drewnie, bo na metalu jest OK

a więc same błędy popełniam :(

ale mimo to nie zniechęcam się :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne prace Izawi, gratuluję, to już wyższa szkoła jazdy :)

Ja też matowy i myślę sobie, że jednak półmat byłby lepszy. Poza tym mam problem, bo ten lakier (ToDo) poliuretan lekko zażółca. Trzeba kłaść naprawdę bardzo cieniutką warstewką.

Ten domalux to taki do drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten do drewna. Poliuretany zaźółcają :evil: Jedynym, który nie zażółca jest domalux. Śmierdzi jak diabli, ale rzeczy, które zrobiłam w zeszłym roku nadal są białe. Trzeba kłaść cieniutką warstwę i nie więcej warstw niż trzy w ciągu dnia. Lakierowanie trwa kilka dni, ale warto się pomęczyć :wink:

Aaaaaaa, ja używam do malowania gąbki-zmywaka. Tnę większy na trzy części i przecieram lakierem pracę. Odpada problem czyszczenia pędzli, zostawiania włosów i pęcherzyków powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Widze, że decoupage opanowuje powoli fora niekoniecznie artystyczne ;) ja w poszukiwaniu inspiracji na temat kolorów w salonie i sypialni znalazłam ten wątek o decu, a nawet koleżankę z innego forum ;) - artystycznego jak najbardziej - te prace poznaje się na kilometr ;)

 

Ja robie decou od kwietnia, więc niezbyt długo i rzeczywiście wciąga, oj wciąga. Jesli ktoś chciałby zobaczyć moje prace to zapraszam tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze, że decoupage opanowuje powoli fora niekoniecznie artystyczne ;) ja w poszukiwaniu inspiracji na temat kolorów w salonie i sypialni znalazłam ten wątek o decu, a nawet koleżankę z innego forum ;) - artystycznego jak najbardziej - te prace poznaje się na kilometr ;)

 

Ja robie decou od kwietnia, więc niezbyt długo i rzeczywiście wciąga, oj wciąga. Jesli ktoś chciałby zobaczyć moje prace to zapraszam tutaj

Piekne te rzeczy. Tak samo jak Kasiorka i reszty...

Czy kazdy tego moze sie nauczyc? Czy wymaga to duzo czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljka miło mi, że Ci się podobaja :) samej techniki nauczyć się może każdy, kwestia wprawy - co do doboru elementów, kolorów tła itp. to już jest róznie - trzeba mieć troszkę "drygu", tak myslę - ale ponieważ zastosowań decou jest niezliczona ilość i takaż ilość stylów jego wykoanania to myslę, że każdy znajdzie działkę, w której bedzie dobry :) a technika czyni mistrza, więc nalezy ćwiczyć i ćwiczyć - tylko uprzedzam - TO UZALEŹNIA ! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...