Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pierwszą próbę mam za sobą, ale nie pochwalę się, bo mi się nie podoba. Chociaż mojemu mężowi i dziecku tak. Ale może się nie znają :-?

Powiem wam co mi się nie podoba. Otóż na starej czerwonej doniczce przykleiłam jasny żółty słonecznik. Nawet dobrze wyszło. Do czasu. Jak pociągnęłam lakierem, to serwetka sie pomarszczyła i spod serwetki wylazło czerwone :x Widać kwiatek, ale stracił swój prawdziwy wygląd. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postaram sie wkleic zegar, który zrobiłam wczoraj. Nie wyszło idealnie, bo papier ryżowy jest bradzo cieniutki i w czasie lakierownia też mi sie troszke pomarszczył. Pocieszam się jednak tym, że na zegar ścienny patrzy się z odległości co najmniej 1,5 m, więc dokładnie tego nie widać.

http://images1.fotosik.pl/234/d97adf9efd4d252cmed.jpg

Ale numer udało się wkleić. Tylko zdjęcie trochę kiepskiej jakości, ale na innych odbiuła mi sie lampa, więc juz zupełnie nic nie widać. To jest bez lampy. Teraz troche denerwuje mnie ta plasikowa obwódka, ale nie wiem jeszcze co z nią zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spodobały mi się te zdobienia - wcześniej sama chciałam coś namalować na komódce dla dziecka, ale na pewno nie wyszłoby tak fajnie. Jestem totalnie zielona w tej technice i mam pytanie czy te papiery i serwetki- to są jakies specjalne czy każdy papierowy motyw może być?

Miałabym ochotę ponaklejac na pudła z IKEA motywy a'la Fornasetti - ale skąd wziąc takie motywy? no i na komodę ilustracje rodem z zielnika - tu mam pomysł - bo na ziołach z herbapolu są motywy zielarskie- ale czy taki karton nadaje się do tej techniki?

I jeszcze jedno mam maleńką córcię i nie chcę jej podtruć lakierem- czy do tego nadaje się lakier wodny?

Miałam ochotę pobawić się z tą komodą za pomocą białej bejcy - i znów pytanie czy to zgrywa się z techniką decupage. Sorki za dyletanckie (pewnie) pytania) ale wchodząc na forum miałam inny pomysł i to co pisze to wpływ impulsu i szczerego podziwu dla waszych prac

No i jeszcze jedno, bo na zdjęciach nie widać - ale nie chciałabym efektu błyszczącej powierzchni - czy lakier matowy wchodzi w grę? mam wrażenie, że Wadze dzieła są różne pod tym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, w jaki sposób osiągasz taką ladną, dużą, rzadką krakaturę? :roll: Mam pomysl na prezent i potrzebuję osiągnąć wlaśnie taki efekt - inny będzie do bani.

Napisz proszę dokladnie, jak to robisz, jak dużo nakladasz kraka, czym go nakladasz, w którą stronę itp. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Bo w teorii wiem, ale coś gorzej z praktyką. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam caracka Stamperii Sottille.

Jeśli chcę uzyskać większe spękania kładę miękkim pędzelkiem większą ilość składnika,tak że po nałożeniu praktycznie nie widać motywu a i schnie wtedy nie pól godziny a conajmniej 3 i dopiero jak znikną wszystkie białe ślady nakładam składnik 2 i też go nie żałuję.Spękania wychodzą mi zawsze.Aha ten crack lubi ciepełko.A wypełniam go porporiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...