Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

Ucieszyłam się, że znalazłam ten temat na forum, a to dlatego, że na moje pytanie (poniżej) odpowqiedziała tylko jedna forumowiczka. Poleciła mi właśnie technikę decoupage. Ten temat jest mi bardzo mało znany, ale może przy Waszej pomocy ......... uda mi się.

 

W łazience chciałabym zamknąć wnękę drzwiczkami drewnianymi pomalowanymi werniksem firmy FOX. Marzy mi się faktura z lekko zazaczonymi motywami np. mewa, poniżej muszle. To tylko projekt. Nie wiem jak by mi to wyszło, U mnie z reguły kończy się na projekcie. A na dodatek obsługującą w sklepie pani powiedziała, że może pękać farba i że lepsza byłaby farba Alpine.Poniewaz jest to farba nie tak często stosowana, więć muszę zapytać szerokie grono czytelników. Może któreś z Was ma tą farbą pokryte drewno i na dodatek w łazience, gdzie warunki są inne niz w pokojach. Poza tym czy nie brudziłyby się te drzwi, dotykane wiele razy w ciągu dnia.

W ostateczności zrobię drzwiczki (od podłogi po sam sufit - szerokość 40 cm) z białej płyty. Wcześniej myślałam o lustrze, ale potem wyobraziłam sobie wszystkie rzeczy odbijające się w lustrze i stwierdziłam, że byłby natłok i wcale nie powiększyłabym łazienki, a wręcz przeciwnie.

 

 

Betka

DOMOWNIK FORUM (min. 500)

Wysłany : Czw, 2 Listopad 2006 23:27 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

A może zrobisz to techniką decoupage. Jest ten wątek we wnętrzach. Nie musisz naklejać serwetek, ale tą techniką możesz pomalować szafke i będzie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja widzialam w łazience w pewnym hoteliku motywy malowane na folii i potem jakoś to przenoszone na płytki. Myślę, że na drewno też można oprzenieść. Niestety, nie wiem jak to zrobić dokładnie. NAtomiast taką folię z rysunkami widziałam kiedyś w Liroyu. Podobno jest też a Makro. Efekt świetny. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja też proszę o radę. Mam w domu kilka bardzo strarych glinianych wazonów. Własciwie to nie wazony tylko prawdziwe wiejskie gary, w których babcia mojego męża przechowwwała mleko.

W wynajmowanym teraz przez nas mieszkaniu jest trochę ciasno i trzy takie dzbany tryzmałam na balkonie. Ostatniej zimy wiadomo jak było. :( Napadało śniegu, przyszedł mróz i rozsadziło mi dzbanek i piękne dwojaki. :cry: Skleiliśmy je i dzban chciałam ozdobić czymś, żeby nie było za bardzo widać rys. Sa trochę widoczne na zdjęciu, tuż nad dnem. Pomalowałam farbą, która miała byc ecru. Jak wyschła to okazała się biała. Niestety, zupełnie bielusieńka. Nie podoba mi się teraz. No i właśnie. Nie bardzo wiem, czy nakleić jakiś wioskowy motyw i pomalować bejcą postarzającą, żeby trochę ściemniało. Czy może lepiej nałożyc inny kolor i zrobić krakaturę? Na pewno chcę je przyozdobić jakimś motywem. Tylko nie za bardzo wiem co z tym nieszcęsnym kolorem. Jeśli macie jakieś pomysły to napiszcie.

A tak w ogóle to powiedz jarkowtowa co to jest to osttanie, bo nijak nie moge się domyślić. 8) :-?

A to mój dzbanek

 

http://images4.fotosik.pl/210/e60816985af0204amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podoba ci się kolor twojego dzbanka, to po po prostu go przemaluj. Skoro chcialaś kremowy to dodaj do bialej farby barwnik i już. A na to jakiś cud motyw. Jak nie masz pomyslu to poszukaj w necie inspiracji. Jest mnóstwo zdjęć przeróżnych prac ze wszystkich stron świata. Może coś wpadnie ci w oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam na koncie moje pierwsze próbne "dzieło" - stary drewniany wieszak :D Niestety nie wiem jeszcze wielu rzeczy, chociaż śledzę ten wątek i kilka innych stron o Decoupage.... Przede mną długa droga, ale jaka przyjemna!!

 

Kupiłam dziś kilka paczek serwetek, postaram się umieścić zdjęcia, może będziemy się wymieniać serwetkami? Co prawda można kupować je na sztuki, np. na Allegro, ale po co zaraz handlować :wink: Co Wy na to?

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkie artystki z Muratora!

Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tego wieczoru zajmuje się "serwetkową robotą"? :D

 

Mam problem: po kolejnym lakierowaniu mojego wieszaka, zrobił się zupełnie matowy... (wczesniej był z delikatnym połyskiem) Ktoś może wie dlaczego tak się stało? Czy przyczyną może być to, że właśnie do ostatniego lakierowania użyłam resztki lakieru z puszki, która była nieszczelna?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. ja tego wieczora zajmuję się serwetkową robotą. Będę kończyć dzban umieszczony na zdjęciu kilka postów wyżej. Nie jestem zadowolona na razie z efektu, ale jak już nakleję wszystkie motywy to pomaluję go chyba lacca scurente o które wcześniej pytałam Kasiorka.

Kasiorku, czy to da nieco ciemniejszy odcień?

A tak w ogóle Magda to ja kupiłam na Allegro pudło serwetek ponad 120 sztuk. Każda inna i mogę się wymienić. Tylko na razie nie wiem na co. :roll:

Jeśli zaś chodzi o twój wieszak to jedyne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy to takie, że malowałaś matowym lakierem. :-? Ale przecież można chyba dać jeszcze jedną warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie lakier, którego użyłam to półmat, ale po 3 pierwszych malowaniach praca była delikatnie błyszcząca, a teraz jest zupełnie matowa. :-? Dochodzę jednak do wniosku, że nie wygląda to źle. :wink:

Dziś zrobiłam doniczkę -pomalowałam ją i ozdobiłam, a jutro ją polakieruję. Pomalowałam też farbą butelkę, ale zrobiły się brzydkie zacieki...

 

Ciągle nie mogę się odważyć żeby spróbować cieniowania, boję się że wyjdzie nienaturalnie. Macie sprawdzone sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pierwszy raz też nie wyszło. Za drugim znacznie lepiej, a za trzecim prawie dobrze. :) Właśnie mam obklejony dzban, ale chcę go pomalować czymś przyciemniającym to wtedy pokażę.

Ja serwetki naklejam na lekko posmarowaną klejem poiwrzchnię, a potem leję sobie klej na palec i smaruję serwetkę już nałożoną na przedmiot. Delikatnie od środka. Drobniutkie zmarszczki i tak będą, zwłaszcza na zaokrąglonych kształtach, ale nie są straszne i przy pociągnięciach farbą czasem podobne nierówności są wyczuwalne. Tylko palec musi byc cały czas w kleju i to dość obficie polany.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :)

Od tygodnia jestem zakochana :) ...... w decoupage :) dowiedziałam się o nim przypadkiem i wcięło mnie na dobre :) za kiesiąc szykuje mi sie przeprowadzka, meblowanie i malowanie :) teraz patrzę na wiele przedmiotów w mieszkaniu i wiem, że nie wylądują na śmietniku - stara deska do chleba, drewniany stojak na noże i dwa taborety " wczesny Gierek".

Czytam i czytam i już mam galimatias w głowie :) Mąż obiecał mi książkę pod choinkę - może polecicie mi jakiś tytuł ? przewodnik, poradnik o technice?

Byłam wczoraj w EMPIKU i LEROY ale zdurniałam :)

zrobiłąm listę zakupów dla początkującego zapaleńca -

Farby akrylowe - mogą być np. Duluxa do ścian lub te do kaloryferów?

Krak jednoskładnikowy - czy są różne rodzaje by uzyskać różne rodzaje spękań? (gdzies to czytałam)

Lakier zabezpieczający np. Dulux lub Domalux - chyba najlepszy półmat lub satyna.

Czy tych samych środków mogę urzywać do drewna i do szkła?

Przepraszam - wiem, że wszędzie jest mnóstwo informacji na ten temat, ale ja od tego wszystkiego zaczynam się gubić.

 

Chyba chodziłam po tym EMPIKU jak sroka, bo aż pisnęłam z zachwytu nad tymi wszystkimi dodatkami - a płatki złota różnych odcieniach od miedzi po zielony to już szok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale Cię rozumiem :) ,

Ja już też sie pogubiłam, chyba trzeba po prostu zacząć :D (ale u mnie z czasem krucho). Na razie czytam i oglądam (prośba o więcej zdjęć!)

Ja mam filiżanki, które chciałabym w ten sposób ozdobić (najpierw chciałam je pomalować, ale to nie wyglądałoby zbyt elegancko, teraz po tym wątku poszerzyły się moje możliwości).

Jak mi nie wyjdzie to trudno, bo i tak chciałam się ich pozbyć, ale zastanawiam się co z myciem, czy takie lakiery są trwałe, jakie polecacie na ceramikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...