Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Hmm...może w końcu ktoś się znajdzie kto buduje M14 Dom dla Ciebie z muratora?Niewiele można znaleźć osób, które są tym domem zainteresowane. A może jakieś opinie, sugestie? Podaję link: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Bardzo podoba mi się ten projekt. Jedyna zasadnicza rzecz do zmiany to pokój zamiast garażu, bo drzwi w pokoju dziennym wsuwane w ścianę zamiast projektowanych - to drobiazg. Poza tym nic bym nie zmieniała. Na razie jestem na etapie szukania działki pod ten dom oczywiście (chociaż podobno najpierw działka potem projekt) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
agnieszkakusi- mam pytanie odnośnie dachu i rynien, czy myślałaś o jakimś innym rozwiązaniu zamocowania rur spustowych. Ponieważ dach jest duży - okap jest ok 1,3 m za obrysem budynku- poziomy odcinek łączący rynnę z rurą spustową jest baaardzo długi i jakoś mi dziwnie wygląda. Ponieważ nie mam jeszcze projektu, na razie moje odczucia wynikają jedynie z prezentacji na stronie Muratora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeńki, dostałam odpowiedzi na mój post odnośnie "mojego" domku. Leila, my poszerzyliśmy budynek z każdej strony o pół metra a dach zostawiliśmy bez zmian. Tym samym dach wystaje tylko 80 cm, a nie 1,3m (zbyt duże podcienie). Teraz wałkujemy temat dachówki, bo blachodachówka plannja na ten dach będzie kosztować prawie 12 tyś!!! Nie mogę jednak nikogo znaleźć kto ma dachówkę na takim dachu - chodzi o stopień nachylenia.

Leila gdzie będziesz budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leila, my już kończymy fundamenty. Widziałaś gdzieś koło Was podobny dom? Chodzi mi o kąt nachylenia dachu? Chcielibyśmy zamiast blachodachówki (plannja wychodzi ponad 12 tyś) położyć dachówkę ceramiczna. Jednak wiele osób straszy nas, że to jest za niski kąt nachylenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Mój mąż wpadł dziś na pomysł, żeby postawić obok domu garaż wolnostojący, a zamiast garażu w bryle domu wykorzystać powierzchnię na:większą łazienkę, pralnię z suszarnią i pom. gosp z wejściem z boku budynku do przechowywania np.kosiarki, łopat i innych narzędzi gospodarczych. Jednocześnie zwiększyłaby się nam sypialnia. A zamaist tej łazienki obok sypialni byłaby garderoba. Teraz zastanawiamy się czy dom nie straci uroku. Na elewacji zamiast bramy garażowej byłyby takie m,ałe dwa okienka jak po lewej stronie. Pomóżcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okienka będą po lewej i prawej stronie takie same, to dlaczego sądzisz, że dom straci urok? ja uważam, że zyska http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

 

Ale zastanówcie się dobrze, czy garaż wolnostojący, do którego trzeba dojść, przenieść zakupy itd., to jest to.

Ja akurat mam garaż przy budynku, ale bez bezpośredniego przejścia do domu, tak zdecydowaliśmy i uważamy, że przejście paru kroków nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie chce pomóc :cry: i na dodatek nie ma Eskimoska

Jak nie ma....... jak jest. :D

agnieszkakusi - coś chcecie (raczej chce) przekombinować. :o

Nie do końca rozumiem koncepcję, ale cos mi to przypomina Wałesę (też miał koncepcje :lol: - ale mu nie wyszło).

Ustalmy fakty. 8)

Masz ładny funkcjonalny, choć niewiellki (za to tani) domek - skoro juz pokochałas parterówki.

Wybacz - ale z tym garażem wolnopstojacym - to jakaś wsteczność w (zresztą sensownych) trendach.

Pomijając juz ze wolnostojacy garaż jest beznadziejny w swej funkcjonalnosci (wiem - bo miałem taki i taki) to jeszcze płaci sie za niego wielokrotnie wyższy podatek! 8).

Masz pię3knie wkomponowany w domek garaż - i tak go zostaw!

Bedzie wygodny - zapewniam, ( o czym Twój przekona sie pierwszej zimy).

W takim garażu doskonale przechowuje się ( wisząc na ścianie) nie tylko kosiarka, ale też rowery czy inne akcesoria.

Wiem - nie ma garderoby. :( . Ale to nie rezydencja.

Szafy (suwane) w sypialniach małego domu też doskonale pełnią swoja rolę, a na odzież wierzchnią jest naprawde sporo miejsca w sporym przecież przedsionku. Też szafa suwana.

13 - metrowa sypialnia w domku to nie to samo co w bloku - tam sie tylko śpi (no, ew. można próbować jeszcze czegoś - ale to nie wymaga wiele miejsca :D ).

nie chciałam mieć połączenia między domem a garażem.

Moze nigdy go nie miałas? :o, wiec skad masz wiedzieć jaka to wygoda.

Ja sobie nie wyobrażam domu bez tego. Pomieszkasz - zobaczysz. :roll:

 

Agnieszko - nie mam przeciez żadnego powodu aby Ci żle doradzać (a mam, aby dobrze - ale o tym potem).

Zdecydowałas sie na parterówkę.

Wybrałas jedną z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnuch ( w swojej niedrogiej klasie ).

Nie zepsuj jej - ma prawie wszystko co powinna miec. :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do gminy. Podatek za garaż 125zł/rocznie. Nie jest to jakaś wielka kwota. A garaż z przejściem do domu mają moi rodzice i jakoś nie mam do tego przekonania. Dzięki przerobieniu garażu mielibyśmy większą sypialnię, zamiast teraźniejszej łazienki garderobę. Garaż podzielony na łazienkę, pralnię i pom. gosp....dużo byśmy zyskali... :roll: Co ja mam zrobić :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie zgadzam się z ESKIMOSEM, On myśli tak... po męsku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_smile.gif

 

Uważam, że dzięki temu pomysłowi więcej zyskacie niż stracicie, jeśli jesteście pewni, że osobny garaż to nie problem.

Wychowałam się w domku jednorodzinnym gdzie garaż był osobno, jedynym kłopotem było dodatkowe odśnieżanie podjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...