Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja się podpinam do "kobiecego" podejścia

A kto za ciebie będzie prał, suszył, prasował itp ?

Jeśli moż myśli o garażu wolnostojacym to on ma coś więcej na myśli ...

np w przyszłości 2 autko - i chwała mu za to

Kochana cały czas w myśli wychwalam twego męża - zgadza się na wszystkie twoje "zachcianki".

Zrób teraz coś dla niego - po jego myśli !!!!!

A domek na pewno nie straci na wyglądzie - wręcz przeciwnie :D

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mój mąż wcale nie myśli o przejściu z domu do garażu, a garaż chce mieć osobny, bo w przyszłości chce zając się motorami (jak będzie na emeryturze :lol: to za jakies 8 lat, a lat ma 29 :lol: ). Dlatego chce mieć garaż tylko dla siebie, żeby nie było tam żadnego pomieszczenia na kosiarki itd. Mnnie tez ten pomysł coraz bardziej się podoba. Pralnia, garderoba....dziś pojedziemy obmierzyć działkę. Do 25 mkw nie trzeba mieć pozwolenia na budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_361_3.jpg

 

Bardzo zmyslny projekt, nie podoba mi się wejscie do garażu przez strefę nocną, zlikwidowałabym te drzwi.

Zlikwidowalabym też korytarzyk, robiąc wejscie do sypialni z salonu, a wejscie do łazienki z sypialni.

wtedy lazienka mogłaby byc powiększona o ten zlikwidowany korytarzyk.

Wejscie boczne do grazu zrobiłabym z zewnątrz, pod tym daszkiem co wejście głowne do domu.

 

Wejście jest niewielkie, ale dalej w holu jest miejsce na duże szafy więc nie widze problemu z kurtkami i butami.

Nie ma sensu powiększać sypialni, trzeba ją tylko tak rozplanowac, zeby zmieścic dużą szafę.

 

Mozna jeszcze wysunąc do przodu, o 1m, scianę garażową oraz ścianę pomieszczenia gospodarczego, wetdy w garażu będzie wiecej miejsca na rowery i kosiarke, a w pomieszczeniu gospodarczym miejsce do suszenia prania.

 

Poza tym, jest dobrze, wiec nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie zgadzam się z ESKIMOSEM, On myśli tak... po męsku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_smile.gif

Raczej - po wygodnicku. :D

Co ja poradzę na to że urodziłem sie z wrodzonym lenistwem. :wink:

Więc zrobiłem sobie tak:

- w samochodzie, pod tablicą rozdzielczą ale w zasiegu ręki, niewidoczny z zewnatrz dwuprzyciskowy pilot bramy garazowej/wjazdowej. Mogą być też 2 piloty niezależne.

- w garażu, przy drzwiach do domu rzeczony przycisk podpięty do napedu który przy kolejnych wciśnieciach realizuje funkcje : otwórz - stop - zamknij.

Wyjeżdżam:

- wchodze do garażu, aktywuje alarm i naciskam przyciski : otwórz bramę garażu, otwórz bramę wjazdową.

- wsiadam do samochodu - wyjeżdząm

- na pilocie w samochodzie naciskam przycisk: zamknij bramę garazu i ew. bramę wjazdową.

- jesli nie zamknę bramy wjazdowej recznie - zamknie sie ona po półminucie samoczynnie.

- brama garażu zamykać sie też może samoczynnie po nastawionym czasie ale nie polecam, bo gdyby jakimś cudem akurat w tym momencie wyłączyli prąd - zostawisz dom otwarty, co jest znacznie groźniejsze od otwartej posesji.

Wracajac do domu postępuję odwrotnie.

Jeśli mam akurat zajete rece np. zakupami to garaż zamknę nawet łokciem.

No i odpada ciagłe wyciaganie albo i szukanie pilotów/a.

 

O wzgledach bezpieczeństwa - nie wspomnę.

 

Nie mylcie garażu z warsztacikiem. :roll:

Garaż to pomieszczenie jak kazde inne w domu i słuzy do prze-cho-wy-wa-nia samochodu, jak np. garderoba do przechowywania odzieży czy obuwia.

I powinien być w domu.

Warsztacik to pomieszczenie do majstrowania i ma prawo jam być czasem brudno i waniająco - więc powinien być poza domem.

 

Garaż to najlepszy wynalazek w moim domu i chyba wolałbym sypiac.......w salonie niz sie go pozbyć. :roll:

 

A tu jest głębsza dyskusja na ten temat:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=80523&start=0

 

A co do Twoich dylematów Agnieszko, to zaczynam się skłaniać do wniosku, że jeszcze dom nie stanął, a juz ......zaczyna Ci brakować w nim miejsca. :o

Nie mniejszym problemem bywa też ......nadmiar tego miejsca.

Dlatego majac 270 m2 (w tym 36 garaż) - zamierzam pobudowac sobie jakieś 120. :roll:

Oczywiscie obowiazkowo z garażem w bryle i z przejsciem. :D

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskimosku to nie to, że zaczyna mi brakować metrów. Moi rodzice mieszkaja na jakiś 140 m, pokoi tyle co u nas i mama mimo wszystko narzeka, że brakuje jej garderoby, pralnio-suszarni (co robić z praniem zimą, jak nie ma gdzie wywiesić??) NIe wiem co zrobimy. Jak narazie jedziemy dziś obmierzyć działkę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcę potem robić przeróbek, bo one najwięcej kosztują. Jeśli więc podejmiemy decyzję o osobnym garażu to podejmiemy ją teraz, bo nie chcę przez 5 lat mieszkać na budowie. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskimosku to nie to, że zaczyna mi brakować metrów. Moi rodzice mieszkaja na jakiś 140 m, pokoi tyle co u nas i mama mimo wszystko narzeka, że brakuje jej garderoby, pralnio-suszarni (co robić z praniem zimą, jak nie ma gdzie wywiesić??) NIe wiem co zrobimy. Jak narazie jedziemy dziś obmierzyć działkę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcę potem robić przeróbek, bo one najwięcej kosztują. Jeśli więc podejmiemy decyzję o osobnym garażu to podejmiemy ją teraz, bo nie chcę przez 5 lat mieszkać na budowie. :lol:

 

 

generalnie faceci maja zupelnie inne podejscie do tzw "zaplecza gospodarczego" domu

dom jest przede wszystkim dla Was a nie dla samochodu

bardzo podoba mis sie pomysl odrebnego garazu w Waszym wypadku - przede wszystkim zyskacie cenna powierzchnie wlasnie na to zaplecze o ktorym pisalam

z obserwacji i rozmow z mieszkajacymi juz inwestorami wiekszosc narzeka na zbyt male (lub ich brak) garderoby, spizarnie, pralnie skladziki itp

poza tym wydaje mi sie ze Wasz domek bedzie duzo ladniej wygladal, jesli zamiast bramy garazowej dostanie okienka

 

ps - u nas bedzie garaz przyklejony do domu, ale bez przejcia - tez tego nie lubie - nie mam ochody wachac smrodkow z garazu, ktore nawet przez 2 drzwi zawsze sie do domu przedostana

 

wiem, wiem - mezczyzni tego smrodku nie czuja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quae volumus, ea credimus libenter, at quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus

 

Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni.

 

 

Quot homines, tot sententiae.

 

I należy się z tym pogodzić. http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ,ze garaż wolnostojący nie zmieści się na działce i mój mąż stwierdził, że ...nie chce garażu w ogóle... :roll: że ważniejsze dla niego jest dobre wykorzystanie powierzchni mieszkalnej, żeby była pralnio-suszarnia, garderoba. Szok... :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka projekt jest ładny, ale widzę, że czegoś jeszcze w nim szukacie.

Jeżeli faktycznie bez garażu w bryle to (to są tylko moje uwagi i proszę nie gniewaj się jak coś będzie nie po twojej myśli. A w ogóle jak stwierdzisz że się wtracam to mi napisz):

-likwidacja pomieszczenia nr 3

-pokój nr 4 przesuwa się do przodu i trochę trzeba by go zwiększyć (w miejsce tamtego pomieszczenia). Wejście do niego z holu nr 2.

-Łazienkę nr 6 przesunąć do przodu i trochę powiększyć.

-Pokój nr 7 – zaczynałby się tam gdzie są drzwi (teraz do łazienki nr 6) a ta ściana łącząca salon i hol nr 5 przesunąć jeszcze bardziej.

-Teraz napiszę coś o kuchni i salonie: kuchnię trochę bym skróciła i zrobiła inaczej spizarnie.

-Najgorsze że nie potrafię napisać jak to widzę.

-Powiększyłby się też salon.

-Pokój nr 10 powiększyć. Obok zrobić garderobę. Z holu malutkiego wejście do łazienki i w miejsce garażu pralnia, suszarnia, pom. gosp.

 

Widzisz wkleiłam sobie twój projekt do WORDa i rysowałam zmiany. A niestety nie umiem tego wkleić. Masz meila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie gospodarcze od samego początku było przenzaczone do podziału. W połówce od wnętrza domu będzie spiżarka (zlikwidujemy ją w kuchni, bo chcemy mieć dużą kuchnię), a od zew. kotłownia

Czyli widzisz ja nie wiedziałam o tym i wyszło trochę inaczej. Chociaż wasz pomysł jest super.

Kotłownia? Czym będziecie ogrzewać dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...