Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ciekawostka


Gość

Recommended Posts

Jeśli woda przepływająca przez instalację miedzianą jest miękka i zawiera duże ilości agresywnego dwutlenku węgla, to powoduje on utlenianie się wewnętrznej warstwy rur.

Miedź jest materiałem plastycznym, trwałym, odpornym na wysoką temperaturę i łatwym w montażu, dlatego często wykonuje się z niej instalacje wody zimnej i ciepłej oraz centralnego ogrzewania. Materiał ten ma jednak wadę.

Jeśli woda przepływająca przez instalację miedzianą jest miękka i zawiera duże ilości agresywnego dwutlenku węgla, to powoduje on utlenianie się wewnętrznej warstwy rur. Uwalniają się wtedy jony miedzi i przedostają do wody. Woda płynąca z takich rur powoduje powstawanie zielonkawych zacieków na umywalkach, wannach czy zlewozmywakach. Korozja instalacji miedzianej przede wszystkim jednak powoduje znacznie szybsze zużycie rur. Nie zaleca się więc wykonywania instalacji z miedzi na terenach, gdzie woda ma wyżej opisane właściwości - w Polsce często są to rejony górskie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...