Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOŁO: ceramika łazienkowa: miski, umywalki, brodziki - opinie, dyskusje, modele


helism

Recommended Posts

sluchajcie a mam takie pytanie

 

 

po kiego taka deska???? nie rozumiem cos usprawnia, czy jakies inne jest zastosowanie???? :lol: czy jak znajomi przyjda to taki gadzet?

Niektórych misek ustępowych nie można kupić w innej wersji tylko z taką deską , więc jak ci się spodoba akurat taka to niestety klops :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla mnie wyższość deski wolnoopadającej jest tylko jedna - nie trzeba się przykładać, żeby ją opuścić - robimy delikatny ruch ręką, żeby zapoczątkować opadanie i możemy już o niej zapomnieć.

 

W wersji tradycyjnej - musimy przytrzymać do końca, żeby deska nie waliła w ceramikę.

 

Do wygody szybko się przyzwyczajamy - i w innym domu/mieszkaniu, gdzie nie mają tego wynalazku z hukiem opuszczamy tamtejsze deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam nadzieję, że posiadacze wyżej wymienionego produktu Koła poratują mnie swoimi spostrzeżeniami. Chodzi o deskę sedesową twardą z tworzywa Duroplast, wolnoopadająca - wg nomenklatury producenta - K30112, a właściwie o sam mechanizm jej opadania. Od czasu zamontowania deski (lipiec 2007) już trzykrotnie reklamowałem zawiasy odpowiadające za zamykanie się deski i nadal nic to nie dało, to znaczy, że po krótkim okresie użytkowania deska robi się szybkoopadająca i żadna regulacja nic nie pomaga, tym bardziej, że zastosowano kombinację metalu i plastiku, co powoduje, że zaślepki z tworzywa wypadają. Czy macie podobne problemy z deską? I czy może ktoś z forumowiczów opatentował jakiś sposób zmagania się z tym problemem? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Mam z ty g....wnem takie same problemy,po prostu szajs.Jak będe robił remont to pierwszego Variusa wywalę.Na dole mam Rocę z takowąż deską i jest to poezja .

PS

Z tyłu zawiasów Variusa sa takie małe śrubeczki które trzeba dokręcać co trochę małym imbusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dzień dobry, na wstępie witam serdecznie szacowne grono forum.

 

Postanowiłem odświeżyć temat deski wolnoopadającej wykonanej przez polską firmę Koło.

 

W maju wspólnie z żoną zakończyliśmy wykańczanie naszego, nowo zakupionego, wybudowanego przez developera gniazdka. Mieszkanko o łącznej powierzchni 102m2 z dużą łazienką i wc. Oczywiście jak każdy mieliśmy nie lada kłopot z wyborem ceramiki do codziennego użytku. Uznaliśmy, że Roca jest już nazbyt popularna, od 2006 roku praktycznie brak nowego wzornictwa więc skupiliśmy się na Kole tymbardziej, że linia wzornicza idealnie pasuje do prostej i nowoczesnej łazienki (Laufen poza dostępnością finansową).

 

Wszystko wyszło pięknie - ceramika seria Quattro oraz Varius, drzwi do wnęki natrysku Niven, wanna o iście kubistycznym wyglądzie - efekt powalający w połączeniu z bateriami HansGrohe serii Metris S (godne polecenia).

 

Cały osprzęt został zainstalowany jeszcze grubo przed oficjalną wprowadzką, używany przez pomieszkujących wykonawców wnętrz. Wszystko było OK.

W lipcu oficjalnie dokonaliśmy pierwszego "zamieszkania". Minęły 2 tygodnie i są pierwsze kłopoty z produktami Koła. Deska wolnoopadająca Varius stała się szybkoopadającą i gubi zaślepki (opis identyczny jak to innych opisywanych przypadkach), drzwi Niven dostały "pary wodnej" i zaczęły skrzypieć jak stara szafa podczas otwierania. W tym drugim przypadku pomogło smarowanie zawiasów środkiem WD40. Natomiast za cholerę nie potrafię wyregulować prędkości opadania deski. Jak tego dokonać? Odkręca się te małe imbusowe śrubki i co dalej? Deska serii Quattro działa rewelacyjnie, żadnych oznak zmiany prędkości opadania. Jeśli nie uda mi się wykonać regulacji reklamuję. Czy ktoś pomoże jak domowym sposobem dokonać regulacji prędkości? Po zdjęciu (lub jak kto woli wypadnięciu) zaślepki ukazuje się śruba, która ma na sobie strzałkę w jakim kierunku pracuje. Czy trzeba ową śrubę w jakiś magiczny sposób "nakręcić"? Do czego służą te małe imbusiki?

 

Będę wdzięczny za porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Bogu, że jej nie kupiłam :o , a byłam już blisko :wink:

 

Problem dotyczy tylko serii Varius (mowa o deskach).

Reszta produktów szczególnie z górnej półki cenowej zasługuje na pochlebne opinie.

 

W dalszej kwestii zanim skorzystam z prawa gwarancyjnego chciałbym dokonać regulacji mechanizmu samodzielnie i będę wdzięczny jeśli ktoś podpowie o metodzie regulacji. Chęć samodzielnego pozbycia się problemu podyktowana jest warunkami reklamacji: na 14 dni mogę zostać bez deski :roll: a to mało wygodne rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

 

mam taki problem zabudowałem sobie w łazience wannę rogową asymetryczną firmy KOŁO model NEO i chciałbym też mieć prysznic ale jest problem, ponieważ firma koło nie produkuje parawanu do tego modelu (chyba do żadnego modelu wanny), jaki parawan, jakiej firmy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
My reklamowaliśmy zarówno mocowanie jak i zawiasy. Kibelek kiwał się, a deska przestała opadać wolno już po dwóch tygodniach. Reklamacja została uznana "w ciemno" - nawet bez wizyty przedstawiciela. Najwyraźniej dobrze znają ten problem, Nowe patenty są nieco inne i działaja OK już od dwóch miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
pewnie cie to nie pocieszy, ale mam takie dwie z cersanitu, i obie staly sie szybkoopadajace juz po kilku dniach .... probowalem, kombinowalem, dokrecalem i luzowalem - i guzik, kicha,

 

marketing ? ;-)

Hmmm,ja mam też dwie-Roca na Damie Senso i od ponad dwóch lat działają bez zarzutu. (tfu, tfu :wink: )

 

Witam, mam ta sama deske i juz ja na poczatku reklamowalem bo przy opadnieciu nabierala rozpedu i stukala w muszle. Mam dylemat czy to stukanie jest normalne czy powinna raczej delikatnie ladowac na ceramice. Dodam, ze po reklamacji deska zachowuje sie dokladnie tak samo. Mam podejrzenie ze nic nie zrobiono w czasie reklamacji.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam pytanie o deskę wolno opadającą do miski Koło ego , te które otrzymałem wraz z miskami mają zwykłe zawiasy i z tego co się orientuję producent nie przewidział do tego modelu takowych.(co dziwne bo to przecież jeden z droższych modeli).

Może ktoś wie czy jest jakiś producent takich do EGO i są sprawdzone - jakość i spasowanie.

Tak jak ktoś wspominał u mnie trzaskają nimi rodzice , którzy u siebie mają keremaga z deską wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, górna pokrywa pęknięta (koło nie uznaje uszkodzeń mechanicznych), zawiaski poluzowane i byle jakie... choć wygląd ładny.... czy wiecie jaką deskę można zastosować do tego typu miski wiszącej????

 

Chciałbym kupić jakąś podobną, ładną i najlepiej wolnoopadającą :)

 

Może znacie jakieś modele godne polecenia pasujące do tej miski????

 

Czekam na wasze uwagi i podpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...