Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Na razie jestem "rozczrowany in plus:)" co do kosztów stanu zerowego ,a po obliczeniu wszystkich materiałów na ściany ,kominy, wieńce i podciągi sądze że zmieszcze się z dachem+pokryciem /duży dach dachówka cement./ w 80tys!!!!

 

Ja też byłem tak samo mile rozczarowany :) I wiem już, że na 100% zmieszczę się ze stanem 0 w 80 tys, a nawet powinienem w 70! Ale to się jeszcze zobaczy.

 

Piotras

Oczywiście, że zaglądają, tylko nie w lecie, bo w lecie wszyscy przesiadują na budowach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ponawiam temat

pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!

mam do zrobienia podbitkę, ma być ona wykonana w ten sposob ze deski nie beda nabijane pod spód na krokwie tylko od końca krokwi do ściany budynku (skrzyneczka). Pytanie brzmi jak się wykonuje ten fragment konstrukcji na końcu krokwi? Ścina się krokiew i nabija od spodu łatę, a drugą łatę na ścianę i do tej konstrukcji deseczki? A może nie ścina się krokwi (za dużo z tym roboty) tylko przykręca od czoła jakiś "L" profil stalowy a na ścianę łate i do tego profilu i łaty deseczki? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Czy profil stalowy nie będzie się inaczej kurczył niż drewno i w związku z powyższym nie bedą powstawały jakieś szpary w podbitce na przłomie zima-lato.Dzieki

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zdesperowanych inwestorów, którym uciekł wykonawca.

 

Poszukujemy sprawdzonego wykonawcy od płyt gk. Mamy do zabudowania stelaże w łazience. Pracy jest na dzień, góra dwa. I stoimy, bo nasz wykonawca złapał duże zlecenie i na tą resztę prac machnął ręką. A mieliśmy się w lipcu wprowadzać :(

 

Będę wdzięczna za użyczenie wykonawcy np. na weekend, żeby dokończył prace. Ale nie chcę fuszeranta. Takich jest pełno, a my nie mamy na finiszu już zdrowia.

 

dziękuję :D

 

temat w dalszym ciagu aktualny, ale widze, ze nasze szanse z dnia na dzien maleja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

nie ma ktoś z "współgrupowiczów" sprzedać tanio, lub pozyczyć na miesiąc taczkę?

 

A stara się rozpadła?

:lol: :lol: :lol:

 

Nie, do tej pory nie potrzebowałem taczki. Sam robiłem elektrykę i instalacje, ale do niczego nie potrzebowałem taczki. Teraz robię podjazd z kostki i muszę trochę piasku powozić.

Może wiecie, gdzie tanio nową kupić?

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ich okna miałam w starym mieszkaniu i teraz mam w domu od ponad roku, sprawują się dobrze, nie było z nimi żadnych problemów. Montaż był sprawdzany przez znajomego z firmy Rehau, producenta profili na których są te okna produkowane i tez było ok. Cenowo byli troszkę drożsi od inych ofert, ale świadomie wybrałam producenta na Rehau, z dużym zakładem produkcyjnym a nie np aluplasta, taniego, robionego w małej firmie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieki mnie tu nie bylo, i co widze :o grupa wielkopolska rosnie w sile (ile nowych stron przybylo)! :D

 

Z mniejszymi i wiekszymi przebojami dotarlismy do finiszu :D Naprawde bylo ciezko - nerwy, nerwy i jeszcze raz nerwy! Finisz jest najgorszy, ale wlasny domek rekompensuje wszelki stres i trud.

 

Trzymam za Was kciuki. Trzymajcie sie i nie dajcie sie!

 

mwoznica,

swego czasu wiele osob polecalo na forum firme arex (tom soyer, em_p). Skorzystalismy z namiarow na tego wykonawce i nie mozemy nic zlego na niego powiedziec. Terminowo, montaz bez problemow. Uzytkujemy krotko, tak wiec na dalsze spostrzezenia i uwagi musimy poczekac ...

 

pozdrawiam goraco

pora pomyslec o wakacjach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ebi gratulacje! Przede mną jeszcze długa droga. Na razie walczę z dachem :D. W tym roku planuję jeszcze instalacje pod podłogą i ocieplenie domku, a potem to się zobaczy :p .

 

Faktycznie ostatnio sporo osób przybyło w grupie, a "starzy" coraz rzadziej się pojawiają :cry: . Ja co prawda jestem tegoroczny, ale mogę się pochwalić, że prawie od samego początku roku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariof

 

Wstąpiłem na moment i to o czym piszesz czeka również mnie w niedalekiej przyszłości.

Ja to widzę tak (tzn. tak będę robił):

 

z boku krokwi będę przybijał deskę poziomą połączoną z deską pionową (która będzie biegła wzdłuż ściany do góry do krokwi) - czyli inaczej mówiąc z desek zbity element w kształcie litery L pozioma i pionowa deska zamocowana do krokwi i tak co kawałek.

Podobno nie należy mocować tego do ściany (jest to element dachu), zresztą byłoby to u mnie trudne do wykonania z uwagi na grube ocieplenie ścian

 

Mam nadzieję że jasno wyjaśniłem

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , uciekł mi murarz, który stawiał garaż w Wierzycach. W Polsce chyba jednak nie ma bezrobocia. Nie dosyć, że przerwał pracę w połowie, to zniknął z zaliczką 500 zł. Jak macie kogoś dobrego do polecenia na małą robótkę to dajcie jakiś namiar. Co zrobić temu, który uciekł?Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam okna Arexa z Karpicka, bo wyczytałam na forum, że są ok - ja z tych co dużo czytaja a mało piszą - korzystając z okazji dziękuję tym aktywniejszym ode mnie

montaż szybki i w terminie, formalności załatwiałam na ul. Bosej w Poznaniu u miłej Pani

polecam, choć mam tylko kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzisiaj właśnie instalator zakończył prace u moich rodziców owszem poważny remont instalacji jednak dobrze zrobioną. Gość zrobił naprawde elegancko nie patrzył tylko żeby wyciągnąć kase ale również dał coś od siebie (dobrą robote). Jak ktoś jest na tym etapie i chciałby namiary to polecam wiadomość na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , uciekł mi murarz, który stawiał garaż w Wierzycach. W Polsce chyba jednak nie ma bezrobocia. Nie dosyć, że przerwał pracę w połowie, to zniknął z zaliczką 500 zł. Jak macie kogoś dobrego do polecenia na małą robótkę to dajcie jakiś namiar. Co zrobić temu, który uciekł?Jakieś pomysły?

 

Jak w połowie, to nie tak źle. Bierz innego, a ten jak uciekł to kasy więcej nie dostanie i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie kilka miesięcy mieszkam i niedawno zajmowałam się wyborem kostki brukowej... Przez tydzień sprawdzałam ceny, porównywałam, dzwoniłam, jeździłam, oglądałam, więc przytoczę wam cennik, może się komuś przyda...

Do ostatecznej rozgrywki, po wypytaniu użytkowników kostki, sprawdzeniu jak się sprawdza do dłuższym czasie użytkowania - stanęło dwóch producentów – Pozbruk i RouwDach z Opalenicy. Wszystkie ceny dotyczą kostki 6 cm i są cenami brutto. Da się uzyskać od tych cen 10-15 % rabatu

http://www.rouwdach.pl/Produkt/images/unist_m.gif

 

Wzór Fala, który w RouwDach nazywa się Uni Stone

Szara Pozbruk 35,15 zł (kolor 38,95) RouwDach 34,77 (kolor 38,50)

 

http://www.rouwdach.pl/Produkt/images/behat_m.gif

wzór domino Pozbruk, identyczny jak Behaton w Rouw Dach

szara Pozbruk 35,15 (kolor 38,95) RouwDach szara 34,77 (kolor 38,50)

 

 

http://www.rouwdach.pl/Produkt/images/staro_m.gif

starobruk Pozbruk szara 36,42 (kolor 40,35) Rouwdach (uwaga, starobruk mają tylko w wersji 8 cm) szara 39,50 (kolor 43 zł, melanż 44,26 zł)

 

 

Oczywiście wzorów jest duuuuużo wiecej, ja skupiłam się na przykładowych...

Transport w okolicy zwykle mają gratis (mają punkty w Przeźmierowie) rozładunek wózkiem widłowym za 10 zł od palety....

 

 

Może się komuś przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , uciekł mi murarz, który stawiał garaż w Wierzycach. W Polsce chyba jednak nie ma bezrobocia. Nie dosyć, że przerwał pracę w połowie, to zniknął z zaliczką 500 zł. Jak macie kogoś dobrego do polecenia na małą robótkę to dajcie jakiś namiar. Co zrobić temu, który uciekł?Jakieś pomysły?

 

Jak w połowie, to nie tak źle. Bierz innego, a ten jak uciekł to kasy więcej nie dostanie i tyle ;)

Wszystko by było fajnie, ale straciłem zaufanie do wykonawców. Teraz znalazłem gościa poleconego mi przez sąsiada. Podobno robi wszelkie prace wykończeniowe, a w dodatku ma zmysł artystyczny. Jak mi ten "artysta" ccoś spieprzy to ja go pozbawię wszelkich zmysłów, nie tylko artystycznego, a kasę dam na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie kilka miesięcy mieszkam i niedawno zajmowałam się wyborem kostki brukowej... Przez tydzień sprawdzałam ceny, porównywałam, dzwoniłam, jeździłam, oglądałam, więc przytoczę wam cennik, może się komuś przyda...

Do ostatecznej rozgrywki, po wypytaniu użytkowników kostki, sprawdzeniu jak się sprawdza do dłuższym czasie użytkowania - stanęło dwóch producentów – Pozbruk i RouwDach z Opalenicy. Wszystkie ceny dotyczą kostki 6 cm i są cenami brutto. Da się uzyskać od tych cen 10-15 % rabatu

 

http://www.rouwdach.pl/Produkt/images/staro_m.gif

starobruk Pozbruk szara 36,42 (kolor 40,35) Rouwdach (uwaga, starobruk mają tylko w wersji 8 cm) szara 39,50 (kolor 43 zł, melanż 44,26 zł)

 

 

Oczywiście wzorów jest duuuuużo wiecej, ja skupiłam się na przykładowych...

Transport w okolicy zwykle mają gratis (mają punkty w Przeźmierowie) rozładunek wózkiem widłowym za 10 zł od palety....

 

 

Może się komuś przyda :D

My jeszcze nie mieszkamy, ale miło jest snuć plany o wykończeniu, myśleliśmy o powyższej kostce, dobrze, że ktoś zrobił rekonesans :D Nam się przyda - dzięki bardzo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...