Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Dzięki za namiary na bramy - trochę już jestem bardziej w temacie... :wink: Loniu - ta firma jest w okolicach Bukowskiej?

 

Nnatasza - lepiej uważajcie na ten komin - osobiście proponuję Ci abyś zaprosiła na jednorazową wizytę na budowie jakiegoś inspektora lub kierownika - bo to co się stało to wina wykonawcy i kierownika razem wziętych, więc teraz muszą wspólnie kombinować aby to się na nich finansowo nie odbiło. A z tego co czytałam to taka sytuacja to kardynalny błąd w sztuce! My też mieliśmy inny poważny błąd i też wezwaliśmy "postronnego" eksperta. I mieliśmy jasność co do działań naprawczych - na koszt majstra i jego ekipy. Bądźcie uważni i twardzi - bo teraz to można naprawić stosunkow tanim nakładem! Powodzenia!

Zdjęcia z budowy i sama budowa b. fajna!

 

A u nas już odpoczynek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (czytaj szukamy bramy do garażu i wewnętrznych drzwi techicznych antywłamamniowych garaż-dom)

W marcu teoretycznie ruszamy dalej!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyziu,

jutro wchodzą murarze i stawiają klatkę schodową oraz kominy (w całości). Więźba przyjedzie w piątek, cieśla najpóźniej w poniedziałek. Dachówka i klinkier są wybrane. Oby pogoda sprzyjała.

 

Faktycznie moja chata niewiele odbiegać będzie od projektu. Chętnie zobaczę Ciebie na swojej działce wkrótce po wybudowaniu dachu. A sam mam nadzieję zobaczyć w końcu Twoje dokonania (szczególnie interesują mnie ścianki działowe).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec, z tego co czytam - jesteśmy na podobnym etapie budowy. U mnie własnie też nastąpił problem wyboru zaprawy do klinkieru. Zdecydowałam się na Sopro do klinkieru, mimo, że faktycznie wychodzi to dużo drożej niż tradycyjna zaprawa. Cegłę klinkierową pełną mam Wega za 2,50 zł za sztukę. Więźba już prawie stoi i zaczynam widzieć swój dom :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam uroczyście donieść o zakończeniu kolejnego etapu. W środę zawiesili nam na domku wiechę :D ! Dom z więźbą wygląda tak ładnie... a niedługo będzie dachówka - to będzie dopiero efekt.

Czy są jakieś przesądy związane z wiechą? Czy się ją po prostu wyrzuca? Co Wy zrobiliście? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...