Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jak fajnie się ogląda postępy na budowie (mniej fajniej już się ogląda wyciągi z konta...) U mnie stoi już więźba, zaczęło się deskowanie. Kominy z klinkieru pną się w górę... dachówki prawie zamówione... Na razie zastanawiam się, czy nie zamienić papy, która jest w projekcie, na membranę topfol ND, czy ktoś miał z nią może jakieś doświadczenia ?Oficjalnie kosztuje około 5-5,50 zł za m2, ale jedna z firm chce za metr "tylko" 4zł. Niepokoi mnie to, bo niby czemu taka duża różnica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhal

Uśmiecham się o namiary! A ja mogę wszystkim zainteresowanym dać namiary na młodą osobę, która projketuje oświetlenie w ramach tzw. fuch. Pracuje w firmie produkującej oprawy i zajmuje się właśnie projektowaneiem oświetlenia w sklepach, biurach, salonach etc. Nie kasuje dużo a naprawdę fachowo podchodzi do tematu. I może chyba dać mały rabat na oprawy ze swojej firmy (normalna cena sprzedaży tych lamp to 30% ceny włoskich czy belgijskich prototypów). Polecam!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestem nowy na forum i byc moze nie zorientowany :D , ale jesli ktos mialby namiary na jakies ekipy budowlane (tanie i solidne - o ile to wgole mozliwe) z okolic Poznania, a konkretnie Komornik to bylbym bardzo wdzieczny. Dobrze by bylo jesli w sklad ekipy wchodzilby kierownik budowy ktory zajalby sie dziennikiem i wszystkimi formalnosciami.

Z gory dziekuje za wszystkie informacjie!

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, przepraszam za zwłoke :oops: Postaram sie dzisiaj przesłac tobie te namiary... strasznie zakręcona jestem ostatnio :-?

Wczoraj "wprowadził" sie do nas płytkarz...... no zobaczymy co sie będzie działo...... :D

 

a tak nawiasem... to coś cicho u nas w tej budującej się Wielkopolsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

 

Ja może już mniej budowlanie ale walczę z TPsa. To naprawdę banda opieszałych i chyba złośliwych ludzi. No cóż zobaczymy co z tego wyniknie.

 

MHAL w Niedzielę byliśmy z Qbą na spacerku oglądać wasze włości - niestety "zabite dechami" i nikogo nie było, żaluzje spuszczone, więc nic nie zobaczyliśmy. No i drogę macie niezłą - podobną do naszej jakiś czas temu. Jak tam Marcin i nowa praca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witcomic,

jeśli chcesz wziąć ekipę (czyt. firmę budowlaną) to zachowaj sobie prawo prowadzenia książki budowlanej. I tak w takim przypadku MUSISZ zatrudnić inspektora, który będzie dbał o TWOJE interesy na budowie i niech to on wypełnia książkę. Jeżeli to zostawisz wykonawcy wypiszę co będzie chciał i jak będzie chciał. Np. wpisze, że dokonane zostało wymierzenie budynku przez geodetę, pobierze od Ciebie kaskę, a jakże, a sam powie ludziom z łopatami lub koparkiewiczowi gdzie kopać. Odpali potem znajomemu geodecie dolę za pieczątkę i już. Znam takie przypadki gdzie w ten sposób wytyczono ściany fundamenty zbyt blisko granicy działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mr.moonlight za cenne uwagi. Nie zamierzam brac firmy ktora zamie sie calosciowo realizacja budowy, lecz samemu wszystko stopniowo i w miare mozliwosci zalatwiac (sam zalatwia geodete i bede przy wymierzaniu:)). Dlatego zalezalo by mi na znalezienu ekipy dosc solidnych ludzi ktorzy by prowadzili roboty i takze samo solidnego goscia w roli kierownika. Pozostaje kwestia rozliczen z kierownikiem. Z tego co sie orientowalem to licza sobie od wizyty, i nie wiem czy jest to dobre rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Witam nowych członków grupy! Oby ją bardziej zaktywizowali :cry: :lol: ...

U nas na budowie jak zwykle...cisza :wink: , ale w sobotę po 3,5 godzinnych negocjacjach podpisaliśmy umowę na okna i drzwi wejściowe. Na efekt będziemy musieli czekać do marca. Bramę garażową w końcu też chyba znaleźliśmy, ale trochę zmieniła mi się koncepcja kolorystyczna. Chciałam aby brama miała kolor taki jak dachówki - grafitowy, ale finalnie - zdecydowałam się na taki jak okna - złoty dąb. Decyzja wyniknęła z "nagabywania" :wink: przez męża i faktu, że wjazd do garażu jest od wschodu - bałam się latem upału w garażu. Mam nadzieję, że nie będę żałować - trochę się boję z kolei czy brama nie będzie się brudzić :o ?

 

MHAL - nowy wykonawca cały czas nie jest wyłoniony - czekam na info!

Miron - mąż jest po rozmowach z Twoim elektrykiem - naprawdę sympatyczny gość!

Golec - mam nadzieję, że namiary dotarły!

 

Pozdrawiam budujących i muszę powiedzieć, że mimo spoczynku nie czuję "odpływu" tematów budowlanych... Ale to w sumie cieszy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, polecę moich, pod warunkiem, że zobowiążesz ich do przyjazdu i poprawienia 8 kostek - info na priv. Trzeba ich oczywiście pilnować. Gdzie kupić: Poz-bruk (Przeżmierowo), Rouw-dach z Opalenicy (Przeźmierowo lub Dom-Ogród na końcu Głogowskiej, Centrum Kostki Michalski (chyba Marek) w Szczepankowie - wszyscy są w internecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło się czyta, jak inni kończą kolejne etapy :)

wszystko przed nami, na razie niestety sąsiad :evil: drugi tydzień zastanawia się czy zgodzić się na nasz garaż w granicy działki, niby nie ma nic przeciwko ale musi jeszcze o tym pomyśleć a mi nie chcą wydać warunków zabudowy. poczekam jeszcze do poniedziałku a jak się nie zgdodzi to przesunę garaż.

pozdrawiam budujących... i ich sąsiadów!

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stoi dach. Zadeskowany. Ofoliowany (folią Denta Vent S na dachy deskowane). Ołacony. Dziś przybywają dachówki. I drżę na myśl, że mogą zniknąć przez moją dziurę w płocie. Ale przynajmniej o ekipę cieśli się nie muszę martwić, są naprawdę godni polecenia (zresztą znalazłam ich przez forum :-)

 

I czekam już piąty tydzień na kredyt w PKO BP, "bo wie pani, mamy opóźnienia z rozpatrywaniem wniosków, bo dwie panie są na macierzyńskim..." zacytuję z ich stron www "decyzja kredytowa w ciągu 7 dni !"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...