Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

fajnie, cisza, spokój - w niedzielę pod płotem były trzy sarny - ale ponieważ nie ma drogi to samochód ląduje na myjni raz na trzy dni, gdy błoto i to jedyny minus. Nawet dojazdy, o dziwo, nie zżerają więcej czasu, (nie wiem jak to możliwe), ale chyba zżerają więcej benzyny. A poza tym cały czas coś tam montujemy, sprzątamy i tak w kółko.

I zaczynam się się zastanawiać jak najlepiej ustawić kocioł i kaloryfery i sterowanie + cyrkulacja. Na razie mam 22/19 i kaloryfery na dole na 4,5 a drabinki na górze na 6 (max), a pozostałe na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

U nas pozrywało trochę folii w oknach połaciowych (skrzydła z szybami powystawialiśmy). No i teraz myślimy - co tu zrobić - czy wstawić jednak te skrzydła czy jeszcze raz pobawić się z folią. Dom mamy niby zamknęty. "Niby" bo niektóre otwory są zabite dechami, inne zastawione cegłami a jeszcze inne grubą folią. No i ta folia to nie problem dla amatora połaciówek :( . Chyba trzeba będzie te okna jednak uszczelnić ponownie folią.

 

Z ciekawostek - mieliśmy na budowie wizytę potencjalnego wykonawcy (jesteśmy na 99% pewni, że go chcemy) i zauważył, że mamy za małej średnicy rurę (od wody), która przypominam, jest już elegancko zabetonowana w posadzce. W praktyce oznacza to, że podlewanie i mycie wykluczają się nawzajem. Fajnie co? :cry:

 

Mhal - przypomnij kiedy w tym roku będzie Budma?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, nie bardzo rozumiem Twoje ustwaienia kotła?

na zasilaniu masz 22st? tylko? przy jakiej temperaturze na zewnątrz? masz przecież pogodówkę to pewnie wiesz.

a nawet jeśli tylko tyle to wtedy nie rozumiem ustawień na głowicach termostatycznch. jaka jest temperatura zamknięcia dla ustawień 4,5,6?

jeśli 5 oznacza np. 24st, to czy kiedykolwiek osiągasz taką temp. w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Już niedługo ( na wiosnę) - :lol: planuję zacząć męczyć się z fundamentami. Planuje je ocieplić. W grę wchodzi styropian lub ewentualnie polistyren ekstrudowany. Proszę o opinię czy zalety styroduru są warte zwiększonych nakładów.

Zastanawia mnie ponadto to, że cena styropianu jest b. wysoka, a przecież zawsze się mówiło, że wełna jest lepsza, ale zbyt droga. Ostatnio będąc w Praktikerze natknąłem się na promocje - wełna Rockwool 10 cm - 10 zł z groszami za metr kwadratowy, natomiast styropian od 100 do 130 zł za metr szcześć. Okazuje się, że styropian zaczyna być coraz droższy. No - chyba że natknąłem się na jakieś kosmiczne cenniki na styropian.

Będę dźwięczny za oświecenie.

z harcerskim pzdr. Darz Bór

Krotosz.

P.s. Gdzie można tanio kupić bloczki betonowe i beton B20 z transportem. Okolice Kórnika. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też się kurzy ... po gołej posadzce. :D

 

Ale fajnie macie. My cały czas się męczymy z przetargiem na wykonawcę II. Dziwnym trafem wszyscy rekomendowani jako przyzwoici cenowo po inspekcji na naszej budowie odpowiadają... wysokimi kosztorysami :o .

Zaczynam się już zastanawiać czy to nie dlatego, że widzą pierwsze efekty specjalne i chociażby rysunki od architektów wnętrz. I myślą sobie "Z tych to można zedrzeć".

Popadam w zwątpienie. Nie chcemy mieć firmy "Krzak", ale mniejsze Budimexy też nie dla nas :cry: :cry: :cry: .

 

Życie inwestora jednak nie jest różowe...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na reklamę...

na privie, tak przy okazji, zasygnalizowano mi bliżej nieokreślone kłopoty z geodetą. Ja ze swojego jestem tak bardzo zadowolony (w każdym aspekcie jego pracy, również cenowym), że z przyjemnością go polecę. Podaję przykładowy cennik - mapy zasadnicze 15 szt. - 350 PLN, wyznaczenie budynku (11 osi) - 400 PLN, inwentaryzacja przyłącza wodnego i kanalizy (z naniesieniem przy okazji budunku na mapy geodezyjne) - 300 PLN.

Stanisław Narożny tel. 8185951, 694418236, 606624603

 

A z własnego podwórka - cień szansy na dachówkę przed świętami.

I pytanie - poszukuję kupca na około 120-130 stempli sosnowych (h>280).

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyzia

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

 

Dołączył: 05 Gru 2002

Posty: 258

Skąd: POZNAŃ/ Sady

Wysłany : 02 Gru 2003 16:46 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Cześć

 

Witam nowych członków grupy! Oby ją bardziej zaktywizowali ...

U nas na budowie jak zwykle...cisza , ale w sobotę po 3,5 godzinnych negocjacjach podpisaliśmy umowę na okna i drzwi wejściowe.

 

Jak mozna spytać jakie to okna? firma? drewno, pcv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotosz

SYMPATYK FORUM (min. 10)

 

Dołączył: 21 Sty 2003

Posty: 45

 

Wysłany : 08 Gru 2003 21:40 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Krotosz.

P.s. Gdzie można tanio kupić bloczki betonowe i beton B20 z transportem. Okolice Kórnika. Dzięki

 

Beton zamawiałem w m. Garby 195zł za B15, miła obsługa przyjadą spokojnie bez nerwów wyleją, ja byłem zadowolony, bloczki tez tam mają

A co do styropianu ja ocieplałem fundamenty DOW ekstrudowanym 8cm. Rozważałem kiedyś Styropol ale firma wraz z przedstawicielami tak miesza ze co chwila była inna cena. Jak juz sie zdecydowalem to cena wzrosła o 20%.

 

Poszukuję namiarów na dobrego cieślę i gości do ułożenia i wylania stropu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy,

 

 

gratuluję wszystkim którzy jeszcze wykonują prace budowlane - macie więcej szczęścia niż ja w zeszłym roku. O tej porze były srogie mrozy a mi robili więźbę - to był koszmar.

 

U mnie spokój i sielanka. Jedyne prace, które są w toku to układanie kostki granitowej. Jak nie przymrozi jeszcze z 3-4 dni to powinienem mieć podjazd do garażu na zimę gotowy.

 

M-halku czy wprowadzacie się przed gwiazdką?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...