Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie w Nowym Roku !!!! :D

Nasz domek mimo zimowej pory pieknieje i rozkwita :wink: Właśnie jesteśmy na etapie pierwszego malowania..... i ten widok osłodził mi frustracje końcówki roku :D i w ogóle nie myślę o brakujących zasobach finansowych na: bramy do garażu, drzwi wewnetrzne, meble łazienkowe i inne..... :wink: Tak na prawde to juz mozna byłoby zamieszkać......

Mała uwaga na koniec: warto wykańczać zimą, ceny za robocizne spadaja jak śnieg w noc Sylwestrową... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim!!

też najlepszego życze w tym roku.

kasy na wykończenia szczegolnie!!!!

Mhal,

my tez mieszkamy bez wodotryskuf.

caly dół do wykończenia. łazienka na szczęście tylko do kosmetyki.

ale doszedł nam jeden pokój ( dla przyszłego potomka) do organizacji.

a jeszcze kuchnia!!

kurde, co będe narzekać, i tak nieźle tamten rok wypadł, a w tym mamy wielkie plany....

 

pozdrawiam,

znowu niestety z Egiptu

oorbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, akurat moje chłopaki sa coraz tańsi :D Nawet malowanie ze szpachlowaniem ubytków zrobia za niewielkie pieniądze - a juz myślelismy, że zrobimy to sami :D

A tak w ogóle to wszyscy dzisiaj od rana jakoś dziwnie mili :-? :D Nowi fachowcy od rolet dzwonili juz o 7.10 z pytaniem czy ich robota spodobała się i czy mogą kontynuowac pracę.....

Dzwonił Pan od podłogi z uprzejmym pytaniem, czy sam może dzisiaj już ją przywieść i czy może zacząć kilka dni wcześniej niz to było ustalone.....

 

oj coś mało roboty mają :wink: :D ale w sumie zrobiło sie miło :lol:

 

oorbus - w tym Egipcie to przynajmniej masz cieplutko...a u nas dzisiaj rano -12 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie po dłuuuuuuuuuuuuugim leniuchowaniu!

Mhal z tym spadającym na Sylwestra śniegiem to różnie bywa :D :cry: ...

Oorbus fajnie masz, ale uwaga na samoloty powrotne ...

 

U nas Nowy Rok rozpoczął się zasadniczo dobrze poza 100 złotowym mandatem wczoraj w południe na Smochowicach za zawrtotną :lol: :lol: :lol: prędkość 90km/h (- po jaką cholerę na dwupasmówce jest ograniczenie do 70ciu ??? :o :o :o ).

Mamy już chyba wykonawcę na przyszły rok i znaleźliśmy w rodzinnym banku kasę na pożyczkę na skończenie budowy :wink: .

Czyli powinno być dobrze - bo jak dodatkowo oznajmiła mi koleżanka z pracy - rok przestępny wróży dobrą ... passę (...przestępczość jak dodała inna :D ).

 

pozdrawiam ciepło i stwierdzam, że budujący w zimie 2003/2004 powinni obowiązkowo udać się na pielgrzymkę do Częstochowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wielkopolan,

Na początku mojej przygody z budowaniem, chciałbym Was prosić o pomoc w poleceniu architekta godnego zaufania, szybkiego i taniego :lol: . Wizję projektu już mam i chodziłoby mi o namiary na kogoś, kto przelałby to na gotowy projekt.

Chciałem dodać, iż wstępne rysunki już mam (można tak powiedzieć).

Budowę chciałbym rozpocząć późną wiosną, więc czasu już nie ma za wiele.

Wszystkim dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam,

bazyliszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku :)

O ile zwykle Święta kojarzą się z jedzeniem, to mi w tym roku ze spaniem - też tak macie? ;) Wreszcie sobie porządnie odpocząłem. No, ale dosyć tego spania i już kombinujemy co w tym nowym roku zrobić :)) W środku prace trwają - łazienka i kotłownia na dole prawie skończona, garaż po ułożeniu płytek też przejrzał :) i zabieramy sie za malowanie pokoi. Zaraz na wiosnę podbitka i tynk. I tu wątpliwość - czy najpierw tynkować czy wpierw podbitka (taka prostopadle do ściany budynku)? Możecie polecić fachowców od jednego i drugiego? Jakie są orientacyjne koszty robocizny i materiałów?

 

Góris - zazdroszcze wędkarskich widoków :)))

 

Z noworocznym pozdrowieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam i czytam, nawet wysłałem posta wczoraj, ale widzę, że nie dotarł - pewnie admin mnie bojkotuje. Po wyjeździe gości świąteczno-noworocznych dom wydaje się bardzo pusty.

Apropos widoków - w sobotę przebiegły mi dwie sarny przed oknami (nie był to objaw posylwestrowy).

Kominkowicze, jak tam kominki? Jaki polecacie środek na mycie szybek - kupiłem jakiś w LMerlin, miał byc super, a jest taki sobie. Podobno czyści się popiołem - ale jak: na mokro, sucho, tym z popielnika, czy co dopiero "uzyskanym" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironmk - kominek na chwilę obecną jest naszym jedynym zródłem ciepła, wiec bez niego pewnie nie byłoby możliwe to nasze koczowanie ;) Troche czasu zajęło mi wyrobienie techniki palenia :) Zauważyłem dość istotną zależność - albo czysta szyba i dużo spalonego drewna albo brudna szyba i znacznie mniej drewna :) Tak wiec wieczorem nakładam, przymykam prawie załkowicie i do rana ciepełko ;)

Apropos czyszczenia - pobodbo od czyszczenia popiołem rysuje sie szyba. Póki co nie znalazłem super skutecznego środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nnatasza - mogę polecić ekipę od posadzek - cena normalna (10zl/m2), robota wykonana szybko (ponad 200m2 w jeden dzień) i dobrze. Ja dostałem namiary na nich od mr. Moonlight, więc można powiedzieć, że ekipa już sprawdzona :)

 

Sam natomiast szukam podbitkarza i ekipę do tynków zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze potrzebny będzie kominkarz :) MHAL i mironmk - czy Wasz kominkowiec jest godny polecenia? Już wiem, że potrafi znikać i gubić się gdzieś w drodze ale czy mimo to możecie go polecić? :) I jeszcze jedno pytanie w tym temacie - jak długo trawała walka pana z kominkiem i jakie to koszty pi*drzwi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...