Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam

na tym formum wypowiadam sie po raz pierwszy ale wlasnie wczoraj wreszcie dostalem pozwolenie na budowe w Krzesinach w Poznaniui jak to zwykle bywa na poczatku szukam ekipy budowlanej i tak jak wszyscy dobraj taniej i solidnej jezeli mozecie mi kogos polecic to bardzo prosze o jakies namiary

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również zaczynam ( konkretnie Psarskie 2 ) a ty ?. Liczę na jakiekolwiek informacje co do wykonawców itd. Myśle że powinnyśmy być w ścisłym kontakcie. Budujesz na jakim projekcie " gotowym " kto Ci prowadzić będzie budowę ( kierownik budowy ) kogo masz za architekta

Pozdrawiam Piotr M

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby, mam strop drewniany prefabrykowany razem z ścianami kolankowymi i więźbą (Moderndach, więźba w systemie płytek Mitek, drewno suszone komorowo i strugane). Wyszło taniej niż betonowy strop i murowanie ścian kolankowych, jeśli się nie mylę, to była to kwestia 10.000 peelenów. Jasna sprawa, że taki strop ma wady - przede wszystkim trudności w wyciszeniu odgłosów uderzeniowych. Mimo wszystko zdecydowałem się, kilka lat temu układałem strop drewniany w domu moich rodziców i widzę, że to się sprawdza (no, może poza pralką chodzącą w łazience brata na górze, to może stukać). Generalnie, w ciągu dnia nie korzysta się specjalnie z sypialni na górze a w nocy nie nasłuchuje się z salonu, więc nie jest to specjalnie uciążliwe. Swoją drogą, ja wygłuszę strop lepiej niż u rodziców - u nich to była wersja minimum, teraz już trochę się nauczyłem jak to powinno wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również zaczynam ( konkretnie Psarskie 2 ) a ty ?. Liczę na jakiekolwiek informacje co do wykonawców itd. Myśle że powinnyśmy być w ścisłym kontakcie. Budujesz na jakim projekcie " gotowym " kto Ci prowadzić będzie budowę ( kierownik budowy ) kogo masz za architekta

Pozdrawiam Piotr M

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze,

Zaczynam na wiosnę, niedawno otrzymałem pozwolenie budowlane, czekam na przyłącze energetyczne (zejdzie z 3 miesiące), wodę bo muszą się skończyć mrozy. Projekt zrobiłem sam, bo w każdym gotowcu za dużo chciałem zmieniać. Trochę mnie to kosztowało czasu. Domek będzie skromny (niecałe 100m2), ekonomiczny w budowie i eksploatacji. Materiały tylko z najniższych półek. Obecnie zamawiam materiały budowlane. W tym tygodniu robię przedpłatę na BK, miał być Milicz ale będzie Solbet. Jak masz jakieś bardziej osobiste pytania to napisz na priva.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop zamawiałem w firmie Moderndach z Włocławka, ale jak pisałem, jest on integralną częścią więźby. O ile wcześniej - nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jakieś 3-4 tygodnie z przeprojektowaniem. W cenę wliczony był montaż oraz zamontowanie płyt OSB 3 gr. 18 pióro - wpust na całej powierzchni stropu, ostatecznie płyty układam sam po uprzednim ułożeniu wełny między belkami, a Moderndach spuścił mi z ostatecznej ceny koszt montażu tych płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...