Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

wczoraj się trochę zagubiłem i na zbyt ogólnym forum umieściłem mojego posta (Klub BBUDUJĄCY), dziś ponawiam go w grupie wielkopolskiej, do której był adresowany

___________________________________________________

witam wszystkich poznaniaków i wielkopolan

zamierzam rozpocząć budowę w Garbach (wioska między swarzędzem a tulcami)

w związku z tym szukam namiarów na godnego polecenia wykonawcę stanu surowego z YTONGu (takiego który już komuś dobrze zbudował, ma narzędzia i jest konkurencyjny)

 

PINGWIN przysłał mi jeden namiar ale przydało by się jeszcze kilka aby było z czego wybierać

 

Jeśli macie kogoś - dajcie znać.

 

Pozdrowienia

ecoTomek

_________________

ecoTomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witamy oficjalnie Grupę Wielkopolską!

Od roku błąkałem się gdzieś po forum szukając pomocy. I oczywiście opłaciło się.

Od dnia wczorajszego jesteśmy właścicielami pozwolenia na budowę :D !!

Co prawda jeszcze musimy poczekać aby się uprawomocniło, ale co tam. Mam nadzieję, że nikt się od niej nie odwoła.

Nasza działka znajduje się w Wirach i jak by nie patrzeć jest ona rolna :wink: .

W tym roku mamy zamiar zacząć budowę domku wg. projektu LMB-27 z pracowni Lipińscy z Wrocławia.

http://lipinscy.pl/projekty/parterowe/b27.html

Nie ukrywam, że liczymy na Waszą pomoc :D .

Pozdrawiamy.

Hania i Maciej.

 

hej ryby, będziemy prawie sąsiadami, ja mam działke w miejscowości tuż obok Wir, i męża tez Macieja

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu kilkunastu galerii wnętrz, wspólnie z żonką poczuliśmy potrzebę świeżego i odmiennego spojrzenia na sprawę - zdecydowaliśmy się na skorzystanie z pomocy fachowca przy urządzaniu naszego domku :) Ale wpierw liczę na Waszą pomoc w namierzeniu takiej osoby ;) Powiedzcie, to chyba bardziej do weteranów forum :), czy urządzaliście sami czy raczej wg wskazówek architekta wnętrz? Jesteście zadowoleni? Jesli obie odpowiedzi będą pozytywne, to bardzo proszę o namiar :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irekp, odpowiedź jak z Rejsu, warto skorzystać, a właściwie nie warto.

Wszystko zależy - my np. w różnych studiach kuchennych dawaliśmy luźne sugestie - a projekty były takie jak im mówiliśmy, bez żadnej wartości dodanej. Jeśli ma się dużo czasu, cierpowości to można w dużym stopniu poradzić sobie samemu. Z drugiej strony, gdy czasu brak (i pomysłów) i zostało jeszcze trochę kasy to oczywiście warto. Co bym zrobił inaczej - trochę inaczej rozmieściłbym gniazda, bo teraz przeszkadzają meble, no, ale instalacje robiliśmy jeszcze w tamtym roku, a meblowaliśmy w tym. No i czy projektant okazałby się alfa i omegą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej irekp! My zatrudniliśmy architektów wnętrz - zaczęli od przeprojektowania podziału wnętrz jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na budowie. Jest to bardzo z pozoru kosztowna zabawa - choć z perspektywy czasu i pracy jaką wykonali oceniam to jako koszt proporcjonalny do kawału dobrej roboty. U nas całą swoją pracę podzielili na 4 etapy i jak na razie po 1,5 roku współpracy zapłaciliśmy za 2 etapy a następne dwa nastąpią chyba za kolejne 2 lata, jak dobrze pójdzie :wink: . W tym czasie byli kilkanaście razy na budowie (teraz częstotliwość ich wizyt na pewno lawinowo wzrośnie), sporządzili nam kilkaset (sic!) rysunków ogólnych i szczegółowych, brali udział w rozmowach z firmami robiącymi realizacje szczegółowych prac (ostatnio schodów) itp itd. Mój mąż był przeciwny zatrudnianiu ich, ale już sam kilka razy spontanicznie przyznał, że nie wie kto by nam pomógł rozwiązać wiele problemów.

Zatrudnienie architektów jednak nie zwalnia od myślenia - kilka razy w porę zauważylismy kilka ich błędów i przeoczeń. No i z ostatnich doświadczeń - robili nam projekt całej instalacji elektrycznej w domu w tym oświetlenia i tutaj się nie popisali. A w zasadzie właśnie chcieli się popisać "efektami" a jakby w ogóle nie przejmowali się funkcjonalnością (co to takiego :o ?). Na szczęście mamy innego eksperta w tej dziedzinie, który "sprzedał" nam dużo praktycznych rad i poprawił ich projekt. Zobaczymy co będzie dalej.

Przemyśl temat - jakby co chyba taniej jest brać różnych specjalistów po drodze (ja polecam projektantkę ośwetlenia) choć trzeba mieć świadomość, że nie mają oni spójnej i tej samej koncepcji wnętrza. Ale przy Twoim dużym zaangażowaniu i koordynacji wbrew pozorom mogą dużo dobrego wnieść. Nie pamiętam na jakim jesteś etapie - na ostatnim wiem, że można zwrócić się do dekoratora wnętrz.

Reasumując - uważam, że jeśli kogoś stać na wybudowanie domu kosztującego powyżej 250 tys PLN to koszt architekta nie jest relatywnie tak duży, a może on bardzo podnieść funkcjonalność i estetykę w domu.

Ja w każdym razie jestem bardzo za. Jakby co namiary mogę dać, choć lojalnie ostrzegam, że nasi architekci nałapali tyle zleceń, że z terminowością u nich ostatnio jest b. źle.

Pisz na priv'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironmk - pomysłów co nam nie brak :) Natomiast zauważyliśmy, że są one takie... tradycyjne. I wierz mi, że tu nie chodzi o wydziwianie, tylko często zdarza się podglądnąć jakieś rozwiązanie, które nam do głowy nie przyszło a okazuje się, że byłoby świetne. Bardziej chodzi o to, żeby po urządzeniu nie robić remontu ;)

 

pyzia - jesteśmy na etapie malowania na dole a góra czeka na lepsze czasy :) Faktycznie, nie napisałem wprost ale chodzi o dekoratora wnętrz z propozycjami zgrabnego urządzenia tego, co już jest. Do tej pory wydawało mi się, że urządzanie wg. projektu dekoratora może zakończyć się utratą "swojskości" ale przeszło mi :) Teraz chcemy na naszą wizję nałożyć inną i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nei znacie kogos kto wierci studnie i to jeszcze potrafi dobrze znalezc wode?[/quote

 

Słyszałem o podobno jedynej firmie w Polsce która jeśli nie znajdzie wody to kasy nie bierze i to blisko Śremu oczywiście :D Śrem, wiecie takie miasto blisko którego Poznań się pobudował :lol: a na mapce forumowiczów go nie ma :cry: Dokładnie chodzi o Chrząstowo (to mała wioska) nazwiska nie pamiętam ale zadzwonić pod jakikolwiek numer i spytać o gostka który studnie wierci to na pewno powiedzą. Kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam all WLKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, ludziska co jest?

Od dwóch dni nikogo tutaj nie było :o .

 

Powiedzcie mi jaka jest realna cena u nas za m2 położenia więźby oraz pokrycia dachu dachóweczką. Przy założeniu, że całość wykonuje jedna ekipa. (dach dwuspadowy, żadnych lukarn, okien dachowych itp.)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, ludziska co jest?

Od dwóch dni nikogo tutaj nie było :o .

 

Powiedzcie mi jaka jest realna cena u nas za m2 położenia więźby oraz pokrycia dachu dachóweczką. Przy założeniu, że całość wykonuje jedna ekipa. (dach dwuspadowy, żadnych lukarn, okien dachowych itp.)

Pzdr.

 

Obecnie negocjacje stanęły na kwocie 20 PLN za m2 (więźba+deskowanie + papa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D Zrobiliśmy pierwszy krok do budowy i mamy projekt. Po wstępnych obróbkach będzie w tym tygodniu wędrował dalej w urzędowy świat. Ktoś buduje w okolicach Pobiedzisk ? Uczciwie przeczytałm całośc Grupa Wielkopolska i na razie nikogo z naszych stron nie znalazłam.Może jednak... to prosze o kontakt. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...