Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Dziewczyny - gratuluję serdecznie:

 

nnataszy - córeczki, a MHAL - przeprowadzki! Super!!! :lol:

Dajecie nam bardzo dobry przykład!!!! :p

 

MHAL - jeszcze raz dziękuję za namiary na pana od kuchni, bardzo nam odpowiada i pan, i koncepcja, i ceny itp. - zanosi się na finalizację negocjacji i podpisanie umowy. Szkoda, że tak długo trzeba czekać na realizację, ale obsuwę ma też nasz stolarz od drzwi wewn., więc pewnie z przeprowadzki w kwietniu przez Wielkanocą nici. :-?

 

Ale za to wczoraj wybieraliśmy pierwsze kolory do łazienki i pomieszczenia gospodarczego. Co za uczucie!!

 

Stolarz idzie jak burza z podłogami, więc się cieszymy!

 

Ogólnie jakoś tak optymistycznie się zrobiło, zwłaszcza, że w ub. roku o tej porze w domku bez okien i drzwi hulał wiatr...

 

Czego i Wam wszystkim życzę (tzn. tego optymizmu!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EcoTomek - mogę ci podpowiedzieć, którzy z producentów okien PVC mają dobry produkt - ale będę stronnicza, bo polecać mogę tylko tych, którzy produkują na profilu REHAU , tylko tych dobrze znam. Sama jestem na etapie wyboru okien, ale ogranicza się on tylko do wyboru pomiędzy 2-3 producentami na tym własnie profilu, nie szukam niczego innego. Jesli więc spośród wielu profili zdecydujesz się na ten - napisz info, powiem ci, jakie firmy warto wziąć pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 lutego zostałam mamą słodkiej dziewczynki - ZOSI

GRATULACJE]

dopiero co pisałaś, że czekasz na dzidziusia - ludziska jak ten czas leci

 

Magi - jak się umieszcza zdjęcia (chciałam wam pokazać małą ale nie umiem) w treści postu???

 

 

Jeśli masz stronę www lub zdjęcia na ogólnodostępnym serwerze

instrukcja poniżej

 

znajdujesz w internecie na ogólnodostepnym serwerze zdjęcie które chcesz wkleić, najeżdżasz na niego myszką i klikasz prawym klawiszem, otwiera się wtedy okienko na dole którego jest wiersz pt: właściwości. Klikasz na nie i otwiera się nastepne okno, adres tam podany np: http://www.kulinaria.pl/foto/98-12-13.jpg kopiujesz.

Wchodzisz na stronę gdzie chcesz to zdjęcie wkleić, wpisujesz nastepnie wklejasz skopiowany adres http://www.kulinaria.pl/foto/98-12-13.jpg i wpisujesz . Wszystko piszesz ciurkiem ! bez żadnych przerw i znaków przystankowych.

 

Gdyby nie służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EcoTomek - mogę ci podpowiedzieć, którzy z producentów okien PVC mają dobry produkt - ale będę stronnicza, bo polecać mogę tylko tych, którzy produkują na profilu REHAU , tylko tych dobrze znam. Sama jestem na etapie wyboru okien, ale ogranicza się on tylko do wyboru pomiędzy 2-3 producentami na tym własnie profilu, nie szukam niczego innego. Jesli więc spośród wielu profili zdecydujesz się na ten - napisz info, powiem ci, jakie firmy warto wziąć pod uwagę.

 

czemu ten profil jest taki dobry?

i

dlaczego nie możesz na forum powiedzieć jakie firmy brać na celownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi - większość profili obecnych na rynku jest porównywalna, ważne jest to, jak jest z tych profili wyprodukowane okno. Z profili REHAU dobre jest Thermo 70 i Brillant Design. Tańszy jest Basic Design. Na pewno dobre również są profile VEKI. Wszystko i tak zależy od producenta okien i ekipy montującej , a nie tylko od dostawcy profili, szyb czy okuć. Widziałam już okna z najlepszych profilii zamontowane tak, że biegłym wezwanym na reklamację opadła szczęka ze zdziwienia i przerażenia...

Dobrą produkcję okien z profili REHAU (zaawansowana technologicznie fabryka, przeszkoleni pracownicy, doświadczenie) w okolicach Poznania ma firma Arex (http://www.arex.biz.pl - tam możesz obejrzeć przekroje profilii). Chyba mają biuro w Poznaniu. W Krotoszynie - Technika Okienno Drzwiowa - Z.Lis. Z innych dobrych firm na profilu REHAU - np. Sożal (Solec Kujawcki, ale mają chyba też dealerów w Poznaniu), firma Małecki. Jest też parę innych godnych pochwały, ale już poza wielkopolską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chętnie włączę się w dyskusję o oknach. Dostałam dobrą ofertę na okna Veki (Ethos) z Neoplastu (producent chyba Gdańska Fabryka Okien) czy ktoś ma doświadczenia z tą firmą, bo profile wyglądają ładnie a cena dobra. Jako altermatywę biorę pod uwagę trochę droższe CORONA CT 70 Shucco produkcji IROMET Sulęcin . Będę wdzięczna za wszelkie opinie, bo chcę kupić przed Vatem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wybierających okna

 

Instytut techniki budowlanej robił w ubiegłym roku badania z których wynikało, ze 94 % okien montowanych w Polsce jest źle zamontowanych.

Najczęściej zbyt sztywne osadzenie w murze przy znacznej liniowej rozszerzalności cieplnej tworzywa PCW powoduje zakleszczanie się skrzydeł okiennych, pękanie ram, pękanie szyb, problemy z otwieraniem, obwieszanie się okna. Szukając okien PWC zwracajcie więc uwagę bardziej na montażystów niż na samą urodę okna. Zapytajcie sprzedawcę skąd ma montażystów, czy mają jakieś szkolenia (wielu producentów profili robi porządne szkolenia z montażu), czy dają gwarancję na montaż, jak długo montażyści pracują (są takie firmy, które zatrudniają "ludzi z ulicy" do montażu, z zerowym doświadczeniem, bo taniej.) Uważajcie na "montaż gratis" - dobry montaż nie może być za darmo, bo dobre materiały i dobrzy montażyści kosztują...

Uwazajcie na "fachowców", którzy montują okna na samą piankę...

 

Kupując okna sprawdźcie też co w oknie jest objęte gwarancją ?Są firmy które rozbijają gwarancję na poszczególne "półprodukty" (profile, okucia, szyby)- każda część na innych warunkach i inny czas - potem trudno taką gwarancję wyekzekwować .

 

Firmy zwykle udzielają gwarancji pod warunkiem montażu przeprowadzonego przez wskazane, wykwalifikowane ekipy montażowe ale czasem są kuriozalne zapisy w gwarancji, że firma nie ponosi odpowiedzialności za wadliwy montaż- mimo, że montażysci byli od nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...