Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Natasza, Zosia to cudo!!

Ja również wstawiam okna już niedługo, sąsiad już wstawił i ubezbieczył cały dom od kradzieży i skutków wandalizmu. Warunkiem jest, że dom musi być zamknięty, ale nie musi być zamieszkały (choć wtedy stawka jest większa). Dom ubezpieczył na 250000 i składka wyniosła ok 500zł. To znacznie lepsze rozwiązanie niż np. koczowanie na budowie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnatasza,

 

ja jednego dnia montuję okna, drzwi i bramę (czyli kompletnie zamykam dom) oraz podłączam system alarmowy (który będzie pierwszą instalacją). Kable spec od alarmu zakłada na dwa dni przed godz. "O". Umówienie 4 ekip na jeden dzień do najłatwiejszych nie należało, ale mam nadzieję, że dzięki temu będę spać spokojnie.

 

Maleństwo śliczne !!!

Całuski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa :oops: dla mnie i Zosieńki!

 

Będę musiała faktycznie pomyśleć o ubezpieczeniu domku.

Golec - gratuluję zmysłu logistycznego - mnie tak zaskoczył ten wcześniejszy poród, że nie zamówiłam bramy i zrobię to dopiero w tym tygodniu a czas oczekiwania to aż 5 tyg.!

 

Witam Błażeja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pozycji grupy wielkopolskiej na samym dole strony widać, ze na dobre zaczął się sezon budowlany :-)

 

Pytanie do tych co już mają stan surowy zamknięty - czy macie ubezpieczony dom od kradzieży - w jakiej firmie? I drugie pytanie - jakie firmy ochroniarskie znacie i polecacie/ nie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi wszystkim,

 

jako nowy w tym klubie cos o "sobie" ;-)

koncze budowe w Dabrowie pod Poznaniem.

Jeszcze zostaly jakies plytki, malowanie dolu, schody.

Metraz ok 150 razem z garazem w bryle. Dach w koperte.

Projekt indywidualny - i tak potem przerabiany w trakcie budowy.

Juz teraz po budowie wiem jakie bledy i gdzie przynajmniej 10% przeplacilem :-)

Jakby jakies pytania to chetnie odpowiem :-)

 

Grüße

Krzysztof Radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowych i Stare Wygi!

Wiosna!!!!!

Kontynuując wątki z ostatniego tygodnia - może dorobimy się już wstawionych okien na budowie w tym tygodniu!

 

Em_p - nasz dom był dotąd ubezpieczony od zdarzeń losowych. Po wstawieniu okien i drzwi chcemy go ubezpieczyć od kradzieży (od dnia zamontowania okien). Nie pamietam jaka to firma - wiem tylko, że aby ubezpieczyć - dom musi być zamknięty (wszystkie okna) a drzwi muszą mieć co najmniej dwa zamki.

Nie zakładamy na razie drzwi zewnętrznych docelowych ani bramy garażowej. Zakładamy stalowe drzwi tymczasowe zewnętrzne i między garażem a domem. Pozdrawiam, jak sprawdzę firmę ubezpieczeniową to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec, i co z tymi odkurzaczami? Jaki byś mi polecił, skoro masz rozpoznanie rynku - na 200 m kw. (2 x 100) - 3 gniazda plus szufelka. Próbowałeś disana? Wiem, że jest http://www.odkurzaj.pl - ale jeszcze tam nie zaglądałem. Rabat tylko 5%?! Myślalem, że więcej. Do grupy dodam jeszcze kumpla, na 180 m kw. i 11 gniazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk,

 

porównywałem tylko ofertę firmy Borysowski i Beam. Zdecydowałem się na Beam'a ze względu na niższą ceną i fakt, że ktoś z mojej rodziny jest z tej instalacji bardzo zadowolony. Ja i mój kolega jesteśmy nastawieni na 100 %. Kumpel chce montować lada dzień, ja za ponad tydzień. Właśnie rozmawiałem z przedstawicielem jedej z firm. Umówiliśmy się, że przy 3-4 instalacjach dostaniemy najwyższe możliwe rabaty. Musi jednak znać szczegóły instalacji (najchętniej pojawiłby sie osobiście na budowie). Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci przesłać namiary.

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...