Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wielkopolan!

Wiosna na całego - udało mi się wczoraj zamknąć dom (okna, brama, drzwi), zaczęli też ocieplanie, posadzki wylane, jednym słowem - zaczyna się tzw. "wykończeniówka", która zdaniem wielu może wykończyć.

:p

em_p, ja ubezpieczyłem się w Compensie, również od włamania, kradzieży i dewastacji.

Pozdrowienia dla Spółdzielni Odkurzaczowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej budujący,

 

Ciekawe czy zdajecie sobie sprawę ile was czeka wydatków jak już skończycie budynek. Ja jestem załamany a właściwie to wypłukany przez tak zwaną małą architekturę. Tak więc chcąc mieć ładne otoczenie spotkały mnie następujące koszty, które radzę wam brać pod uwagę:

 

Kostka granitowa - komunikacja i podjazd około 150m2 jakieś 15 000 zł

Płot - konstrukcja na stalowych profilach z sztachetkami drewnianymi + brama samonośna (jeszcze bez napędu) + furtka (obwód działki 100m)+krawężniki 15 000 zł

 

Ziemia na wyrównanie około 1000zł

 

Posianie trawy oraz drzewka i krzewy jeszcze wielka niewiadoma.

 

KOSZMAR !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy lepiej zrobić podbitkę dachu równolegle do połaci dachu czy prostopadle do ściany budynku? :-? , Pyzia, Golec na Waszą odpowiedź szczególnie liczę :D

 

a jeżeli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni wokół domu to w planie wydatków uwzględniam wszystko łącznie ze studnią, kostką i huśtawką dla dzieci :wink: , za rok powiem Wam o ile się pomyliłam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich członków grupy wielkopolskiej.

Jestem nowym członkiem forum i mam zamiar ruszyć w tym roku z budową w Kamionkach.

Mam nadzieję, że pomimo bardzo niestabilnych i niesprzyjających budowniczym czasów w których żyjemy, nie jest to wariackie przedsięwzięcie.

Obecnie mam złożony w starostwie wniosek o pozwolenia na budowę, brakuje mi jednak jasnej koncepcji - od czego właściwie zacząć organizację budowy? Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć, będę wdzięczny.

 

Maras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ruszyło. Wykopy i zbrojenie fundamentów zrobione. W poniedziałek zalewanie fundamentów i do końca tygodnia stan zero gotowy. Cały czas jeszcze zastanawiam się na poziomem podłogi parteru - podnosić czy zostawić tak jak wytyczył geodeta. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to mam jeszcze parę dni na rozmyślania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...