Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

mwoźnica

Na początek decyzja z jakiego materiału chcecie budować oraz wybór właściwej ekipy (jeżeli znajdzie się taka z wolnym terminem).

A później to jakoś już pójdzie. :)

Materiał mamy "zdecydowany". Chodziło mi bardziej o stronę organizacyjną - najpierw znaleźć kierownika, czy najpierw szukać ekipy? Czy może potrzebuję geodety zanim zatrudnię kierownika, czy później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Geodetę znajdziesz na telefon w ciągu kilku minut, oni nie mają napiętych terminów i ich zadanie na budowie trwa kilka godzin. Tym się nie martw.

Kwestia kierownika, troche gorzej ale podobnie. Zawsze możesz zasięgnąć informacji w gminie, w wydziale gospodarki przestrzennej. Przypuszczam, że kogoś polecą lub zajmą sie tym sami.

Natomiast ekipy musisz szukać już!

Jeżeli będziesz miał jakieś obsunięcia terminowe, zawsze łatwiej jest ich porzesunąć niz szukać później "na gwałt".

Znalezienie i wybór ekipy to conajmniej kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdah - jeśli masz choć trochę podniesiony dach to uważam, że podbitka prostopadła do ścian tę dysproporcję ładnie zatuszuje. Jeśli masz tak jak w oryginale to z tego co pisał Golec - krokwie kończą się prawie tuż nad oknami - wtedy chyba lepiej zrobić podbitkę równolegle do dachu.

To oczywiście moja opinia. U nas będzie prostopadle.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej działce ruch aż miło! Robią się: ganek, elektryka i ogródek (rozporowadzanie humusu po działce). Okien brak i brak informacji o tym kiedy będą :evil: :evil: :evil: !

Do Nowicjuszy - ze względu na wyjątkową niekompetencję szefowej firmy przy całym szacunku do samych okien i przedstawicieli - nie polecam firmy Mirolet. Niestety są kompletnie na bakier z terminami! Traktują inwestorów, którzy zamiast cierpliwie czekać aż firma sama się w końcu do nich zgłosi 2 miesiące po terminie, jak wrzód na d... zamiast wykonać jakiś ruch a przede wszystkim płaszczyć się w przeprosinach.

Dlatego nie polecam i jak jeszcze trochę "się uzbiera" to założę wątek w "Wymianie doświadczeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąż wmurował dzisiaj "kamień węgielny" w naszym domku, nie słyszałam wcześniej o takich "budowlanych zwyczajach" więc zostałam uświadomiona, że oprócz wiechy to jeszcze będzie po drodze kilka takich imprezek :wink:

 

pozdrawiam,

 

Pyzia, Golec dzięki, podbitka będzie prostopadła do ściany (dach mamy podniesiony o ok 50cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby - w miarę rozsądny facet z koparką z Puszczykowa Dolata Krzysztof 8193005 - niestety w zeszłym roku nie miał komórki - najlepiej dzwonić przed 8 rano!. Zajmuje się też dostarczaniem piasku itp. Do tej pory, w czasie budowy mieliśmy do czynienia z 3 catapilarami i ten był najsolidniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro będę go łapał.

Ja dzisiaj dostałem wycenę od gościa z "Ostrówkiem" na kwotę 500-600 zł za zdjęcie humusu na głębokość 40 cm i wym. 14x11 m. Facet liczy sobie 10 zł za m3 ziemi. Chyba troche przesadził, tym bardziej, że jest to sąsiad, który mieszka kilka działek dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Wiem, że dawno mnie nie było ale roboty huk...

 

z problemów: szukam ziemi jak najtaniej !!!! Musze nawieźć10-15 cm na całej działce i obsypać dom. Szukam też siatki ogrodzeniowej w rozsądnej cenie. Będę wdzięczna za informacje.

 

Z radości: patszki pięknie ćwierkaja na naszym polu.... kupiłam pierwsze cebulki kwiatków i forsycję zasadze w najblizszym czasie...i w ogóle jest pięknie

 

 

Pyzia a co to za sliczny obrazek przy twoim nicku??? Wygląda sympatycznie podejrzanie?? Czy my powinnismy o czyms widzieć?? :D :wink:

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...