Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Też musze się podszkolic z wklejania obrazków... :wink:

 

a w sobote minie miesiąc od przeprowadzki. :D

Wnioski:

1. Warto było !!!

2. nie da sie przewidziec wszystkiego - było pare niedoróbek.

3. Ogrodzenie koniecznie przed przeprowadzka a najlepiej w trakcie budowy!!

4. Nie zostawiac montazu "grubszych" rzeczy np. drzwi lub schody na "po przeprowadzce".

5. Nie martwic sie osiadajacym pyłem, szkoda zycia :wink:

6. Dla posiaidających kominki - zaopatrzyc sie w siekierę.

 

Odczucia/wrażenia:

1. Radość wielka i zmęczenie ale warto było !!! :D

2. Na dłuższy czas mamy dosyc budowania.

3. Przez pierwszych kilka nocy lekki dyskomfort psychiczny - nowe odgłosy.

4. Kompletna załamka finansowa - dół w dnie.....

5. Mieszkanie w bloku wydaje się juz baaardzo odległe i prawie niemozliwe. :wink:

 

LUDZIE BUDUJCIE DOMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominęła Was jedna "przyjemność" - przeprowadzka zimą. Ja już mam starcha jak to będzie. Ale i tak nie mogę się doczekać!

Ziemię można nabyć w Zakrzewie/Dąbrówce (nie pamiętam dokładnie) - jadąc Bukowską w stronę Buku mija się wielgachną żwirwonię po prawej stronie (w okolocach Cermaxu II). Zapytaj jeszcze Lonia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, gdzie mozna tanio kupić stemple budowlane. Nie potrzebuję co prawda za wiele, ale cena 6 zł w składzie nadleśnictwa Babki w Gądkach jest jakby wygórowana (tam mam najbliżej).

 

Arecki ([email protected])

W Trzeku Wielkim w tartaku po 4zł 3,3m z dowozem ale naprawde porzadne srednio fi 15, lub w Nekielce po 1,2 za metr ale bez dowozu dowóz jakies 60-80zł. Jak chcesz namiary pisz to podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro będę go łapał.

Ja dzisiaj dostałem wycenę od gościa z "Ostrówkiem" na kwotę 500-600 zł za zdjęcie humusu na głębokość 40 cm i wym. 14x11 m. Facet liczy sobie 10 zł za m3 ziemi. Chyba troche przesadził, tym bardziej, że jest to sąsiad, który mieszka kilka działek dalej.

Ja płaciłem 70zł netto za godzinę, pzry moich wymairach ok 12x17 i 1m glebokio bylo chyba pracy na 2-3 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro będę go łapał.

Ja dzisiaj dostałem wycenę od gościa z "Ostrówkiem" na kwotę 500-600 zł za zdjęcie humusu na głębokość 40 cm i wym. 14x11 m. Facet liczy sobie 10 zł za m3 ziemi. Chyba troche przesadził, tym bardziej, że jest to sąsiad, który mieszka kilka działek dalej.

Troszkę drogo. Ja zapłaciłem 120 za godzinę pracy. 1 godzina wystarczyła aby fadroma (mam nadzieję, że tak to się pisze) zebrała humus z działki o wymiarach 22x29 m. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej zapłacić drożej za godzinę pracy "dużej" maszyny niż mniej na godzinę czegoś mniejszego. W sumie mniejsza stawka godzinowa daje więcej godzin pracy i większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Ostrówka policzył sobie, że to 60m3 ziemi do ściągnięcia zajmie mu ok. 7 godzin. Stawkę godzinową ustalił sobie na 65zł/h, więc jakby nie liczyć, wyjdzie ok. 500zł.

Trudno mi uwierzyć, że ściagniecie ziemi na głębokośc 40 cm i obszarze 15x11 m zajmie mu tyle czasu. Nawet jeśli musi ściągnięty humus zepchnąć na tył działki czyli jakieś 15 metrów dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-taki niewielki spam:oddam za niewielkie pieniążki barak budowlany

Stoi w Borówcu.NIestety jest pewien problem: barak ma stalową ramę i do podniesienia go na ciężarówkę potrzebny jest dźwig(nie wystarczy hds)

Jesli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na prive`a.

A jeśli nie znajdzie się chętny to potraktuję go gumówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...