Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

A u nas humus zdjęty i złożony na tyłach działeczki oraz wytyczony budynek przez geodetę. Hmm.. trochę malutki ten nasz SALON. :-?

Jutro ponownie wraca catepilar aby zrobić wykopy pod ławy, które zalewamy w poniedziałek. Jak na razie jakoś się to układa nie licząc dwukrotnej awarii samochodu w ciągu trzech dni.

Ale na szczęście już wszystko jest ok.

pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ori_noko - nie daj się zrobić w jelenia, muszą ci określić cenę, przecież płytki tej samej wielkosci układa się tak samo,czy są za 20zł/m2 czy za 100zł/m2.

Przeciez nie ma podatku od luksusu, a to nie poborcy podatkowi.

rozumiem, gdyby cena zależała od tego czy układaja na ścianie czy na posadzkach...,czy jest dużo cięcia itd, ale od ceny płytek?

U mnie kładą za 18-20 zł/m2

Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby - u nas jak zalali fundamenty też wydawało się, że wszystko jest starsznie małe, ale jak urosły ściany - nagle zrobiło się bardzo duże. Po zalaniu stropu już było mniej duże a po wymurowaniu ścianek działowych - jest w sam raz! :D :D :D

Pozdrawiam budujących w pocie czoła (jak widać po braku mailii)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec

U nas piękna glina, więc nie grozi rozpulchnienie. Poza tym już jest wykopane. Właśnie wróciłem z działeczki. Catepilar walczył niecałe 2 godzinki z ja później z teściem wyrównywałem wykopy aby były na jednym poziomie. Nie wyobrażam sobie kopania w tej glinie na "piechotę"

Tylko nie przewidziałem, że Catepilar ma łyżkę 60 cm a nie 50 jak zaprojektowane mam ławy.

Teraz nie wiem czy z uwagi na to, że ława będzie szersza, mogą ją zrobić na 35 cm wysokości, czyli tak jak jest w projekcie.

Do tej pory planowałem zrobić na 40 cm z uwagi na brak chudego betonu.

Ława jest oczywiście zbrojona.

Jak myślicie, wystarczy to 35 cm prosto w glinę? Domek parterowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie okazało, że przedobrzyłem z wykopami pod ławy. :(

poszły za głęboko i wspaniałomyślnie podsypałem w niektórych miejscach gliną tak na ok. 5-7cm. wyszło rewelacyjnie, wszędzie ten sam poziom.

Ale dzisiaj się okazało, że cała podsypka musi iść w .... :evil: .

I tym sposobem ma co cobić w niedzielę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...