Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

I chciałem sie jeszcze pochwalić, że dzisiaj murarz skończył u mnie ściany fundamentowe. :)

I jest już wprowadzona pierwsza ponadprogramowa zmiana. Zamiast 6 warstw bloczków jest ich 7 przez co górna krawędź ścianki znajduje się ok. 40 cm nad powierzchnią terenu.

Co prawda obawiałem sie tego czy nie za wysoko ale przeciez i tak będę jeszcze obsypywał budynek i powinno być ok.

Za 1m2 muru płaciłem 20zł. Mam nadzieję, że to w normie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje namiary na 2 panów od żwiru.

1. 600-734-754 domowy 81-78-101 Dysponuje transportem 15 ton i przywozi żwir, pospółkę za 250zł natomiast za piasek do zasypania fundamentów po 190zł.

2. 602-738-328 Dysponuje transportem do 27 ton możliwe że przywiózłby 30 ton i przywozi żwir, pospółkę po 15zł za tonę czyli za 27 ton - 400zł

 

Zaznaczam, że ceny mogą się zmienić w zależności od odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzry porównywaniu cen w kilku miejscach zawsze brałem pod UWAGĘ czy transport jest w cenie i rozładunek więc nawet jak mi wychodziło taniej koło np."Lechickiej " to i tak tutaj było bliżej i cena ta sama wychodziła.

 

Zgadzam się z Tobą w 100% - i dlatego większość (to czego nie mogłam zabrać kombi) brałam z Lechickiej ponieważ babce ze StalBet'u "nie opłacało" się wiezienie gratis towaru za ok. 2000 a tym z Lechickiej tak (no i było taniej) - chociaż z Lubonia do Puszczykowa jest rzut beretem!!!

Dla mnie to był szok. Widocznie interes za dobrze się kręci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosia Nnataszki chyba bierze czynny udział w budowie, bo ma tak zafrasowaną minę, jakby rozwiązywała za rodziców wszystkie problemy.

 

Bierze czynny udział z konieczności. Ja nie mogę usiedzieć w domu i ciągam ją po budowie (na szczęście teraz jest już ładna pogoda!!)

A Zosia to Zołza :D :D i dlatego ma taką minę (mój mąż się śmieje, że ma wredny harakterek mamusi... i nie rozumiem dlaczego nawet moja matka się z nim zgadza :-? :D ) Do dzisiaj nie uśmiechnęła się tak świadomie. A już się nie mogę doczekać!

 

A tak z budowlanki: to dzisiaj upił mi się elektryk :evil: :evil: :evil: - ciśnienie mi tak poszło w górę... %$%%&... Nie wyrzucę jeszcze gnojka (przepraszam za słownictwo :oops: ale to i tak najdelikatniejsze z tego co ciśnie mi się na usta!) ale jeszcze raz i koniec.

Macie takie doświadczenia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg oświadczenia w momencie gdy zgłaszasz kradzież lub włamanie na policji, natomiast firmy ubezpieczeniowe wymagają dokumentów potwierdzających fakt posiadania skradzionych przedmiotów.

W przeciwnym razie każde włamanie do piwnicy kończyłoby się np. zgłoszeniem kradzieży komputera.

Ale spróbuję zadzwonić do Warty i się dowiedzieć, czy rzeczywiście tego nie wymagają, bo aż nie chce mi się wierzyć, że tak jest.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubezpieczyciel mi nie wierzy może przy podpisywaniu umowy sprawdzić co posiadam, ale stan materiałów i narzędzi ulega zmianom w zależności od potrzeb. Niektóre narzędzia kupiłam kilka lat temu i żadnych rachunków już nie mam. Czasami dokupuję nowe. Materiały też się zmieniają, jadne się wbudowują a na ich miejsce przychodzą nowe. Ubezpieczyciel odpowiada do odpowiedniej kwoty, na którą się ubezpieczam i tyle. W umowie jest tylko ogólnie napisane co jest przedmiotem ubezpieczenia. Wiadomo, że skoro ubezpieczam mat. bud. nie zapłacą mi za złotą kolię i telewizor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale co za problem np. kupić komplet grzejników i zgłosić, że zostały skradzione a następnie po wypłacie pieniędzy z ubezpieczalni przewieźć je na budowę i zamontować.

Patrzę tutaj z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej, która nie jest zbyt skora do wypłaty pieniędzy.

Po prostu jestem zaskoczony tak wysoką kwotą tj. 5500 w przypadku garażu na działce.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby ,sam powinieneś wiedzieć, jeśli nie, to zapytaj kolegów z pracy ile jest włamań i kradzieży na ogródkach działkowych, głównie w zimie, kiedy nikt ich nie pilnuje (do moich rodziców też włamywano się dwa razy). Jakoś nie słyszałam, żeby ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania za skradzione tam sprzęty i wyposażenie czy narzędzia ogrodnicze( np. zraszacze, kosiarka, meble ogrodowe itp). A kto wie co tak naprawdę zostało skradzione ? Ja sama dobrze nie pamiętam co w tym garażu leży. A włamanie u mnie nie jest takie proste, bo teren jest ogrodzony i pilnowany w dzień i w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Polak potrafi", to większość pożarów firm, to podpalenia właścicieli, żeby dostać ubezpieczenie. Problem w tym ,że dowieść tego musi ubezpieczyciel. Tak samo w wypadku kradzieży. Stawka procentowa składki na ubezpieczenie jest ustalana według statystyk, tak aby globalnie opłacało się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sobota i właśnie obejrzałem sobie zdjęcia z budowy Nnataszy i jestem pod wrażeniem tym bardziej że ostatnio widziałem jej "malutki" domeczek na żywo.Bo tak naprawdę wychowałem sie na blokowisku ratajskim, teraz mieszkam u teściów w Puszczykowie a buduję sie w Luboniu. A ceny materiałów budowlanych szaleją szaleją .....

Mam od wczoraj rozterkę: jaką folię paroizolacyjną kupić???? Myslałem że "Zółta" mi wystarczy a teraz po tych wszystkich przeglądach forum to jestem w zupełnej rozterce. Bo czy z aluminium daje rzeczywiście poprzez odbicie ciepła aż takie "zyski"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...