Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Roma, chyba jednak trzeba położyc dachówkę przed zimą. A co z kierownikiem budowy lub inspektorem, nie dopilnowali? Zgroza. Ja u siebie na budowie jestem raz na tydzień. Na razie niby jst OK.

Arkadly, co do geodetów: mapka 400, wytyczenie budynku 600. Dojdzie jeszcze inwentura przyłączy , chyba jakieś 1200. W ogóle uważam to za rozbój. Moich geodetów nie polecam. Ale ceny powinny byc niskie, moi mówili, że 3-4 lata temu mieli do wytyczenia po dwa domy dziennie, a teraz dwa na miesiąc.

mironmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie inspektor nie odebrał a było mniej więcej tak: kupiliśmy drewno zgodnie z wyliczeniem według planu. Przyszedł cieśla i sam na własną rękę bez żadnych uzgodnień zmniejszył poobcinał drągi tworzące "stolec" chyba tak to się nazywa, bo mu się wydawało że za grube. Na budowie jesteśmy codziennie ale nie przez cały czas. Teraz ma przyjść inny cieśla który robi podobno bez żadnego gwoździa i śruby i wzmocnić konstrukcję i boję się że ze wględu na pogodę nie zdążymy położyć dachówki. Mój mąż przekonuje mnie że nie trzeba koniecznie przykrywać więźby na zimę. Ale czy ma rację chyba czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadly, geodeta wziął 500 za mapki projektowe + mapka tzw. stan władania drogi (potrzebne to było do wodociągów) + 400 za wytyczenie budynku, ale dom jest b. prosty, 4 narożniki tylko.

To chyba taka średnia cena - 100 zł od narożnika.

Roma, czy stawiacie więźbę i kładziecie dachówkę jeszcze zimą, czy może deskujecie dach + papa? Mnie cieśla przekonał do tej drugiej wersji, także ze względu na niepewna pogodę. W razie czego taki odeskowany może przeczekać do wiosny, a poza tym można wtedy otynkować budynek wstępnie zaprawa cem-wap. Musze to zrobić przed zimą, bo ściany z porothermu nie mogą namoknąć za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma - lepiej, żeby więźba nie stała nie okryta. Drewno nie lubi wilgoci, a dachówkę faktycznie można kłaść i w zimie. Jeżeli jednak robisz pełne krycie (nie śledzę Twoich wypowiedzi), to faktycznie po papie możesz spokojnie przerwać prace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechać się do Hiszpanii i przywieźć trochę słońca. Ja wróciłem w czwartek i jaki był weekend? :grin: Co prawda w Hiszpanii było +25 i woda w oceanie wystarczająca ciepła do kąpieli (jak Bałtyk w sezonie), ale tu się udało przytargać tylko +18. Dobre i to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma policz koszty takiego rozwiązania - musisz zrobić deskowanie, papa i robocizna, no i potem krycie dachówką (na wiosnę?). Jesienią są chyba lepsze ceny na pokrycia dachowe, rynny i okna (jeśli takie masz w dachu). No i jeszcze mogą byc problemy z ekipą, jak obecna nie będzie miała czasu, a wiadomo nikt nie lubi robić po kimś. Licz, licz i myśl, myśl . . .

mironmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już liczyliśmy koszt deskowania - ok. 5000zł (2000 materiał +3000 robocizna). Dla mnie to wydatek dość duży bo około 50% dachówki. Wiem że deskowanie to lepsze rozwiązanie ale mnie po prostu nie stać. W przyszłym roku chcemy się wprowadzić i prawdopodobnie deski i papa obyłyby się bez dachówki przez ładnych parę lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk - chyba się mylisz. Przypuszczam, że najniższe ceny dostanie się styczeń-luty nawet z opcją przetrzymania na 2 m-ce. Podobnie z ekipami - teraz jest duuuży problem z ich czasem.

 

Roma - kilka lat to przy dobrej i dobrze położonej papie (Luśce wiatr zerwał dużą część). Faktem jest, że deskowanie daje pewnego rodzaju elastyczność finansową. Chcąc folię też musisz za nią zapłacić (moja membrana kosztowała mnie jakieś 1600zł), a i ekipa kładąc folię liczy to sobie. Z pewnością deskowanie wyjdzie drożej, ale jest do rozważenia w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma - tak jak pisałem można dachówkę zostawić w hurtownii - wpłacasz albo zaliczkę, albo całość i uzgadniasz termin odbioru. W pierwszym wypadku rozliczenie nastąpi po cenie z dnia odbioru z określonym w % upustem w, a w drugim przypadku możesz uzyskać większy rabat. Co prawda przechowanie też kosztuje, więc na przykład dadzą ci o 1% mniejszy upust, ale nazwijmy to "ubezpieczeniem od kradzieży" :wink: . Pamiętaj, żeby przy odbiorze sprawdzić, czy całość jest z jednej dostawy (identyczny kolor). Jeżeli będę trzymali Ci dachówkę, którą już mają, to może oznakuj sobie swoje palety. Zapytaj w swoich hurtowniach czy idą w przechowanie u siebie i na jak długo jeżeli będziesz miała poślizg na budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o możliwości przechowaniu towaru w hurtowni ale powiem szczerze że się boję. W ten sposób kupiliśmy pustaki do budowy domu. Zapłata i faktura w grudniu 2001 a odbiór w 2002. Przez całą zimę spać nie mogłam spokojnie, ulżyło mi dopiero wtedy gdy zobaczyłam towar na działce. A jak firma zbankrutuje, będzie miała jakieś problemy albo trafię na kogoś nieuczciwego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma - wiesz, że o tym nie pomyślałem. Moja hurtownia istnieje od tak dawna, że nie pamiętam (kiedyś był to skład drzewny i stopniowo rozszerzai asortyment). W dodatku dalej się rozwijają, więc chyba upadek im nie grozi, ale faktycznie - co jest dzisiaj pewnego. Ciekawe czy można ubezpieczyć się od upadku hurtowni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...