Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Pomóżcie bo się trochę zagubiłem - dostałem pozwolenie na budowę domu, po okazaniu tego pozwolenia gazowni dostałem warunki techniczne podłączenia gazu - czy teraz muszę wystąpić o pozwolenie na budowę istalacji gazowej (chodzi o instalację wewnętrzną )??

Buduje w Zalasewie pod Poznaniem

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pomóżcie bo się trochę zagubiłem - dostałem pozwolenie na budowę domu, po okazaniu tego pozwolenia gazowni dostałem warunki techniczne podłączenia gazu - czy teraz muszę wystąpić o pozwolenie na budowę istalacji gazowej (chodzi o instalację wewnętrzną )??

Buduje w Zalasewie pod Poznaniem

Dzięki

Pozdrawiam

Zgadza się - musisz wystąpić o pozwolenie. Musisz mieć projekt takiej instalacji (cena ok. 400zł) i standardowo Starostwo i miesiąc czekania. Ja w zeszłym miesiącu czekałem 3 tygodnie. I na wszelki wypadek dogadaj się z projektantem z gazowni, abyś wiedział, gdzie zakończą swoją część gazociągu.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pomóżcie bo się trochę zagubiłem - dostałem pozwolenie na budowę domu, po okazaniu tego pozwolenia gazowni dostałem warunki techniczne podłączenia gazu - czy teraz muszę wystąpić o pozwolenie na budowę istalacji gazowej (chodzi o instalację wewnętrzną )??

Buduje w Zalasewie pod Poznaniem

Dzięki

Pozdrawiam

Zgadza się - musisz wystąpić o pozwolenie. Musisz mieć projekt takiej instalacji (cena ok. 400zł) i standardowo Starostwo i miesiąc czekania. Ja w zeszłym miesiącu czekałem 3 tygodnie. I na wszelki wypadek dogadaj się z projektantem z gazowni, abyś wiedział, gdzie zakończą swoją część gazociągu.

 

Arecki

 

 

Dzięki

Mogłbyś jeszcze podac jakie dokumenty należy złożyć - bo przy pozwoleniu na dom to było tego sporo.

peyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ambit Siatkogród w Czerwonaku mają duży wybór siatek i ceny można negocjować (cena netto, do tego rabat)

Dobre ceny mają też w marketach, ale tam nie można już negocjować...

Duży wybór siatek (ale cen nie sprawdzałam) mają też w Siatkolandzie w Luboniu i w Poznaniu na Ostatniej (jak się wjeżdza do Poznania od strony Wrocławia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was ma już "konkretne" doświadczenia (już podpisana umowa) z jakąś agencją ochrony? Czy według was w ogóle warto ją zatrudniać (jak nie dojadą na czas kradzieży to praktycznie odpowiedzialność z ich strony żadna...)Czy nie lepsze jest tylko dobre ubezpieczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno zamawiałem w tartaku w Piotrkowicach. Ktoś na tym forum już też wymieniał ten namiar. Siatkę (leśną) kupiłem w Komornikach a może to już Poznań (nazwy firmy nie podam bo nie pamiętam). W każdym razie jak się jedzie od strony Komornik do Poznania, to są po prawej stronie na tym odcinku między skrętem na Wiry a Leroy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! U nas po baaaaaaaaaaardzo długim oczekiwaniu pojawia się pan od tynków. Już jutro. Zaczyna od garażu. Jak tylko garaz będzie finito - wstawiamy docelowa bramę i wtedy możemy juz kończyć ocieplenie wokół garażu. Mam nadzieję, że marazm na budowie się nareszcie skończy i wszystko ruszy pełna parą.

No i pogoda nareszcie jakaś "budowlana" się zrobiła!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych!

Mam pytanie, ile płaciliście za stan surowy otwarty bez dachu (sama murarka od zebrania humusu). Ekipa, którą rozważamy, stawia stan surowy bez dachu za cenę 22000 netto do negocjacji za domek parterowy ok.180-190mkw, z Maxa lub U-220 (Wierzba II). Natomiast cieśla za wykonanie więźby (powierzchnia dachu ok. 270mkw) wraz pokryciem deskami i papą chce 6700 netto. Czy jest to dobra cena i ile biora za położenie dachówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...