Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A u nas nareszcie ruszyło do przodu.

Wkroczyła ekipa murarzy i zaczynają być widoczne mury, z których rozpoznajemy nasz domek.

Tempo mają niezłe i myślę, że do końca tygodnia się uwiną jeżeli nie przeszkodzi im pogoda.

A w przyszłym tygodniu prawdopodobnie strop.

pzdr.

 

 

cosik pustawo tutaj ostatnio, wszyscy na budowach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oorbus, przyjmij i moje gratulacje

ja też mam "zacipiony" (zdegustowanych przepraszam) dom. trzy dziewczyny w domu to nie byle co! jak córy dorosną to dobuduję do domu oddzielną łazienkę aby rano nie stać w kolejce. no i żartuję sobie, że przecież zawsze chciałem mieć dużo dziewczyn - i proszę spełniło się :)

 

mhal - żyję, żyję. udało mi się (cudem) rzucić nałóg zaglądania każdego dnia na forum, a jeśli bywam to głównie czytam z rzadka piszę. mieszka się miło, a będzie jeszcze milej, gdy położymy kostkę (co się właśnie dzieje) i posiejemy trawę (co się zaraz zdarzy). poza tym nic nie wykańczamy ze względu na brak $.

nie udało nam się spotkać zimą, może uda się latem. podobne zaległości mam względem mirona (pozdrawiam) i wielu innych osób

 

pozdrawiam

moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby - a sprawdzałeś cenę w stalbecie w Luboniu? Wiem, że ta kobitka ma chore podejście do cen transportu - ale można się dogadać z jej synem. On jakoś potrafi zrozumieć, że czasem warto coś sprzedać i nie wykasować za transport, niż nic nie sprzedać.

Ja nie kupowałam tam stropu (tylko stal) ale wydawało mi się, że stropy też mają.

A pogoda faktucznie do duszy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro stara kadra się ujawnia to i ja coś skrobnę.

 

Orobus - gratulację, mój dziurawiec urodził się 3 tygodnie temu. Teraz myślę czy nie zrobić jakichś zasieków nad płotem.

 

Mieszka się super tylko ciągle jest coś do zrobienia: a to trawkę podlać, a to skosić, a to coś posadzić i tak na okrągło.

 

Ale efekty zaczynają być widoczne...

 

Pozdrowienia dla wszystkich szczególnie dla forumowych emerytów którzy skrobną czasami coś jak zażyją Viagry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stalbecie rozmawiałem z kobietą i rzeczywiście w kwestii transportu to chyba zawsze chciała być taksówkarzem, który nie zna pojęcia kurs gratisowy. :)

Natomiast ceny nie zachwycają np. 70 zł za belke długości 4.30. i Żadnych negocjacji i oczywiście + transport.

 

Ale np. z Konbetu Konarzyce transort w cenie i ewentualne rozmowy co do kosztów to na miejscu. A cena wyjściowa za belkę 4.40 to 70 zł brutto.

 

U Muchy belka 4.50 za 63 zł netto i rozmowa na miejscu.

 

Więc chyba zrobię sobie wycieczkę.

 

Dziwne to troche, im dalej od budowy tym taniej. :roll:

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam budę, która służyła mi za magazyn podczas budowy.

http://arkadly.w.interia.pl/buda.jpg

Konstrukcja z blachy (to był kiedyś stragan) o wymiarach 285 x 251 cm.

Nie ma podłogi – ja położyłem sobie 4 palety.

W środku z jednej strony metalowe półki na 2 poziomach.

Drzwi również metalowe można wyposażyć w zamek – mój wyrwali złodzieje, dodatkowo na zasuwę można założyć kłódkę.

Budę można podnieść HDS’em – na dachu są przyspawane 4 „kółka”. HDS musiałby być dość długi – nie można podjechać do samej budy.

Lokalizacja Robakowo gmina Kórnik.

Cena? Mogę oddać za darmo, ale np. 4-pak 2 litrowej Coca-Coli byłby OK.

Tel. 0601 433 354

 

Pozdrawiam

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj cisza.

A u nas murarze skończyli dzisiaj ściany parteru, kominy i słup.

No i niestety musiałem pozbyć się trochę grosza.

Ale za to przynajmniej już widać nasze ściany z daleka. :)

Nadal szukam gdzie najkorzystniej można kupić terivę.

No i stemple oraz dechy na szalunek stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby

Gratulacje!!!

Nic nie cieszy tak bardzo jak widok budujacego się "wieżowca" ku nieboskłonowi.

Ja właśnie jestem na etapie wyboru tynku i ciągle nie moge wybrać cementowy (10pln robocizna) czy gipsowy (19pln za wszystko).

Według moich obliczeń wychodzi (przy moich zakupach) że tradycyjny wychodzi taniej jesli sam będę po pracy go gipsował.

Co radzicie wielkopolanie jeśli i tak w tym roku nie zamieszkam???????????? :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Krajanów" :-)

Niniejszym wpisuję się w Grupę Wielkopolską, jako że w końcu ruszam z budową i zapewne będzie to wielka przygoda, pełna wzlotów i upadków ;-)

Domek typu Wierzba II w Zakrzewie ( i tu szczególne pozdrowienia dla Pyzi, pod której domek podjeżdżam niemal codziennie w drodze z pracy aby looknąć cóż tam przybyło, zainspirować się i zmotywować do budowy swojego "drzewka" :-). Na razie tylko zdjęty humus, szukanie materiałów, lada chwilka geodeta wytyczy budynek i jazda ! Póki co wszystko OK, jedynie ceny mnie osłabiają na każdym kroku... a wiem, że to dopiero początek :o

Pozdrowienia,

Kaigun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaigun

Witam Cię w pieleszach Wielkopolski. Teren Zakrzewa zawsze mi się podobał i trochę Ci zazdroszczę. Co do cen to nieraz sie zadziwisz że Twoje założenia były inne niż rzeczywistość (czasami na plus). :wink: :wink: :wink:

Przy geodecie poproś raczej o wytyczenie narożników po zewnętrznej ścianie niz po osi jako że spotyka się czsem specjalistów co to nie za bardzo umieją obliczyć ile dodać od osi "sznurka"!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaigun

Witam Cię w pieleszach Wielkopolski. Teren Zakrzewa zawsze mi się podobał i trochę Ci zazdroszczę. Co do cen to nieraz sie zadziwisz że Twoje założenia były inne niż rzeczywistość (czasami na plus). :wink: :wink: :wink:

Przy geodecie poproś raczej o wytyczenie narożników po zewnętrznej ścianie niz po osi jako że spotyka się czsem specjalistów co to nie za bardzo umieją obliczyć ile dodać od osi "sznurka"!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...