Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mnie w hurtowni Dek-pol i Witom też proponowali przetrzymanie dachówki. Inna opcja to wpłata na towar z opcją odbioru np. 3 mies. (jest zapis o tym, że cena nie ulegnie zmianie), tak jest w Dek-polu gdzie dachówka może przyjechać nawet w dniu zamówienia. W Witomie trzeba zamawiać dowóz jakiś tydzień wcześniej.

Mam pytanie: ile dni musieliście odczekać między zakonczeniem wieńców a więźbą? według majstra to zajmie parę dni, i znowu roboty dachowe opóźniają się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecha... chyba za szybko zaczęliśmy o niej myśleć, i w ogóle o dachu..

na razie końcówka murowania się przeciąga, pewnie do końca tygodnia, strasznie dużo czasu zabierają wyprawki, obróbki i prace przy wieńcach, i znowu muszę przesuwać więźbę.

Miron, czytałeś o dachówce euronit w 'wymianie doświadczeń'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, dzięli za info. Przed chwilą zapoznałem się z uwagami na nt. Mam nadzieję, że mnie to ominie, jak pozostałych wypowiadających się forumowiczów. A z drugiej strony, gdyby tak chcieć zrobić antyreklamę np. " Uwaga kupiłem okna XXX. Sam dramat, bo itp. itd". Nie można dać się zwariować, ale trzeba cały czas być czujnym.

mironmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poznanskie pyry. Mam problem - nikt nie chce mi ubezpieczyc domu jesli go nie zamkne a do tego potrzebne mi sa jakies drzwi zewnetrzne, ktore beda posiadaly jakies dwa zamki.

Docelowych na razie z wiadomych wzgledow nie chce instalowac.

Czy ktos z grupowiczow nie ma albo nie zna kogos kto ma do odsprzedania jakies stare, uzywane drzwi?

bede wdzieczny za pomoc

pozdr PP

Ps. tel 0 691 890 256

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, to jestes tydzień do przodu wobec mojego dachu, cieśla wejdzie po Mikołaju.

Nie martw się pogodą, będzie ok. Tak mówią starzy górale, a cieśle radzą sobie w każdych warunkach, byle za bardzo nie popadało.

Loniu, jaką kładziesz dachówkę? My już właściwie zdecydowaliśmy się na grafitowy euronit, za radą cieśli, a ponieważ jest jeszcze chwila czasu to tak sobie na nowo myślimy o ceramice.. tylko te ceny, jednak pare tysięcy drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej,

 

Ja dostałem dobrą cenę na antracyt (grafit) Robena, jeżeli chodzi o okna to Fakro z racji tego, że mają klamkę na dole. Jeżeli chodzi o folię to wybrałem mambranę Topfol.

Mam jeszcze obsuwę z powody kaferka. Murarze zrobili zbyt niski otwór do drzwi na taras i trzeba szybko podnieść.

Wybrałem już takze okna komplet z roletami 15 000 zł (40% upustu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron,folia ta sama co u Lonia, a okna połaciowe Veluxa,

nie mogę się już doczekać widoku więźby na dachu.. na razie mam prawie skończone ścianki działowe na parterze. Jednak bardzo to zmienia całą przestrzeń w środku, musze się przyzwyczaić do nowych pomieszczeń zamiast jednego "lotniska" :wink:

Potrzebuję waszej rady w sprawie tynków wewnętrznych, chociaż jest jeszcze trochę czasu, bo planuję do końca roku dach na gotowo + ścianki do końca + taras, i przerwa do wiosny.

Ściany są z porothermu, projektant proponuje maszynowe tynki gipsowe, a ja zastanawiam się (i sporo osób mnie na to namawia) nad tradycyjnymi tynkami cem-wap.

Co myślicie? Jaka jest różnica? Tynki cem-wap też trzeba jeszcze potraktować gładzią gipsową, więc czy to nie jest podwójna zabawa i większy koszt?

Są też opinie że tynki gipsowe chłoną wilgoć, nie oddychaja i pylą.. można się pogubić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...