Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Szanownych Forumowiczów,

wraz z żoną jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy projektu Wierzba II, w Janikowie (400 m od tablicy Poznań).

W związku z tym szukamy kontaktu z osobami (nalepiej okolice Poznania), które są już w trakcie/po realizacji tego projektu - w celu

wymiany doświadczeń. Proszę o kontakt: [email protected]

Pozdrawiam:

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i tubylców po przerwie.

Irekp - brałam firmę ecoPuszczykowo 50zł/m3

 

Jestem na skraju wyczerpania nerwowego. Dzisiaj wreszcie udało mi się rozwiązać umowę z wykonawcą. W końcu doceniłam fakt podpisania umowy - bo do tej pory, w zasadzię przez nią, miałam skrępowane ręce.

Zaczynam żałować, że postanowiliśmy się budować. Czy własny dom jest wart takiego stresu, kłótni i niesmaku, który pozostał? :cry:

 

Na końcu zawiozą mnie do Gniezna na oddział dla psychicznie chorych albo odwykowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasem ktoś już nie wspominał o tym wcześniej, ale na pewno warto powtórzyć:

- wykonawca (firma budowlana) powinna mieć uzgodnioną gospodarkę odpadami powstałymi na waszej budowie - jeśli w decyzji warunków zabudowy lub pozwolenia na budowę nie jest określony sposób postępowania z ziemią z wykopów (która jest wywożona z działki) to ta ziemia także jest odpadem

- firma, która podstawia kontener na odpady lub wywozi ziemię - powinna mieć zezwolenie na transport odpadów

Ważne to jest dlatego, że jeśli nieuczciwa firma wyrzuci odpady np. do lasu, to za uporządkowanie ich odpowiada nadal ich wytwórca (ponieważ oddał transportującemu nie posiadającemu zezwolenia na ich transport)

A o tym wszystkim traktuje ustawa o odpadach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stropu nieaktualny - biorę z Betoniarni w Dopiewie Wrębel & Rybak.

Stemple też zorganizowałem tylko muszę je przewieźć.

Może ktoś się orientuje jaki jest koszt wypożyczenia przyczepki samochodowej o długości ok. 2.5-3 metry?

I gdzie w pobliżu Lubonia jest taka wypożyczalnia?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNIE poszukuje projektanta, ktory wykona mi cala dokumentacje zwiazana z przylaczem wody i gazu. Z jakimi kosztami musze sie liczyc? Oferty ktore dotychczas zebralam sa ... :o

Czy mozecie mi poradzic - nie wiem jak sie do tego zabrac.

 

Pozdrawiam wszystkich Wielkopolan a w szczeolnosci Poznan i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno tu nie zaglądałam,

gratuluję Wszystkim postępów budowlanych oraz nowch pociech szczęśliwym Rodzicom (wiem co to znaczy bo sama mam w domu mały żłobek :wink: )

W przyszłym tygodniu nasz domek zostanie zamknięty, zamówiłam kuchnię, niedługo zacznę szukać płytek :D , REWELACJA!!! Robi się coraz przyjemniej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...