Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Witam wszystkich po długiej nieobecności.

U mnie cena za więźbę rynny folie dachówki i obróbki czyli dach na gotowo 45zł netto za metr. Dużo czy mało? Zobaczymy jak położą dachówkę, na razie coś pogoda nie sprzyja.

Jak by ktoś potrzebował to mam zbędne u kształtki YTONG-a i docieplenie wieńca YTONG-a w dobrej cenie oddam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No to dach skończony, uff (jeszcze tylko podbitka). Jeszcze raz dzięki ryby za namiary na hurtownię Tina. Współpraca z nimi to sama przyjemność, dowozili wszystko na czas (transport za friko, żadnych kaucji za palety). Najbardziej dręczyła mnie kwestia zwrotów materiałów. Dziś jestem w szoku, wzięli wszystko bez słowa grymasu, nawet 7 sztuk grzebienia "wróblówki" i inne duperele i rozliczyliśmy się co do grosza.

Rewelacyjna ekipa. Polecam i innym, którzy są na etapie zbierania kosztorysów w różnych hurtowniach.

 

By the way. Czy byłyście ryby przypadkiem z waszym słodkim narybkiem wczoraj na mszy w kościele św. Barbary w Luboniu o 11:15? Bo to poznać na podstawie gazety trudno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Jeśli chodzi o gościa co malutką trzymał na rękach to rzeczywiście byliśmy my.

 

Twój dach widzieliśmy w sobotę wieczorem i nie powiem, szybko im poszło i całkiem, całkiem. Ale znowu Was nie zastaliśmy.

Powiedz mi, gdzie kupujesz podbitkę i za ile?

Bo nie wiem, czy będziemy mieli w tym roku kasę a chcielibyśmy to zrobić.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem za materiał na podbitkę 32,5 zł/m2. W Luboniu na Juranda 24 jest stolarnia, która robi boazerię. To właśnie tam. Deski 2 cm (standardem jest ponoć grubość 1,6, ale dekarz zasugerował grubsze deski) z dodatkowym szlifowaniem. No i jeszcze Sadolin. Zgodnie z radą mojego dekarza trzeba pomalować 2 razy Classikiem i raz Extra. Drugie malowanie extra po przybiciu podbitki. W związku z grafitowym Siriusem Rupp Ceramiki, zdecydowaliśmy się na kolor hebanowy podbitki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, moje doświadczenia z tartakiem p. Kaczmarka z Piotrkowic, są dość dobre (choć rozmowa z facetem przez telefon to koszmar). Drewno przywozi na budowę w umówinym terminie, a najdziwniejsze jest to, że jego podejście do pieniędzy jest, powiedziałbym dość dziwne jak na dziesiejsze czasy. Facet mówi, że przywiezie dekarzom, łaty i kontrłaty, a mnie może nie być, zapłacę mu jak będę przejazdem. Jeszcze się chyba chłop nie naciął na nieuczciwych, których nie brakuje. No i jeśli ktoś potrzebuje dłuższych elementów, to u niego jest kłopot. Moje krokwie miały coś 7,8 metra więc tu miał materiał, ale już z murłatami (11,5 m) był problem i trzeba było składać z dwóch kawałków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...