Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ryby

 

Sorki ze dopiero teraz ale ciagle brakuje mi czasu,jeszcze raz serdeczne dzieki za namiary na dachowcow,casting wygral pan Siepa z Rogalina(39/m2)zaczynaja 2-go sierpnia,mam nadzieje ze wszystko pojdzie zgodnie z planem bo wlasnie czekamy na decyzje z banku o kredyt,materialy kupujemy w W.A.SZ Dach-u pod Kórnikiem bo tam ostatecznie kosztorys wypadl najbardziej korzystnie,a jesli chodzi o dachowke to zdecydowalismy ze bedzie Brass Celtycka braz,Pozdrawiamy

Ewa i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pyzia

Choć właśnie wczoraj wieczorem juz się spotkałem z jednym tynkarzem z polecenia, ale nie zaszkodzi mieć co niestety pokazuje życie jakieś alternatywy gdzyby......... pfu pfu przez ramię.

U mnie koniec z elektryką i własnie czekam na tynki a póżniej powolne zbierabnie na następny etap choć jeszcze w tym roku planuję ocieplic dach i gkb ale sam po godzinach bo po postach na ten temat że gdzieniegdzie wieje po fachowcach to chyba z pomoca szwagra nie będzie aż tak trudne (tak myślę!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo proszę lokalnych Forumowiczów o pomoc.

 

Szukam i znaleźć nie mogę kogoś w miarę lokalnego z Wlkp.: sprzedawcę a najlepiej producenta tzw. pustaków szlaunkowych.

 

Jak na razie mój wybór to Techbud http://www.techbud.com.pl/pustaki-szalunkowe.htm ale koszt transportu z Krakowa niestety wyklucza sens ekonomiczny takiego rozwiązania. Więc może ktoś z Was spotkał coś takiego u nas? Ustawia się to "na sucho" a na koniec zalewa betonem do środka. Wygląda to tak:

 

http://www.techbud.com.pl/szal13.jpg http://www.techbud.com.pl/szal5.jpghttp://www.techbud.com.pl/szal14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywalnie z oplaceniem murarzy i zakupem bloczków zaprawy etc.

taniej niz wynajecie szalunkow i wylanie monolitycznej

 

a najwazniejsza dla mnie zaleta: mozna latwo zbudowac samemu cala sciane i zalac chocby z betoniarki. A jednak ma sie sciane monolityczna

 

poza tym wychodzi rowniutka jak w najlepszych szalunkach, nic tylko Dysperbit i styropian na to

 

pliiizzz powiedzcie ze gdzies to widzieliscie u nas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomocy !!!!

 

Ktoś kiedyś pisal że ubezpieczył okna podczas budowy czekam na info.

 

Nie moge znaleźć firmy ktora ubezpieczy okna albo budynek i okna ale od rzeczywistej wartosci, wszyscy proponuja ze moga ubezpieczyc okna ale na 10% wartosci budynku, to za malo. Załózmy ze za okan dalem 20.000zl to co budynek mam ubezpieczyc na 200.000 - same sciany i dach, bez sensu... Jak to zrobic? po co mi ubezpieczac ona na sume mniejsza niz sa warte to lepiej dac na tace w kosciele i sie modlic zeby nie ukradli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariof,

oj, kiedy to było - ale z tego co pamiętam to najbardziej elestyczny był generali (choc drogi) - ale z tego co wiem, niektórzy potrafili ubezpieczyc tak jak chcieli nawet w PZU, no przynajmniej zmusili agenta do wystawienia takiej polisy - jak byłoby z ew. odszkodowaniem to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych Wielkopolan.

Mam problem- stolarze zrobili mnie w jajo- zamówiłam u nich drzwi (12szt.) i schody. Zamontowali futryny i schody (bez podestu są tylko belki ,bez tralek i pochwytów) I jak kamień w wodę......

Wychodzi na to,że teraz ja za nimi latam,żeby dokończyli dzieło.

Może ktoś mógłby mi dać namiar na innych stolarzy (niedrogich), którzy dorobili by mi skrzydła drzwi do tych futryn i dokończyli schody?

Ja już na szczęście mieszkam w tym domu, ale brak drzwi jest uciążliwy

 

Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych Wielkopolan.

Mam problem- stolarze zrobili mnie w jajo- zamówiłam u nich drzwi (12szt.) i schody. Zamontowali futryny i schody (bez podestu są tylko belki ,bez tralek i pochwytów) I jak kamień w wodę......

Wychodzi na to,że teraz ja za nimi latam,żeby dokończyli dzieło.

Może ktoś mógłby mi dać namiar na innych stolarzy (niedrogich), którzy dorobili by mi skrzydła drzwi do tych futryn i dokończyli schody?

Ja już na szczęście mieszkam w tym domu, ale brak drzwi jest uciążliwy

 

Danka

Moi stolarze od schodów byli "boscy" - 0693 700 706, pan Roman. Nie wiem, czy robią też drzwi, ja zamawiałem w Porcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...