Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Hallo !

 

Czy w Wielkopolsce się jeszcze buduje?

 

Mam szybkie pytanko - jestem na etapie wyboru kotła. Czy ktoś ma jakieś dobre lub złe doświadczenia z piecem Viessmanna - Vitodens 200 z zasobnikiem 150 l., pogodynką i mieszaczami do podłogówki ? Czy lepiej zdecydować się na Vaillanta. Możecie coś na szybko poradzić lub odradzić?

 

Dzięki z górki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Serdecznie pozdrawiam wszystkich budujących !!!

Już tylko tydzień do przeprowadzki...

Bardzo dawno nie pisałem, ale czytam posty wlkp'e regularnie.

 

A tym razem piszę ponieważ chciałbym abyście poznali 2 osoby, które miały przeogromny wpływ na to jak mój dom dzisiaj wygląda.

Pierwszą z nich jest moja projektantka wnętrz - Magdalena Płotkowiak. Miałem przeogromne szczęście, że zdecydowałem się na skorzystanie z jej usług. Dzisiaj po wielu godzinach konsultacji jesteśmy na stopie koleżskiej i cały czas zastanawiam się jak zrewanżowac się jej za wszystkie fantastyczne pomysły i porady.

 

Drugą osobą jest Romek Skazalski, który przyjechał z dalekich Kujaw i pracuje i nocuje na budowie w Puszczykowie od ponad 2 miesięcy. Dzisiaj kończy już swoją pracę, a wykonał mnóstwo prac (ocieplenie ścian i poddasza, tynk strukturalny, podłogi, wykończenia drewniane (podbitka, balustrada, miecze...), tarasy, luksfery i kilkadzisiąt innych drobiazgów. Ceny konkurencyjne w stosunku do wielkopolskich.

 

Ten post sprawia wrażenie ewidentnej reklamy, ale w rzeczywistości jest podziękowaniem dla ww. osób.

Podaję ich namiary: Magdalena Płotkowiak 607678182; Roman Skazalski 880735136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec - jesteś WIELKI za tydzień ... ale Tobie zazdroszczę i chyba jednak zadzwonię do tej Twojej projektantki, bo mam zaćmienie mózgu ... i nie mogę sobie dać rady z podłogą w hallu!!

 

A teraz pochwalę się czego dokonaliśmy ostatnio:

 

 

http://foto.onet.pl/upload/8/26/_310469_n.jpg

widok z hallu na kuchnię i pokój dzienny

 

 

http://foto.onet.pl/upload/13/76/_310471_n.jpg

kawałek płotu i widok z zewnątrz na jadalnie i p. dzienny

 

 

http://foto.onet.pl/upload/26/9/_310470_n.jpg

wejście z układaną kostką (a wzasadzie jest to odpoad z jej produkcji) granitową

 

 

http://foto.onet.pl/upload/5/22/_310480_n.jpg

a to moja Zojka, która ma już pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałam z moim ślubnym do Strzelina za Wrocławiem - tam są kamieniołomy. Widziałam największą wykopaną przez człowieka dziurę w granicie - widok obłędny :o ..... no i tam z tego robią kostkę a ścinki sprzedają, jako odpad (kurde ale historie wypisałam :wink: ) 22zł/tonę. Transport był droższy od kamienia... 2 zł/km w obie strony. Do mnie równo 800zł. Z jednej 25 tonowej ciężarówki wyszło ok. 120m2. Dużo było odpadów, które nie nadawały do ułożenia - ale my to wykorzystaliśmy na podsypki i kamień do ogrodu.

:D A wygląda pięknie no i zawsze to kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

oznajmiam, że ruszyłem z robotami ziemnymi (w Garbach).

Skorzystałem z wielu porad z tej grupy i jak dotąd nie żałuję (wszystkim wielkie dzięki).

Ten sezon zakończę na poziomie zerowym, a jak skończę to podzielę się moimi doświadczeniami.

 

Na razie mam jeszcze pytania:

1)Czy ktoś ma doświadczenia z przydomowymi oczyszczalniami?

2)Jak daleko od rozsączalnika woda gruntowa nadaje się do picia (mam studnię wierconą ok 20m od jedynej możliwej lokalizacji rozsączalnika-przepisy nakazują 30m)?

3)może dać sobie spokój z oczyszczalnią w takim przypadku?

 

Jak macie jakieś doświadczenia w tej materii lub wiecie z kim rozmawiać dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej córy ... oczy ma pięknę i to moja zguba - tylko na mnie spojrzy i już przepadłam, aż strach pomyśleć co będzie, jak podrośnie. Jedyne pocieszenie to to, że ponoć ma moje oczy..... tylko te zmarszczki :wink:

mironmk - Twoja córeczka też ma piękne spojrzenie - czyli tatusia ma pewnie okręconego wokół paluszka :D

A kamień z:

Kopalnia Granitu, Strzelin, ul. Kamienna 10a tel. 071 392 08 57 (kamień łamany).

Płaciłam przelewem po odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani!

 

Trochę mnie tu ostatnio nie było, ale miałam ku temu ważny i w sumie miły powód :D (szczegóły wkrótce)... No i na naszej budowie robimy teraz tylko drobne prace z bieżących oszczędności... Aż płakać mi się chce jak pomyślę, że mieliśmy się wprowadzać we wrześniu i było to, pomimo opóźnienia z oknami i tynkarzem, jeszcze możliwe. Nawet w najgorszym scenariuszu nie przewidywalam, że sprzedaz mieszkania będzie trwać prawie pół roku i nic :cry: . To znaczy nie tyle nic ile cena cały czas w dół :cry: :cry: . O zarobku już dawno zapomnieliśmy a teraz zastanawiam się do jakiej straty mamy dojść aby jeszcze w tym roku zrealizować plan wyprowadzkowy. Naprawdę zaczynam coraz bardziej wierzyć w swojego życiowego pecha - jak kupowaliśmy mieszkanie na rynku był boom i płaciliśmy dużo a jak sprzedajemy to jest zapaść i ceny są dołujące... I jak tu nie zwątpić...

I w związku z tym mam prośbę do Pyrki - czy może podać namiar na agenta Compensy bo we wrześniu mamy finish (w Hestii) i jak z powyższego wynika musimy robić kolejne ubezpieczenie budowy... A tym razem chciałabym porównać warunki kilku agencji.

 

Golec - miło, że odezwałeś się po "latach" nieobecności - jak tylko pogoda się unormuje (zrobi się przyjemnie chłodno) - to pojadę na rekonesans. Gratulacje! No i zazdroszczę Wam sensownego architekta. Nasi zrobili się już tak sławni i światowi, że wyjeżdżają za granicę w celu realizacji zleceń i "wyrwanie" im jakiegokolwiek projektu jest coraz trudniejsze :( .

 

Ale los sprawił nam inną, miłą niespodziankę więc w sumie te kilka "szczegółów" powyżej trochę zbladło.

 

To tyle od weteranki wątku, pozdrawiam wszystkich serdecznie

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, nie załamuj się! Jak możesz jeszcze poczekać z tym M to we wrześniu lub październiku powinno być lepiej, bo teraz czas ogórków nie sprzyja Sprzedającym. Poza tym podaż nowych mieszkań w Poznaniu nie jest za duża, a poza tym nowe są przecież B.drogie (3000 netto / 1 m2 + wykończenie) i tak sobie myślę, że jeśli boom (lub boomek) gospodarczy się utrzyma to może napłyną ludzie poszukujący pracy w bogatej Wlkp i może wtedy. Niestety to może potrwać, więc jeśli nie masz noża na gardle, może lepiej sie wstrzymać ? A tak z ciekawości to w jakiej dzielnicy sprzedajesz M, ile metrów, itd ?. Pozdrawiam, ALison

 

 

Witajcie Kochani!

 

Nawet w najgorszym scenariuszu nie przewidywalam, że sprzedaz mieszkania będzie trwać prawie pół roku i nic :cry: . To znaczy nie tyle nic ile cena cały czas w dół :cry: :cry: . O zarobku już dawno zapomnieliśmy a teraz zastanawiam się do jakiej straty mamy dojść aby jeszcze w tym roku zrealizować plan wyprowadzkowy. Naprawdę zaczynam coraz bardziej wierzyć w swojego życiowego pecha - jak kupowaliśmy mieszkanie na rynku był boom i płaciliśmy dużo a jak sprzedajemy to jest zapaść i ceny są dołujące... I jak tu nie zwątpić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...