Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

A jeszcze nie podzielilam się naszym etapem budowy.

Dom stoi z dachem, są instalacje, tynki wewnętrzne. W piątek zamontowaliśmy okna /po wielkich perypetiach/. Jedna z firm z Opalenicy wzięla zaliczkę 30% i padla. Okna mialy być 16 lipca a firmy nie ma. Musieliśmy zamówić w innej firmie. I znowu trzeba bylo czekać kolejne 3 tygodnie-bo okna jednostronnie w kolorze brązowym i rolety. Ale już są i mamy trochę lepsze nastroje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej Pyziu !

 

najszczersze gratulacje ! dobrze wiem jakie to cudowne uczucie, bo mam 5-miesięczne krzyczące szczęście w domu. Pisałaś że budujesz się w okolicach Moraska, może będziemy sąsiadami ? (tańsze koszty wspólnej inwestycji w piaskownicę)

 

pozdrawiam serdecznie

baśka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

skoro was tu znalazłem,to trudno,musicie pomóc :wink:

Słuchajcie,mam na oku niedużą 900m działeczkę w Kaźmierzu.Szukam projektu,a czasu mało,więc do rzeczy: kwadrat z wjazdem płn/zach,dom 120-150m razem z garażem,może być z poddaszem użytk,żadnych frykasów typu balkony itp-tani w budowie,3 pok poza salonem,kominek,najlepiej kryty tarasik.Poratujecie,to od wiosny was gonię :p

ryby jak zaadaptowałeś swoje LMB ? - pewnie dosunąłeś garaż i gospodarcze,co?

Aha,poddajcie twórczej krytyce(jak mu doczepić garaż?): http://www.ciepledomy.pl/14058.xml?page=1

Dla Pyzi - gratulki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Po poszukiwaniach, namysłach, debatach itp i itd postanowiliśmy jednak wdepnąć w morze (oby nie bagno) przeżyć związanych postawieniem swojej własnej chałupki. Wybór padł na małą Calineczkę z garażem.

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=183&CanBack=1

 

Działka już niemal nasza (papiery furczą w banku :p ).

Myślimy czy aby (jak już dotrą dukaty z kolejnego kredytu) nie porwać się na wylanie fundamentów w tym roku, przed pierwszymi mrozami.

 

Stąd do szanownej braci pytanie, (pomijając konieczne formalności z papierzyskami) jak poszukiwaliście kierownika budowy? Ewentualnie jak go sprawdzaliście?

 

A może macie kogoś godnego polecenia? Budować zamierzamy w Rokietnicy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoTomek

Fajny projekcik,dzieki.Ja troche wymyślacz jestem :wink:

1.Za duża zabudowa (za głęboka)jak na 860m w kwadracie,a na działce mi zależy;

2.Pralnia+CO=3m2+2drzwi - mało miejsca,prasowanko itp odpada ;

3.Kuchnia-za mała,stół nie wejdzie,a hrabia surfi nie potrzebuje oddzielnych jadalni :wink: ;

4.I wiesz co-chcemy spać na poddaszu,a tam ścisk trochę i nie jestem entuzjastą okien dachowych (a tych 6 szt spory koszt);

5.Brak zadzaszenia tarasu-chcemy stałe,to fajna sprawa.

 

Reszta momentami bardzo ciekawa. Masz coś jeszcze na oku ?

ryby

Wersję "gołą" widziałem,maluśka.Myślałem,że zmieniałeś,wiesz-wszyscy zmieniają :wink: Współczunki z tym autkiem :evil:

Widzisz,jakbys szybciej pobudował,to by ci mogli naskoczyć,więc ja bym teraz na twoim miejscu garazicho od razu na dwa pociagnął :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfi

obejrzyj projekty Archipelag'u jesli jeszcze nie widziales. Dla mnie sa one bardzo sensownie zaprojektowane.

http://www.archipelag.com.pl/

jesli masz bardzo sprecyzowane wymagania (wiesz czego chcesz) to lepiej zlecic zrobienie projektu indywidualnego - oplaci sie.

 

pzdr

 

PS: ja np "prasowalnie" przewiduje w garderobie co wydaje mi sie sensowniejsze. chcac wybrac projekt gotowy raczej nie zwracaj uwagi na takie pierdoly - wg mnie najwazniejsza jest organizacja calego budynku (uklad pomieszczen) i koszt dachu (poddasza), ktory potrafi kosztowac 1/3 wszystkiego. wiem cos o tym bo adoptuje poddasze. Koszty sa powalajace. MOj ojciec za te pieniadze ma stan surowy zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom soyer

W Archipelagu-nie znalazłem nic odpowiedniego

Z tego co się dowiedziałem-najgorzej złapać 4-spadka i go adaptować(i dach drogi i poddasze a i tak ciasnota).Dlatego namierzamy na 2-spadowe z poddaszem,za to bardziej zwarte...

Powiedz cos więcej-dlaczego sie opłaci ?

Koszt 5-6k to sporo do średniej 1,5 za gotowy.Nie wiem,ile kasy wołaja za adaptowanie do działki i "drobne" poprawki projektu,od tego wszystko zależy...może Ty masz orientację ?W ogóle-jeśli masz sprawdzonego architekta, z którym można sie budować bez trzaskania słuchawką,daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...