Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

tom soyer

W Archipelagu-nie znalazłem nic odpowiedniego

Z tego co się dowiedziałem-najgorzej złapać 4-spadka i go adaptować(i dach drogi i poddasze a i tak ciasnota).Dlatego namierzamy na 2-spadowe z poddaszem,za to bardziej zwarte...

Powiedz cos więcej-dlaczego sie opłaci ?

Koszt 5-6k to sporo do średniej 1,5 za gotowy.Nie wiem,ile kasy wołaja za adaptowanie do działki i "drobne" poprawki projektu,od tego wszystko zależy...może Ty masz orientację ?W ogóle-jeśli masz sprawdzonego architekta, z którym można sie budować bez trzaskania słuchawką,daj znać.

 

znam, ale jest drogi dlatego nie polecam (robil min PFC). Korzystalismy z preferencji. Poza tym to architekt starej daty wiec jest troche sztywny. Brakuje mu polotu Sipinskich. My adoptowalismy poddasze pod koperta i zrobil to calkiem niezle.

 

Koszt 5kPLN przy koszcie calego domu to niewielka roznica a dzieki temu mozesz miec dom "na miare" - kieszeni i oczekiwan. Jesli bede budowal nowy dom na pewno zrobie to z architektem od poczatku.

 

Jesli moge ci cos podpowiedziec (z wlasnych doswiadczen i przekonan) warto pomyslec nad parterowa kostka. Oczywiscie jesli dzialka daje taka mozliwosc. Ja lubie urok poddasza ale mimo wszytsko zachwycam sie domami wieloszesciennymi, mocno przeszklonymi, praktycznymi i prostymi w formie. Wg mnie domy takie wydaja sie zawsze awangardowe, sa bardziej funkcjoalne (brak schodow, kazdy pokoj moze miec np taras) i tansze (jeden strop mniej, plaski dach jest najtanszy, szybciej sie wprowadzisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Krótko mówiąc tom - budował byś dziś rozłożystą parterówkę bez poddasza, a nawet z płaskim dachem. Parterówki są debest,ale mam 860m, a nie chcę jezdzic szukac następnych działek,żeby ten parter postawić. Poddasze zresztą to świadoma decyzja-czujemy sie bezpieczniej (miejskie nawyki, niestety).Natomiast prostokąty...nie wszędzie pasują.Ja modernizmu nie trawię.Duże szklenia OK,ale kanty i aluminium...nie,nie.Na pewno masz rację co do kosztów-tam kurcze nie ma co kosztować :wink:

Pomyślę nad indywidualnym projektem,chociaż z doświadczeń moich wynika,że fantazja ułańska to naczelna cecha wielu architektów i brak precyzji z tego wynikający,a budowa to beton,piasek,woda i parę prostych reguł,które nie dają się potem naciągnąć lub wygładzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozliczyliśmy sie z murarzem za kominy z klinkieru i wykończenie szczytów. Nie było tak źle.

Więc ten etap mamy już za sobą.

Czego użyliście do pomalowania podbitki i jaki jest tego koszt? Mamy do przemalowania ok. 50m2 w kolorze "a la złoty dąb" co by pasowało do okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfi

chyba cie rozumiem. poddasza maja swoj niepodwazalny urok - dlatego u siebie adaptujemy podddasze ze strychu.

architekta czasami trzeba szukac prawie tak samo dlugo jak projektu ale to tez nic oprocz czasu nie kosztuje bo widzac kilka prac architekta mozna powiedziec od razy czy jego styl nam sie podoba.

 

Moi rodzice buduja Stradom wg projektu JG Gottwald, sprobuj moze tez cos znajdziesz. Pamietam ze Bronowice przedstawial sie rozsadnie (tanio) a´le nie znam twoich potrzeb :)

http://www.gottwald.pl/?id=projekty&sub=dzp&projekt=e25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozliczyliśmy sie z murarzem za kominy z klinkieru i wykończenie szczytów. Nie było tak źle.

Więc ten etap mamy już za sobą.

Czego użyliście do pomalowania podbitki i jaki jest tego koszt? Mamy do przemalowania ok. 50m2 w kolorze "a la złoty dąb" co by pasowało do okien.

 

 

ja chcialbym sam zrobic podbitke. poradz mi jesli mozesz gdzie mozna tanio kupic material. ja bede malowal impregnatem Duluxa. Mam juz nim pomalowane inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfi, polecam projekt mojego domu: LMP 03 Lipińskich.

1. Przeniosłem piec do pomieszczenia gospodarczego za garażem, więc w ubikacjo/pralni jest wystarczająco dużo miejsca dla prasowania.

2. Kuchnia duża - mieści się spory stół, poza tym zrobiliśmy kuchnię otwartą (prawie nie ma ściany między kuchnią a salonem)

3. Poddasze jest przeogromne, bo mamy wysokie ściany kolankowe (jakieś 120cm), okno połaciowe tylko w łazience, reszta jest doświetlona od szczytów.

Nie ma zadaszonego tarasu, my wstawimy sobie markizy 3 metrowe (jednak zimą może zabraknąć dziennego światła). Jedyną wadą jest nieustawny salon po usunięciu ściany do kuchni - wszędzie okna, schody, drzwi, kominek i nie ma gdzie ustawić TV (i tak nie mamy na razie anteny :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby,

 

Podbitkę malowaliśmy impregnatem z lakierem 3v3 . Kosztuje ok. 120zl za 5 litrów. Sama malowalam i wyszlo super.

wydajność podana na puszce to o ile pamiętam 50-75m2 przy jednej warstwie.

My malowaliśmy dwie warstwy po stronie wewnętrznej i trzy po zewnętrznej dla uzyskania koloru jaki chcieliśmy /palisander/

 

POLECAM :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktos z Was kupowal strzemiona do zbrojenia zamawiane i gięte na wymiar? mozecie kogos polecic?

 

Wiem ze firma Mucha to robi ale moze jeszcze ktos? poza tym mam w projekcie fi6 a Mucha chce mi robic z fi 4,7 ale podobno lepszej gatunkowo stali - nie orientujecie sie czy mozna dokonac takiej zamiany?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyrka, u nas tempo prac tez nie jest oszalamiajace. Mamy nadzieje, ze uda nam sie w tym tygodniu sciagnac elektryka, a po nim chcielibysmy ruszyc z tynkami wew. i ociepleniem jednoczesnie. Wyboru ekipy od docieplen chcemy dokonac ostatecznie w tym tygodniu. Po doswiadczeniach z naszym dekarzem (juz ponad 2 miesiace mamy go na karku) stawiamy na ekipe, ktora wykona te prace w jednym ciagu (czytaj sprawnie).

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

ebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...