Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Witam, teraz wreszcie mogę coś konkretnego napisać. Jestem po spotkaniu z architektem, mam rzut budynku i nadeszła wiekopomna chwila aby podjąć decyzję. Projekt to dom parterowy coś w stylu tego co buduje Natasza, jeśli chodzi o układ to taka trochę wariacja na temat D08 z Muratora. Chciałabym zaciągnąć języka, czy dobrze gdy część nocna domu jest od wschodu, a garaż od zachodu i podobnie jak w D08 na jego plecach jest część tarasu? I jeszcze jedno wjazd na działkę mam od północy. Liczę, że ktoś już przez ten dylemat przechodził i może coś doradzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chciałabym zaciągnąć języka, czy dobrze gdy część nocna domu jest od wschodu, a garaż od zachodu i podobnie jak w D08 na jego plecach jest część tarasu? I jeszcze jedno wjazd na działkę mam od północy. Liczę, że ktoś już przez ten dylemat przechodził i może coś doradzi.

Tia,ja przechodze takie dylematy.Sypialnia od wsch-zależy do której chcesz pospać :D -wg mnie strzał w 10. Garaż od zach-jak zabiera słońce z salonu,to niezbyt,ale jak go wysuwasz i jeszcze osłania Ci wejście główne od zach-to czego więcej chcieć?

Ile masz m2 pod dachem?Może nie rujnując relacji z architektem podeślesz zarys projektu na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie polecić studniarza który wywierci studnie okolo 12m??

 

Chodzi o osadzenie rur fi110 i oczywiscie filtra na dole. Miejsce mam już poszukane. Preferuję takich, którzy dysponują mechaniczną wiertnicą. Mam dobry kontakt ale akurat wyjechał na 2 miesiące - właśnie wtedy kiedy miał robić u mnie - co za pech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mieszkańców Wielkopolski

Gratuluję tym, którzy już są na etapie wykańczania swoich domków jak i tych zaczynających.

Najpierw jedno konkretne pytanie. Szukam geodety, który wykonuje mapki zasadnicze do celów "projektowo-pozwoleniowych" poniżej 400 zł. czy znajdę takiego ? Chodzi mi o Poznań.

 

A teraz inny temat-rzeka.

Przeczytałem wiele Waszych trafnych uwag na temat zabezpieczania mieszkań od włamań i kradzieży, i dziwi mnie trochę (może niesłusznie) przywiązywanie tak wielkiej wagi do zabezpieczenia jakim są drzwi wejściowe. Jako, że liznąłem trochę problem włamań do domków jednorodzinnych, (mam z tym do czynienia na co dzień) chciałem się podzielić spostrzeżeniem, że idealnie byłoby mieć antywłamaniowe drzwi (a nie ma takich), zabezpieczone przed włamaniem okna (a nie ma takich), idealny system alarmowy, firmę ochroniarską zjawiającą się po 1 min, reagujących natychmiast dobrych sąsiadów, policjanta na gwizdnięcie, wytresowanych psów obronnych itd. Ale sami wiecie, że to niemożliwe. Powyższymi sposobami można jedynie zniechęcić drobnych żuli. Natomiast wierzcie mi, że zawodowcy działają w taki sposób o którym nie będę pisał publicznie na forum, żeby kogoś nie przyuczyć przypadkiem. Konkludując, przypisywanie drzwiom wejściowym tak wielkiej wagi pod kątem włamania wydaje mi się nieuzasadnione (no chyba, że to jedyne wejście a domek nie ma okien.

Najlepszym rozwiązaniem w praktyce okazują się dobrzy sąsiedzi i system informacji między nimi. Taki sąsiedzki system alarmowy na różnych poziomach sąsiedzkiego współegzystowania.

Pozdrawiam i chętnie wymienię spostrzeżenia na forum lub priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mieszkańców Wielkopolski

Gratuluję tym, którzy już są na etapie wykańczania swoich domków jak i tych zaczynających.

Najpierw jedno konkretne pytanie. Szukam geodety, który wykonuje mapki zasadnicze do celów "projektowo-pozwoleniowych" poniżej 400 zł. czy znajdę takiego ? Chodzi mi o Poznań.

 

A teraz inny temat-rzeka.

Przeczytałem wiele Waszych trafnych uwag na temat zabezpieczania mieszkań od włamań i kradzieży, i dziwi mnie trochę (może niesłusznie) przywiązywanie tak wielkiej wagi do zabezpieczenia jakim są drzwi wejściowe. Jako, że liznąłem trochę problem włamań do domków jednorodzinnych, (mam z tym do czynienia na co dzień) chciałem się podzielić spostrzeżeniem, że idealnie byłoby mieć antywłamaniowe drzwi (a nie ma takich), zabezpieczone przed włamaniem okna (a nie ma takich), idealny system alarmowy, firmę ochroniarską zjawiającą się po 1 min, reagujących natychmiast dobrych sąsiadów, policjanta na gwizdnięcie, wytresowanych psów obronnych itd. Ale sami wiecie, że to niemożliwe. Powyższymi sposobami można jedynie zniechęcić drobnych żuli. Natomiast wierzcie mi, że zawodowcy działają w taki sposób o którym nie będę pisał publicznie na forum, żeby kogoś nie przyuczyć przypadkiem. Konkludując, przypisywanie drzwiom wejściowym tak wielkiej wagi pod kątem włamania wydaje mi się nieuzasadnione (no chyba, że to jedyne wejście a domek nie ma okien.

Najlepszym rozwiązaniem w praktyce okazują się dobrzy sąsiedzi i system informacji między nimi. Taki sąsiedzki system alarmowy na różnych poziomach sąsiedzkiego współegzystowania.

Pozdrawiam i chętnie wymienię spostrzeżenia na forum lub priv.

 

 

:o :o :o :o :o :o :o :o

tu się nie ma co zastanawiać - tu trzeba spieprzać (jak w dowcipie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mieszkańców Wielkopolski

problem włamań do domków jednorodzinnych, (mam z tym do czynienia na co dzień) ...

... zawodowcy działają w taki sposób o którym nie będę pisał publicznie na forum, żeby kogoś nie przyuczyć przypadkiem.

No bardzo dzękuje koledze. Po tym wyznaniu,jako mieszkaniec Wlkp:

1.zaczynam się bac jak cholera zawodowców i wertować :o :o linki z testami drzwi,okien oraz ścian pancernych

2.łudzic się,że jakiś zawodowiec 8) -konkurencja kolegi żurarwińca jednak nas mieszkańców wielkopolski " przypadkiem przyuczy" i unikniemy tego co nieuniknione...

Pozdrawiam mieszkańców Bydgoszczy i innych włości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Żeby nie było wątpliwości. Ja nie biorę udziału we włamaniach, tylko mieszkam w dzielnicy regularnie nawiedzanej przez amatorów cudzej własności i uczestniczę przy wycenie szkód. I wiem jakim skutecznym sposobem walki ze złodziejami jest porządny sąsiad. A chodzi bardziej o prewencję, a nie już o chwilę, gdy ktoś grasuje w twoim domu.

Pozdrawiam wszystkich i proponuję bardziej zaprzyjaźnić się z sąsiadami niż wydawać na zabezpieczenia, które tak naprawdę uspokajają nas tylko a nie zabezpieczają.

A tak nawiasem mówiąc, czy był poruszany wątek gdzieś na forum dotyczący zachowania się sąsiadów w trudnych chwilach, sposobach postępowania, wypracowanych rozwiązaniach, które się sprawdziły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyrka - to TY NAPRAWDĘ mślałaś, że jest inaczej - i chciałaś puścić takie info w świat, żeby zobzaczyć reakcję.

Żurawiniec - o ile sobie przypominam takich szczegółowych dyskusji nie było - poza ogólnikami, że najlepsi sąsiedzi, i że żadne zabezpieczenia nie sa 100% skuteczne oraz że drzwiami wchodzi jakis tam procent włamywaczy.

 

Co do drzwi itp. to całkowicie sie z Tobą zgadzam.

Z drugiej strony, może ma coś na rzeczy z uspokojeniem swojej psychiki, gdy ma się i alarm, i P4 w oknach itp. Patrząc po sobie, ma to jakieś znaczenie.

Niestety, mojego geodetę juz usunałem z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedź Żurawińca potwierdza moje spostrzeżenia:

1 profesjonalista włamuje się tam gdzie jest co ukraść i ukradnie to choćby niewiadomo jak było zabezpieczone

2 zabezpieczyć się można jedynie przed huliganami oni najczęściej postępują wbrew zdrowemu rozsądkowi dlatego przed nimi trudno się zabezpieczyć - dlatego najlepiej huliganów odstraszyć

3 nie ma zabezpieczeń na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie narobiło z tym bezpieczeństwem - kto to pytał o te drzwi od ogrodu ???!!!

A Żurawiniec poznał sie na żartach...szkoda... :-?

Ja mam pomysł - trzeba sie skrzyknąć i wypisac na chałupkach "Kamery w obiekcie-bierz co chcesz,my cie znajdziemy i spałujemy-jedna pała za każdego fanta - Klub Bejsbola Wielkopolska" 8) - oczywiście odpowiednia szata graficzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...