Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zapraszamy do wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów. Na obecną chwile licytujemy kask budowlany muratora przekazany przez Edzie i kubek muratora przekazany przez Maksia. Kolejny darczyńcy mile widziani. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na operacje Nikoli.

Mamy czas do 11 października. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Wielkopolanie

Szukam bystrej osby (z branży budowlanej), która doradzi mi (oczywiście nie za darmo ale i nie za drogo) jakie zmiany mogę wprowadzić w stropie budawanego przezemnie domu (eliminacja kosztownych belek HEB 200, zastąpienie stropu gęstożebrowego - stropem z płyt kanałowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba nie ma tu mądrych. :( Tak na odległość nikt Ci nie pomoże, bo układ wymaga przeliczenia. Ze stropem uważam, że nie powinno być problemu. W projekcie muszą być obliczenia wytrzymałościowe stropu, wystarczy je odczytać. Strop prócz ciężaru własnego musi przenosić jeszcze dodatkowe obciążenie. Zamawiając płyty kanałowe trzeba podać nie tylko wymiary (dł.xszer.xwys.), ale wymagane parametry wytrzymałościowe, które powinien Ci podać kierownik budowy po odczytaniu z projektu. Wytwórca musi dostarczyć płyty wraz z certyfikatem zgodności. Kierownik budowy musi odnotować ten fakt w dzienniku budowy. HEBy można by zastąpić ceownikami, belką żelbetową, ścianą nośną, ale to już wymaga dokładnego przeliczenia wytrzymałościowego. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzS, ja kupiłem Jotula (3 dni temu skończyła się promocja), jestem super zadowolony. Model F8 TD

 

http://www.jotul.pl/foto/produkt/F8TD.jpg

 

Zobacz na

http://www.jotul.pl/oferta_katalog_sub_4.html

Oj, zbyt rzadko zaglądam na forum, skoro nawiązuję do postu sprzed dwóch tygodni. Loniu, ile dałeś za to cudo? Nie ukrywam, że granicą wydatku na kozę jest dla mnie 3k. Zmieszczę się z Jotulem?

Jakieś bajerki w tym modelu? Deflektor, nawiew na szybę, boczne drzwiczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Stara weteranka się melduje :D . Dziś sprzedaliśmy mieszkanie, przed świętami wprowadzka choćby nie wiem co...

Poszukuję dobrych specjalistów (i wiem, że kosztują więcej) od:

- kładzenia parkietu egzotycznego

- kładzenia płytek

- kładzenia kostki na zewnątrz (podjazd)

- naprawdę dobrego stolarza z "górnej" półki.

 

To na razie tyle - tematy sa de facto na zaraz więc jeśli znacie dobrych i wolnych fachowców to proszę o namiary!

Pozdrawiam serdecznie

 

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy ktos moze mi polecic wykonawce do ocieplenia poddasza i polozenia G+K, ktory robi dobrze i ma normalne ceny. Jak na razie dwoch rzucilo mi po 40 PLN( za sama robocizne ), co z tego co widze, to jest gora stanow wyzszych. Nie chce brac kogos z ogloszenia czy z ksiazki telefonicznej, bo brak referencji.

Serdeczne dzieki z gory

Jankes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...