Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich "Wielkopolskich Budowniczych"!!!

Z zainteresowaniem i zazdrością czytam Wasze "wynurzenia" na tematy bardzo jak dla mnie szczegółówe i jeszcze odległe - niektórych nazw na razie kompletnie nie rozumiem :???: (- jeśli nie uda mi się buźka to wybaczcie - początkujący budowniczy i Forumowicz zarazem)! Ja (my)jestem dopiero na etapie pierwszych papierów :sad: !

Misza - dzieki za namiary na majstra; był już u nas i zrobił jak najlepsze wrażenie. Teraz jeszcze czekamy na kilka propozycji cenowych i jak dobrze pójdzie to na początku stycznia będziemy wiedzieć kto nam nasze cudo wybuduje - w Sadach, gm. Tarnowo Podgórne.

 

Pozdrawiam Pyry i nie tylko i bedę Was podglądać i pytać o różne takie więźby, rekuperatory, etc ............. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest? MIało być ładnie i slonecznie, a tu pada. Zewrkam na prognoze w Onecie i jest lepiej do końca tygodnia - tylko jutro +2,, ale i tak opady. Tak jak na studiach - zabrakło tydzień (jak zwykle). Ludzie - po sierpniu nie zaczynajcie budowy, jak chcecie miec święty spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodzie na wp jest deszczowo-śniegowo do środy, potem od nowa lekki mróz, czyli można pracować. Nie przejmujcie się, to tylko małe dwa dni spóźnienia!

Przez niesolidnego właściciela tartaku, skończę ten rok z dachem odeskowanym i papą, a nie z dachówką i na gotowo, jak zakładał mój plan :sad:

Taras się muruje i od jutra murarze wchodza na dach. Nie wiem co tam się będzie jutro działo, bo ekipa cieśli i murarze są jak dwa wrogie obozy indiańskie. Jakoś musza przeżyć. :smile:

Może da radę jeszcze postawić ścianki działowe na poddaszu, w tym tygodniu zamawiam jeszcze okna i to by było na tyle w 2002.

Czy u Was szykuje się jakaś zimowa przerwa w budowaniu, dłuższa niż Święta??? U mnie się na to nie zanosi... A tak liczyłam na jakieś last minute...

Aha, a propos dachówki - Miron: cena ta sama jak u Ciebie + transport darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pilne pytanie w sprawie ceny. Ile płacicie za metr wymurowania kominów? Jesli nie tutaj, to może na priv?

Musze ustalić jakąś dobrą cenę, bo murarze już biora się do pracy. U mnie nie ma typowych kominów, tylko na całej długości ściany nośnej jest przedłużenie tej ściany powyżej dachu. Taki murek przez całość. Nie wiem czy to jasne, ale już dzisiaj nie mogę się wysłowić... sorry, to zmęczenie po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk i Misza - po ewentualnym wymurowaniu klinkieru musicie spróbować je przykryć czymś od opadów, a jednocześnie przewiewnym. Na górze zamiast czapki betonowej lepiej zrobić z blachy. Oczywiście murować klinkier najlpiej na pełną zaprawę do murowania z płaskimi fugami (żadnych wklęsłych). U mnie nie dopilnowałem czapki i miałem wysolenia. Obecnie - mineły 2 lata - już prawie znikły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, ratuj - czpka betonowa odpada, bo mi się nie podoba. Kominy murowane sa na zaprawę razem z fugą Dyckerhoffa sopro grafit, dlatego mój kierownik twierdzi, że: 1/czpka betonowa niepotrzebna, 2/ obróbka blachą nie jest konieczna, 3/ niestety cały komin jest z dziurawki, ale w zwiazku z tym, że jest to taka a nie inna zaprawa to wystarczy zalać nią ostatnie warstwy i będzie OK. Na razie nie jest to zrobione bo czekam na kilka dni temperatury +5, więc mogę jeszcze podziałać. Dlaczego trzeba osłonić kominy i filary? Filary były robione jakieś dwa miesiące temu, przykryte były jakieś 10 dni folią i na razie wyglądają super. Fuga jest płaska. Zaprawa była droga jak smok, ale mam nadzieję, że warto było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk - no to dlaczego mam ratować? Jak już stoi, to nie ma problemu. Mi chodziło o samo murowanie. Z tego co piszesz, to wiesz doskonale o tym jak murować klinkier. Co się tyczy czapki. Wyloty wentylacji są na boki, więc trzeba czymś zakryć kanały. Wkład od komina też musi być uszczelniony. U mnie po prostu fachowcy zalali górę (chyba) betonem, a sąsiad ma czapkę z miedzi (u mnie byłaby z blachy powlekanej) i nie miał wykwitów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielkopolskich forumowiczow

feyrus - ja równiez planuje rozpoczęcie budowy od przyszłego roku, lokalizacja Sady/Poznania, i zgadni jaki projekt - "Wierzba II".

Aktualnie jestem na etapie wyboru drużyny budowlancow (ofertacja), kierownika i architekta już mam. Chętnie wymieniłbym z tobą opinie i plany dotyczące adaptacji tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ,cieszę sie że wiecej Wierzb wyrośnie.

Do mironmk: zrezygnowałeś z Wierzby z jakiegoś istotnego powodu dla potencjalnych wierzbian czy wybrałeś jakiś większy dom.

 

Zamierzamy naszą Wierzbę trochę podnieść,co by poddasze "uprzestrzennić".Narazie szukam projektanta-adaptanta.

 

Widział ktoś z Was ten dom na żywo?

feyrus

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...