Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

serdecznie witam wszystkich z pyrlandii :D mam takie pytanko :) czy ktoś buduje projekt archipelagu Klementynka ponieważ tu u nas w Trójmieście nikt chyba tego nie buduje a my mamy na ten projekt wielką ochotę i chciałbym go zobaczyć na żywca o ile to oczywiście możliwe

wybieram się służbowo do poznania w połowie lutego na parę dni.mogę służyć radą w zakresiezabezpieczeń instalacje cctv,sswin. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na targach nie byłem, ale targowałem się o ceny materiałów, coby było trochę taniej jeszcze przed lutowymi podwyżkami... Może wiecie coś więcej na temat tego, co i o ile ma zdrożeć? Pracownicy hurtowni nie są zbyt rozmowni.

 

Dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę, więc na wiosnę będę mógł ruszać z pracami. Wtedy na pewno będę wysyłał ciut więcej postów :wink:

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mężem byliśmy na Budmie i w sumie nic nie zrobiło na nas wrażenia. Obejrzeliśmy oferty okien, drzwi, bo to w sumie nas teraz interesuje. Udało nam się spotkać i porozmawiać z firmą od rekuperatorów (tą z Wrocławia), było kilka stoisk z saunami (co nam bardzo odpowiadało). Ciekawie prezentowały się fimy z płytkami ceramicznymi:Paradyż,Polcolorit, niestety nie było Opoczna czy Cersanitu. Dość sporo było stoisk z drzwiami i oknami, kilka ciekawych ofert parkietów i desek podłogowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też zaliczylismy Budmę , ale w wersji minimum (z 10-miesięcznym mało wyrozumiałym urwisem). zawiedzeni byliśmy brakiem kogokolwiek z przydomowymi oczyszczalniami scieków

 

kasieks: widze że mamy podobny pomysł na domek; my też rozmawialiśmyz rekuperatorami, a gość od sauny (poznany na targach) robił nam dziś pomiar naszej łazienki próbując wcisnąć saunę miedzy słup i skos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMB a kiedy zamierzacie instalować rekuperator?Bo my prawie się zdecydowaliśmy na tą firmę tylko musimy jeszcze poczekać na wycenę. A która firma od saun robiła u Was pomiary,bo przedstawiciel jednej firmy mówił nam, że można bez problemu saunę mieć na poddaszu ze skosami a drugi nam odradzał...a my mamy tylko miejsce na saunę na poddaszu.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do rozwazan na temat sauny na poddaszu uzytkowym. Jestem ciekawa, dlaczego nie mozna umieszczac sauny pod skosami? Rowniez u nas jest to jedyne miejsce, ktore wchodzi w rachube. Dajcie znac, jezeli sie czegos wiecej dowiecie.

 

BMB

jezeli chodzi o POS, to wiem, ze wszyscy producenci wystawiali sie w okolicy listopada. W tym okresie szukalismy oczyszczalni i wszyscy byli na targach w Poznaniu.

 

Budmy nie zaliczamy z braku czasu i sil. Wykonczeniowka nas wykancza w 100%.

 

goraco pozdrawiam

ebi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasieks: reku chcemy instalowac marzec/kwiecień, wycenę i projeky umowy już mamy, trochę juz ponegocjowaliśmy, ale może gdybyście się zdecydowali, to dało by sie więcej skubnąć ? :-?

 

co do sauny: znależlismy w miarę tanią firmę (tak się nam przynajmniej wydaje) z ul. Tynieckiej. Jej szef po obejrzeniu naszej łazienki sam zaproponawał umiejscowienie sauny pod skosem. Niektóre fimy tego nie robią, bo idą w szablon i nie robią na wymiar, a oni głównie w ten sposób pracują. Pod koniec przyszłego tygodnia (jeżeli zdążymy) mamy sie spotkać i omówić kosztorys i propozycje. Saune instalować będziemy około lata, ale decyzję podjąć musimy jak najszybciej aby rozsądnie móc pociągnąć instalacje

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć BMB,

my też zamierzamy instalować rekuperator około kwietnia, jeszcze nie wiemy czy zdążymy bo chcemy do końca kwietnia wstawić okna i ocieplić dom. Dobrze byłoby zapytać się tej firmy czy jeżeli byśmy instalowali w tym samym czasie to byłoby taniej.

Czy możesz podać mi namiary na tą firmę od saun?

Jeśli chodzi o sauny ze skosami to wygląda to tak, że ponieważ powietrze ciepłe unosi się do góry więc najcieplej jest wyżej. Przy skosach niestety ławki muszą być umieszczone niżej. Dlatego sauna ze skosami nie spełnia do końca swojego celu. No chyba,że jest duża powierzchniowo i jest wystarczająco dużo miejsca o wysokości 2m (taką wysokość musi mieć sauna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasieks:

 

namiary na priva; wreszcie ktoś rozsądnie i sensownie wyłumaczył mi idee sauny na skosie, ale mam stosunkowo wysoką ścianke kolankową więc myslę, że będzie OK.

Jeżeli myślicie o reku w marcu, to oni już luty mają zajęty, więc czasu niewiele. My zamykamy dom w piątek (okna, drzwi, alarm, brama ); to będzie prawdziwa "chwila prawdy" :roll:

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMB dzięki za namiary. Ja mam też namiary na inną firmę od saun z Poznania, jeśli chcesz mogę Ci przesłać. Czy porównywałaś może ofertę tej firmy z innymi? Bardzo Ci zazdroszczę tempa budowy. My niestety nie ruszymy z instalacjami prędzej jak koniec marca-początek kwietnia. Jest to związane m.in. z mediami. Niestety mamy problem z prądem, a bez tego nie możemy ruszyć z instalacjami. Energetyka już prawie rok temu miała postawić słup WN (rok temu została podpisana umowa) i doprowadzić prąd do wszystkich działek, które wydzielił rolnik, od którego kupiliśmy naszą działkę. Do dzisiaj nie wiemy czy w ogóle prąd będzie :(

Pozostaje nam tylko miły sąsiad, który użyczał nam prądu na czas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary poproszę, porównywaliśmy ich z Merivem (firmą najczęściej oferowaną w salonach łazienkowych ) oraz z ich konkurencję zza płotu (nie pamietam ulicy ale 100 metrów wczesniej jest do nich zjazd)

Z tempa jesteśmy rzeczywiście na razie zadowoleni, bo zaczęliśmy pod koniec sierpnia a już się zamykamy, ale to głównie dlatego, że jeszcze żaden wykonawa nie nawalił (odpukać), a z tego co wiemy schody dopiero przed nami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfik,

bardzo dziekuje za namiary :D

 

 

Przylacze gazu

Ile placiliscie za doprowadzenie gazu od granicy dzialki do budynku? Mamy oferte 100 zl + VAT za mb (robocizna z materialem) - podobno cena rynkowa. Czy, aby na pewno :-? ???

 

 

pozdrawiam

ebi :D

witam

moj specjalista chcial 60zl/m z materialem i wykopem, ale dogadalem sie za material ja kupuje i kopie dolek a on uklada zgrzewa i podsypuje rure za 20zł/m. wykopanie rowka koparka to ok. 150zl jakies 40m a na materiale jestem 1000zl do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :oops:

 

BMP kasieks

Byłem również na targach i rozmawiałem z firma z Wrocławia na temat reku!. Na dniach będę przesyłał mu projekt i poczekam na wycenę. Jesteście (jeżeli chodzi o rozmowy) w bardziej zaawansowanym stadium - na ile można ponegocjować z gościem cenę?? Może już w trójkę to z nim zawojujemy??

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...