Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Witam budujących ,

:D

od jakiegoś juz czasu sledzę to forum jako żrodło informacji, a od niedawna bardziej na serio bo "za dzień , lub za dni parę" ruszam do boju ze swoją budową. Cieszę się że panuje tutaj wręcz rodzinna atmosfera.

Pozdrawiam wszystkich - tych którzy jeszcze nie zaczęli tak jak ja i tych którzy już widzą "finisz" :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej Kasieks; Tom-Poznań

 

przepraszam za brak odzewu na propozycję, ale miałam problemy z komputerem (prawdę mówiąc ta mam je nadal); Jestem jak najbardziej za, nie wiem tylko jak ich rozgryźć startegicznie, czekam na Wasze propozycje

 

Co do sauny pod skosem: rzeczywiście projekt jest fajny, może to nieżle wyglądać, ale cena nie zachwyca: wymiary 2000x15000 wesja standard z piecem 8000 + Vat

 

Właśnie wpadliśmy na pomysł, żeby zainwestować jeszcze w kolektory lub kominek z płaszczem, no i wyliczamy za i przeciw i nie umiemy podjąć decyzji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał albo syszał od kogoś o doswiadczeniach z ekipą budowlaną pochodzącą z poza okolic Poznania. Głownie myslę o pracownikach, którzy na czas budowy mieszkają w jakiejś przyczepie kampingowej lub innym pomieszczeniu na samej budowie. Atuty: mniejsze obawy o "znikające" materiały zgromadzone na budowie oraz ciągłość pracy. Ale to tylko moje wyobrażenia wyrobione na podstawie ogólnych relacji z "dziesiątej (jak nie dalszej) ręki" :D Czy zatem ktoś miał sposobnosć doswiadczyć takiego budowania? No i jakie tego wynikają nie tylko korzyści ale i trudnosci? wdzięczny bedę za refleksje.

 

Na naszej budowie natomiast, jak to zwykle bywa, czas weryfikuje zamierzenia, a rzeczywistość stawia granice wyobrażeniom ;) Myslelismy o szalonym tempie rozpoczecia i zakończenia budowy w tym roku a tu.... klops z mediami - szczegolnie z prądem. Działka miała być uzbrojona juz na wiosne, ale papiery z Enei nie pozwalaja na snucie planów o rozpoczęciu budowy wczesniej niz na poczatku czerwca :( No cóż nie kazdy w czepcu urodzony.

Z tego też powodu rozpoczynamy budowę z zamierzeniami nieco realniejszymi - dwuetapowymi. Najpierw stan surowy zamkniety (w tym roku) potem wykończenie (rok przyszły). Eeeech... a ziemia juz nasza aż sie prosi by zamieszkać czem predzej.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję bywać coraz częściej

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekH, mam teraz na budowie (już na etapie wykańczania) pracowników, którzy tam mieszkają. Sprawdza się ten system bardzo dobrze (po pierwsze - pilnują jak swojego - już miałam okazję to sprawdzić, kiedy wygonili z budowy mojego nieznanego im jeszcze teścia), po drugie pracują od rana do wieczora, co widać po postępie prac. System jest dobry, tylko musisz trafić na dobrą ekipę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących ,

:D

od jakiegoś juz czasu sledzę to forum jako żrodło informacji, a od niedawna bardziej na serio bo "za dzień , lub za dni parę" ruszam do boju ze swoją budową. Cieszę się że panuje tutaj wręcz rodzinna atmosfera.

Pozdrawiam wszystkich - tych którzy jeszcze nie zaczęli tak jak ja i tych którzy już widzą "finisz" :-).

 

murek Napisz, gdzie budujesz?

Ja też zaczynam jak tylko się ociepli. Buduję w Dąbrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pasco !

A za kilka lat :lol: będziemy mieli prosty dojazd do siebie obwodnicą zachodnią , która ma się ocierać właśnie o Dąbrowe i Rokietnice.

 

Zaskoczyła mnie trochę ta informacja, bo wcześniej o tym nie słyszałem. Ale już znalazłem, więc jeśli kogoś interesuje: http://www.glos.com/index.php?arch=1&d=03-05-13&k=rynnie&f=49-05

 

Na stronie jest mapka planowanej obwodnicy (gdyby to kogoś interesowało).

 

I jeszcze jedno: gdyby ktoś miał trochę dokładniejszą mapkę lub informacje na ten temat, to ja poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pasco !

A za kilka lat :lol: będziemy mieli prosty dojazd do siebie obwodnicą zachodnią , która ma się ocierać właśnie o Dąbrowe i Rokietnice.

 

Zaskoczyła mnie trochę ta informacja, bo wcześniej o tym nie słyszałem. Ale już znalazłem, więc jeśli kogoś interesuje: http://www.glos.com/index.php?arch=1&d=03-05-13&k=rynnie&f=49-05

 

Na stronie jest mapka planowanej obwodnicy (gdyby to kogoś interesowało).

 

I jeszcze jedno: gdyby ktoś miał trochę dokładniejszą mapkę lub informacje na ten temat, to ja poproszę.

 

Pasco już jestem ale widze ze jesli sie często nie zagląda na forum to czasem jest za pózno - własnie chciałem wkleić link do mapy a tu prosze już znalazłes. Mam dokładniejszą mapę w pdf-ie ,ale dot.ona terenów na PN od Lusowa , więc nie łapiesz się.Ale byłem kiedyś w biurze f-my Nickel na nowym osiedlu Dąbrówka( chyba oni sprzedają w Dąbrówce szeregowce) i tam na folderze pamiętam że była ta droga zaznaczona.Masz blisko wiec możesz podejść do nich i sprawa się wyjasni.Mam nadzieję że okaże się nie za blisko twojego domu !

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...