Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Olka (chyba?),

Jestem na etapie występowania o pozwolenie na budowę- kiedy zacznę - ruch należy do gminy :-? Z projektem walczę, jest juz gotowy, ale wraz ze zbieraną wiedzą przychodzi ochota na poprawki.

Poza tym majac projekt indywidualny mam tak naprawde 2 wersje: minimum i maksimum.

Wybór zależy od tego czy pokonamy panikę wywoływaną przeprowadzką z centrum Poznania do małej miejscowości.

Narazie asekurancko - maksymalnie prosto - by łatwo i tanio wybudować, utrzymać lub sprzedać. Przykładowo - więźba pod dachówki ale położymy teraz blachę. typ Wielkopolska Stodółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tom_Poznan, BMB w sprawie reku

Jestem przed samym podpisaniem umowy z rekuperatorami z Wrocławia. Planowana realizacja to 7-9 marzec. Dostałem od nich 7% rabatu + f-ra na 7% vat. Jak u Was z rabatami?

 

Pytanie dodatkowe do wszystkich :lol: : pilnie szukam dobrej ekipy do posadzek, chyba najlepiej z miksokreta. Kogo możecie polecić?

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi proszę, czy 31zł. za punkt to jest bardzo drogo? Jak kształtują sie ceny za punkt w okolicach Poznania?

 

Ja płaciłem 20 pln za punkt, ale tylko dlatego, że wcześniej mój elektryk ze Swarzędza pracował u kolegi i on wiedział, że ja znam cenę. Zwykle ma stawkę 25 pln.

 

Z elektryka jestem zadowolony (myślał przy pracy) i mogę go polecić

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznanianka,

dzieki :D

 

kasieks,

my zglaszalismy POS bezposrednio w Starostwie (wypelniasz druczek, zalaczasz projekt i po bolu). Gmine Dopiewo to nie interesuje, chyba ze zawiadomili cie juz o budowie kanalizy. Po 30 dniach przystapilismy do budowy POS.

 

wiosenne pozdrowienia

ebi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emes79

czy możesz mi podać na priva namiary na elektryka?

 

ebi

dzięki za informację na temat oczyszczalni. W Zakrzewie kanaliza jest w planach ale pewnie nie prędko będą ją zakładać. Nawet ponoć miejscowi się już zniechęcili i też zaczynają myśleć o oczyszczalni. Czy do zgłoszenia jest też potrzebny plan zagospodarowania działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasieks,

 

w Starostwie zlozylismy wypelnione zgloszenie zamiaru budowy POS, wrysowany POS w mapke (najlepiej podac dokladne wymiary ile m od ogrodzenia i od budynku) oraz projekt. Po 30 dniach przystapilismy do budowy. W warunkach zabudowy mielismy szambo, docelowo podlaczenie do kanalizy. Ostatnio otrzymalismy od Gminy umowe o podlaczenie do budowanej w krotce kanalizy. Odmowilismy. Gmina Dopiewo powiedziala, ze nie bedzie nam robic zadnych problemow.

 

pozdr

ebi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy w marcu, najpóźniej w kwietniu w okolicy Ostrowa Wlkp. - Radłów. Projekt IRMA II po kosmetycznych zmianach. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła ale jako materiał beton komórkowy lub Max z Krotoszyna. Papiery wszelkie posiadamy obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania godnych zaufania ekip - na początek bardzo poszukiwana ekipa od fundamentów i murarki - zamierzamy zlecić im całośc prac i tylko doglądać postępów.

Jeśli moglibyście kogoś polecić z okolicy Ostrowa Wlkp. chetnie tę informację wykorzystamy i oczywiście będziemy dozgonnie wdzięczni.

Informacje najchętniej na e-mail [email protected]

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Darek

 

Ps. A może tak łamiąc stereotypy (mieszkańcy Ostrowa Wlkp. i Kalisza wiedzą o co chodzi) założymy Grupe Ostrowsko-Kaliską lub Kalisko-Ostrowską jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasieks

Widziałem w gazetce "Echo Dopiewa" (chyba styczniowej), że kanalizacja z Zakrzewie będzie budowana już w tym roku, i jest na to przeznaczona niemała suma. Przetarg już chyba też jest rozstrzygnięty.

 

Ja mam niestety gorszą sytuację - mam działkę w Dąbrowie, i na razie nie słychać nic o kanalizacji.

 

Echo Dopiewa można ściągnąć ze strony: http://www.dopiewo.pl/echo_dopiewa.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emes79

dzięki za namiary na elektryka, na pewno wykorzystam je.

 

pasco

dzięki za link i info odnośnie kanalizy. Może i zaczną w tym roku ale pytanie jak długo będzie to trwało?

Nie liczę na rychłe jej podłączenie. Koleżanka męża, która mieszka w Zakrzewie była ostatnio na zebraniu w sprawie kanalizy i mówiła, że tak naprawdę może to jeszcze trochę potrwać i ludzie sami rezygnują z podłączenia kanalizy na rzecz oczyszczalni. W zeszłym roku, kiedy kupowaliśmy naszą działkę mówiono nam, że kanaliza będzie już niedługo bo jest już zrobiona lista chętnych. Natomiast w gminie wówczas powiedziano nam, że to potrwa jeszcze z 5-6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend się kończy, warunki na pracę na budowie zerowe, a na forum nikogo :(

 

Odzew na moje wcześniejsze pytanie był tak duży :wink:, że pozwolę sobie przypomnieć moje wcześniejsze pytanie:

 

Pytanie dodatkowe do wszystkich :lol: : pilnie szukam dobrej ekipy do posadzek, chyba najlepiej z miksokreta. Kogo możecie polecić?

 

Gorąco (dziś w nocy -11 st. C) pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...