Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Poznanianka!

po przerwie wywolanej choroba odpowiadam

 

Radiową muszą wam założyć, bo jako operator telefoniczny mają obowiązek powszechnego świadczenia usług... Nie muszą kablową, ale radiową muszą....

 

toz i mnie sie tak zdawalo do chwili, gdy dostalismy papier, na ktorym napisane czarno na bialym, ze nie ma mozliwosci technicznych ze wzgledu na brak odpowiednich urzadzen! Zgadzam sie, ze to slaba komedia, ale jak najbardziej prawdziwa. No ale moze prawnika znajomego zaangazujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznanianka, dzieki. Przebijam sie przez hermetyczny belkot. Mysle, ze jest w tym naszym dokumencie pewien haczyk - tepsa nie odmawia na zawsze, ale informuje, ze w chwili obecnej nie ma warunkow technicznych albo odpowiednich urzadzen, ale w ciagu osiemnastu miesiecy.... Znana spiewka, ktora wiadomo co oznacza. Nie mozna im wiec zarzucic, ze odmawiaja raz na zawsze, choc kazdy doskonale wie, ze uzywajac tej formulki tak naprawde to wlasnie robia. Paragraf 22. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznanianka

Ja jeszcze nie używam ( trochę wody w Warcie jeszcze upłynie), ale z doświadczenia szwagra wiem, że przez pierwszy sezon wydatki na ogrzewanie są dużo wyższe, zwłaszcza jeżeli budynek był niedawno wykańczany. Wszystko musi dobrze wyschnąć.

 

Z kolei moi znajomi którzy wybudowali dom z BK+styropian płacą ok. 350 zł/mc (ale mieszkają już od dłuższego czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dom ok. 200 m kw. (garaz jest osobno) teraz zimą ok.350-400 zł miesięcznie - PTH 25 cm plus 12 cm wełny, w nocy 20C, w dzień 22C - kominek okazjonalnie na weekend - nie wiem czy to dużo, czy mało - pewnie średnio, można się bawić w ustawianie kotła, krzywej grzania itp. - ja się za to jeszcze nie zabrałem. Aha, druga zima - poprzednio była ciut więcej (ale gaz był tańszy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosnę widać - bo pojawił się dokładnie w niedzielę "nasz" skowronek polny. Był też rok temu, walczy ze sobą - tj. ze swoim odbiciem (okna tarasowe mam "nieprzezroczyste" i z zewnątrz jest lustro). Są cztery takie okna, ale upodobał sobie takie jedno - dlatego w tym miejscu przez cały sezon stoi odstraszacz, trzeba go było wyciągnąć po zimie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...