Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

oko Wszędzie wokół Poznania znajdziesz działki i proponuje poświęcić pare dni na przejażdżki samochodowe wokół Poznania. Próbuj szukać bezpośrednio u ... producentów :lol: czyli rolników, choć w okolicach Pnia to większość działek należy już do developerów :(

Kwestia ile chcesz przeznaczyć na zakup gruntu i która strona Pnia cię interesuje. Tulce, Borówiec, Kamionki - cena od 45 do 75 za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc OKO jezdzilem ostatnio (ponad 6 miesiecy) za dzialka i wreszcie trafilem do Borowca, myslalem ze daleko, ale do ronda Rataje jade max 15 min. wiec nie jest tak zle, a okolica super. Jedz zobaczyc naprawde warto, w razie czego autostrada tez jest bardzo blisko i mozna sie szybko wydostac w Polske. Dabrowa i te okoloce tez mialem oferty, ale ....

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Prosze o opinie na Waszych wczesniejszych doswiadczeniach, na temat czesc biurokratycznej dotyczacej Borowca. Ile bede czekal na wszystkie papiery, az do otrzymania zezwolenia na budowe. Kto stwarza najwieksze problemy itp. Dzieki z gory.

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

 

Ja właściwie tylko przy pozwoleniu na budowę miałem małą obsuwę. Gościu w Starostwie nie wyrabiał się w terminach, ale żeby nie dostać po łapach w ostatnim dniu odsyłał papiery do uzupełnienia. Dodam, że o banalne sprawy.

Nie wiem, jak jest z wodą, gdy przejął to aquanet - gdy ja załatwiałem były to jeszcze Wodociągi Kórnickie - wtedy było OK (co nie znaczy, że teraz jest gorzej - po prostu teraz tylko płacę)

Gaz wiadomo, długo się czeka, ale teraz już obsługa jest na poziomie.

Energeryka niestety jest we Wrześni, ale załatwiłem wszystko droga pocztową - nigdy nie pojechałem do ZE.

Wydział ksiąg wieczystych to Środa Wlkp. - Sąd OK, ale mam złe wspomnienia - zapłaciłem mandat, ale z kolei policjant był na poziomie i dostałem zamiast za przekroczenie prędkości - za przejście ulicy w niedozwolonym miejscu.

Pozwolenie na użytkowanie - znowu Starostwo a właściwie PINB w budynku starostwa - OK.

 

@OKO

Borówiec jest fajny, są tam naprawde urocze działki w pobliżu lasu. Ale troszkę taniej jest po drugiej stronie Katowickiej w Robakowie. Dodatkowo w Robakowie jest szkoła i kościół, jakby ktoś potrzebował. i ostatnio pojawiło się sporo "świeżych" działek.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - też mam działkę na Borówcu :p

Prawda, że to najladniejsza okolica Poznania :wink:

kontraargumentując Arkadl'ego powiem tylko, że kościół na Borówcu juz zaczynają budować. Wolałbym szkołę, ale niestety :cry:

 

A wracając do spraw papierkowych.

Zakładam, ze Twoja działka jest już budowlana, więc nie bedę pisał o przekwalifikowaniu ziemi.

Prąd - było to już parę lat temu, obsługa i usługa szybka i fachowa - miło współpracować z ZE Września, a jeszcze w zeszłym roku mi oddali jakąś kasę, bo źle mi naliczyli opłatę za przyłącze :lol:

Woda - Ja również jak Arkadly załatwiałem to z Wodociągami, a nie Aquanetem, ale ludzie pozostali ci sami. Obsługa szybka i prawie bezproblemowa. Kierownik wydaje się nie do końca kompetentny.

Gaz - tragedia. tłumaczą sie, ze takie sa procedury i to wszystko musi tyle trwać, a naprawdę to siedzą i czekaja na Ciebie z otwartymi... kieszeniami. Zacznij gaz załatwiać na conajmniej rok przed planowanym uruchomieniem.

Pozwolenie na budowę - Starostwo i słynny pan Meleszyński. Nie zapomnę tego nazwiska jeszcze przez pare lat. Kawał #$%&@# ! Uzbrój sie w cierpliwość i potrenuj taktyke prowadzenia rozmów z upierdliwymi urzędnikami dla których ty jesteś tylko numerem akt. No chyba, ze ten gościu już nie pracuje w Starostwie.

Powowdzenia - jak bedziesz chciał coś jeszcze wiedzieć, to służę radą i pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , i dzieki za podpowiedzi . moze jestem wybredny albo nieumiem zmienic myslenia z blokowisk na działki i domek poza miastem , jak tak podrózuje po okolicy to wszedzie jest coś. dąbrowa linie wysokiego napiecia , borówiec lotnisko i F 16 (niedługo) suchy las problemy z dojezdem itd takie opinie słuszy sie od ludzi czym wiecej rozmawiam tym mniej wiem , usmiecham sie wtym momencie .Kazdy pewnie ma cos w obronie swoich juz zakupionych domków lub działek. tak wiec wszedzie są plusy i minusy ale które minusy bedą łatwiejsze do przyzwyczajenia .?.nic ja dalej szukam i te ceny !!! . a propo ile % udało wam sie utargowac przy zakupie działki ? narka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko

co do lotów F-16 na Borówcu.

Byłem na swojej działce w zeszłym roku, kiedy to przez kilka dni "efy" stacjonowały na lotnisku w Krzesinach. I byłem zszokowany, poniewaz nad Borówcem znajduje sie tzw trzeci zakręt dla podchodzących do lądowania samolotów, na którym wypuszczają podwozie. Jest w związku z tym dośc głośno. I co sie okazało, zakręt ten był nad Borówcem dla MIGów 21, a efy nawrót sobie robią jakieś 2 km bliżej lotniska :) Maja dużo mniejszy promień skrętu :D

Tak więc ja się cieszę, ze na Krzesinach będą efy.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko

jak myślę, że nie ma co się gorączkować, w końcu się znajdzie coś odpowiedniego. Tak wogóle to z Suchego Lasu wcale się tak źle nie jedzie, podobnie jak z innych kierunków, ale wszystko zależy od godziny kiedy się zbliżasz do Poznania.... Podobnie jest w od Kórnika do R Rataje na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , i dzieki za podpowiedzi . moze jestem wybredny albo nieumiem zmienic myslenia z blokowisk na działki i domek poza miastem , jak tak podrózuje po okolicy to wszedzie jest coś. dąbrowa linie wysokiego napiecia , borówiec lotnisko i F 16 (niedługo) suchy las problemy z dojezdem itd takie opinie słuszy sie od ludzi czym wiecej rozmawiam tym mniej wiem , usmiecham sie wtym momencie .Kazdy pewnie ma cos w obronie swoich juz zakupionych domków lub działek. tak wiec wszedzie są plusy i minusy ale które minusy bedą łatwiejsze do przyzwyczajenia .?.nic ja dalej szukam i te ceny !!! . a propo ile % udało wam sie utargowac przy zakupie działki ? narka .

Czesc,

 

Slyszalem ze w Borowcu jest problem z samolotami, ja ich tam nie widzialem, ani nie slyszalem, czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec, czy jest problem z samolotami w Borowcu? Jak to wygladalo dwa lata temu podczas manewrow NATO?

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję na tereni poznańskiego (Poznań w szczególności) dobrej hurtowni instalacyjnej z dobrymi rabatami na podogówke , kotły co etc ewentualnie b.bobry instalator który ma wysokie rabty i dzieli :lol: się nimi z klientami

 

Mozeci mi podać jakieś sprawdzone namiary ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...