Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Droga Pyziu,

Jestem co prawda "zielona" ale mam znajomych "po przejsciach" budowlanych. To oni utwierdzili mnie w przekonaniu, że "da sie" wybudować dom. I to nawet nie drogo (to oczywiście rzecz względna ale z góry informuje, że ja i mój mąż jesteśmy tzw. normalni, tzn. kredycik, mieszkanko na sprzedaż, pomoc rodziny i przyjaciół itp.)Co do architekta to popytam, bo my kupiliśmy projekt gotowy D21 Muratora i poza przeniesieniem tarasu nie robimy zadnych zmian.

Pozdrawiam

P.S. cieszę się, że kobiety stanowią tak silną ekipę w grupie wielkopolskiej - chociaż nie jestem wjującą feministką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mironmk - namiary na ekipę przesyłam privem, jakby nie doszły, daj znać,

wiesz, że chyba mam szczęście na początku Nowego Roku i uda mi się nabyć ceramicznego von Mullera zamiast Euronitu?? ale to się okaże w pon, jadę obejrzeć dachówkę na dużej połaci i ostatecznie negocjować cenę, która jest b. zachęcająca (ok. tysiąc zł więcej wobec euronita na całości) :smile: :smile:

jesli nie wypali, to jade kupowac szary euronit, bo też jest b. w porządku.

W sprawie murowania myślę, że trochę sytuacja wymusiła dokończenie 'drobiazgów' mimo mrozu. Jak będzie, zobaczymy rzeczywiście wiosną. Teraz już nic nie murujemy, walczymy z dachem.

Jesli chodzi o kolejność prac, to mam taki plan: jak tylko odpuszczą mrozy przyłącze energ., potem elektryka i 'jak cień' za elektrykiem ekipa z tynkami. Potem okna i instalacje.

Marie, MHAL - witam :smile:, b. fajnie, że przybywa ludzi. Jeśli szukacie ekipy, chętnie polecam moją, chociaż b. się do nich przywiązałam i niechętnie dzielę :wink:

Aha, słuchajcie!! Jeśli będziecie potrzebowac do wykńczeniówki płyty g-k, to teraz warto w nie zainwestować. W okolicach mojej budowy (Puszczykowo) ceny spadły o ok.30-40% na płyty, a promocja potrwa dopóki ich nie sprzedadzą. Z tego co mówił sprzedawca może jakieś 2 miesiące. Zgodzili się zmagazynować płyty do wiosny, jesli teraz za nie zapłacę. Sprawdźcie wasze hurtownie.

Pyzia, cześć w 2003 :smile: cieszę się, że zapał budowlany w Tobie nie gaśnie. Pogoń tego 'adaptatora', co to pracuje tylko na mapach. Taki argument to najlepszy dowód na to, że nie warto sobie nim zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Wielkopolan, bywalców-wyjadaczy i zielonych-jak ja. Mam zamiar budować pod Kaliszem, więc szczególnie bliscy dla mnie są BARTOSZ (Kalisz), KAROLA i ROMA (Pleszew), FRANKAI (Ostrów Wlkp.), ale pozdrawiam również LONIA, MISZĘ, MIRONAMK, ARKADLY, PYZIĘ, MHAL-A i wszystkich pozostałych nie wymienionych, a których posty przeczytałem dokładnie.

A teraz do rzeczy..

Byłbym wdzięczny, gdybyście poświęcili mi chwilę i skontaktowali się ze mną – szukam namiarów na ekipy budowlane, z których jesteście zadowoleni (tanie – mam nadzieję).

 

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamM - a dokładniej gdzie?

Moi murarze do tanich nie należeli. Mam taniego człowieka od łopaty, ale niezmotoryzowany, więc też pewnie odpada. Cieśla jest z Franklinowa, firma z tradycją brał 2 lata temu 7zł/m2 dachu. Jego brat kładł dachówkę (teraz robi także dodatkowo wywiązki). Cenę musiałbym sprawdzić. Kanalizę robiła porządna firma, więc też pewnie do najtańszych nie należą. No cóż ja raczej wychodzę z założenia, że ma się to za co się płaci i szukam ekip sprawdzonych, a niekoniecznie tanich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, w razie czego mogę Cię poratować moimi 'dachowcami', ale pewnie nie chcesz zmieniać w trakcie?

U mnie dach odeskowany i cieśla właśnie przebija łaty na nowy rozstaw, bo ostatecznie udało mi się wynegocjowac tanio inną dachówkę. Ostatnia forsa poszła dzisiaj na rynny, reszta na podbitkę i koniec tego szaleństwa. Mrozy pokrzyżowały trochę moje ambitne plany, i dach wykańcza się nieco dłużej :sad:

MHAL, wysłałam Ci namiary privem. A jaki domek będzesz budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, a ja słyszałam o włamaniach, które miały na celu udowodnienie człowiekowi jak bardzo taka ochrona sie przyda, bo przecież " w tej okolicy jest tak bardzo niebezpiecznie". No cóz nasza szara polska rzeczywistość......Smutne ale prawdziwe...

Ale chyba lepiej alarm mieć, szczególenie wraz z insatlacja p-poż (czujniki dymu)

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, a ja słyszałam o włamaniach, które miały na celu udowodnienie człowiekowi jak bardzo taka ochrona sie przyda, bo przecież " w tej okolicy jest tak bardzo niebezpiecznie". No cóz nasza szara polska rzeczywistość......Smutne ale prawdziwe...

Ale chyba lepiej alarm mieć, szczególenie wraz z insatlacja p-poż (czujniki dymu)

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...