Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

CGRZAD

Zielone osiedle jest podobno bardzo ładne... i potwornie drogie!!! Dojazd dobry praktycznie w każdy punkt miasta - ja mam rodzinę niedaleko, bo w Baranowie, i bardzo sobie chwalą to miejsce. Generalnie uważam, że zachód poznania jest lepszy do budowania, bo u nas przeważają wiatry zachodnie, a to oznacza mniej smrodu z miasta :lol:

 

Hej!

A ja dzisiaj właśnie zalałem na śniadanie pierwszy kawałek stropu! A potem zaraz do pracy :-? Wolę jednak być na budowie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu dzisiaj pusto - widać wszyscy na budowach :D

Przed chwilą wysłałem zapytanie nt. załatwienia prądu budowlanego (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=46956) ale zapytam też wśród krajan. Czy jeśli mam już skrzynkę elektryczną na granicy działki (tzw. złącze kablowo-pomiarowe) - powstałą kiedy działki były uzbrajane kilka lat temu - jak długo może potrwać załatwienie prądu budowlanego? Wg "umowy o przyłączenie do sieci", którą dostałem do podpisu w zeszłym roku jak występowałem do ENEI o warunki przyłączenia (umowy jeszcze nie podpisałem) - przyłączenie (formalności z nim związane) może potrwać ze 2 m-ce. Dzisiaj jak poszedłem do sąsiadów po "pożyczkę" prądu na czas budowy - dowiedziałem się, że do załatwienia prądu budowlanego nie muszę podpisywać umowy z ENEĄ (trochę mało prawdopodobne :-? ), coś takiego jakiś elektryk z ENEI załatwił mu w 3 dni. A może macie jakichś "znajomych elektryków" z ENEI? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam już skrzynkę elektryczną na granicy działki (tzw. złącze kablowo-pomiarowe) - powstałą kiedy działki były uzbrajane kilka lat temu - jak długo może potrwać załatwienie prądu budowlanego?

 

U mnie w takiej samej sytuacji załatwienie trwało tak:

- warunki przyłączenia - 2 tygodnie

- załatwienie umowy - 2 tygodnie. Po podpisaniu umowy po 2 dniach miałem prąd na działce. Jedna uwaga: załatwiałem w Opalenicy - bo tam podlegam. Poza Poznaniem jest dużo szybciej. Nie wiem, ile czasu to zajmie w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budowe D08 czy można liczyć na wiadomości o pełnej cenie stanu surowego otwartego łącznie z ceną za pracę kierownika budowy i jaka jest cena wybudowania całego domu , wiem że wszystko zależy od materiałów, ale proszę o cenę z podaniem materiałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie glownie do tych pewnie co juz mieszkaja, ale moze niekoniecznie.

Koncze budowe i potrezbuje wykonawcy elewacji. Ale nie ocieplam, bo sciana jednowarstwowa. Musze zrobic tynk tradycyjny i potem mineralny. Buduje w Kiekrzu. Moze ktos mi moze polecic dobrego i niekoniecznie drogiego wykonawce.

Pozdrawiam

Jankes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

W "międzyczasie" budowa przestała być budową i zamieniła się w dom :) To naprawdę miłe, kiedy w domowym budżecie nie trzeba uwzdględniać wydatków na cement, profile, płyty gk, klej do płytek i inne podobne paskudzstwa ;) Więc wszyscy którzy obecnie kręcą się w zwariowanym kołowrotku budowlanym wiedzcie, że to się kiedyś skończy :D Oczywiście zawsze zostaje jeszcze coś do zrobienia ale skala na osi czasu już inna ;)

Mam pytanko, które raczej będzie skierowane do weteranów - otóż szukam szkółki drzew i krzewów liściastych i iglastych. Gdzie kupowaliście swoje krzaczki? ;)

 

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

W "międzyczasie" budowa przestała być budową i zamieniła się w dom :) To naprawdę miłe, kiedy w domowym budżecie nie trzeba uwzdględniać wydatków na cement, profile, płyty gk, klej do płytek i inne podobne paskudzstwa ;) Więc wszyscy którzy obecnie kręcą się w zwariowanym kołowrotku budowlanym wiedzcie, że to się kiedyś skończy :D Oczywiście zawsze zostaje jeszcze coś do zrobienia ale skala na osi czasu już inna ;)

Mam pytanko, które raczej będzie skierowane do weteranów - otóż szukam szkółki drzew i krzewów liściastych i iglastych. Gdzie kupowaliście swoje krzaczki? ;)

 

Pozdrawiam

Irek

 

Witaj (prawie) sąsiedzie!

Gratuluję zakończenia, ja właśnie jestem na etapie stropu, i jeszcze długa droga przede mną (tym bardziej, że fundusze nie takie, jak by się chciało).

Co do drzewek, krzewów itp. - znam trzy dobre miejsca, chociaż nie wiem, jak wygląda tam z cenami (jeszcze się w tym temacie nie orientuję) - były instytut roślin na Kopaninie, "botanik" koło ogrodu botanicznego (to najbliżej), i ośrodek eksperymentalny w Kórniku. To daleko, ale podobno mają tam bardzo wyjątkowe gatunki roślin - oczywiście wszystko zależy od Twoich preferencji. Poza tym jadąc Bukowską do miasta widziałem 2 albo 3 miejsca, gdzie można kupić różne rośliny ogrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam na imię Maciej, mieszkam w Poznaniu, w ohydnym nowym bloku na III piętrze, z widokiem z okien na następne III piętro następnego ohydnego bloku... Mamy też działkę w Tarnowie Podgórnym i z nią wiążę nadzieję na zmienę widoku :). Jesteśmy z żoną na samym początku drogi - lada dzień mam dostać wz, do których będziemy dopasowywać projekt - mamy już kilka, które bierzemy mocno pod uwagę. W miarę postępów - będę się chwalił i - zapewne - żalił. :D

Miło mi będzie dołączyć do Grupy Wielkopolskiej - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Co do drzewek, krzewów itp. - znam trzy dobre miejsca, chociaż nie wiem, jak wygląda tam z cenami (jeszcze się w tym temacie nie orientuję) - były instytut roślin na Kopaninie, "botanik" koło ogrodu botanicznego (to najbliżej), i ośrodek eksperymentalny w Kórniku. To daleko, ale podobno mają tam bardzo wyjątkowe gatunki roślin - oczywiście wszystko zależy od Twoich preferencji. Poza tym jadąc Bukowską do miasta widziałem 2 albo 3 miejsca, gdzie można kupić różne rośliny ogrodowe.

 

Jest jeszcze cosik w Suchym Lesie, ale polecam zdecydowanie Kostrzyn. Firma ma 40 lat tradycji ;-) wybór jest baaardzo duży, a ceny ... kilkakrotnie niższe niż w Poznaniu, powaga - wystarczy porównać cenę jodły koreańskiej.

Podaję linka

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...