Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ewulka

Nie bój się ja tez nic nie wiedziałem prawie o budowie a teraz .....co nieco wiem chociaż miałem pomoc jeszcze od szwagra (wiedza!). Najtrudniej jest zacząć a później sama zaczyansz szukac wiadomośći chodźby przez to forum, które b.dużo pomaga.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem czy bez i ile Cię to uczyniło za metr kwadratowy, jeśli można wiedzieć???

cena która zapłacilem to ok 22 zł netto za 1 m2 - przy grubosci posadzki ok 7 cm ale nie targowałem sie zbytnio ..zależało mi na szybkiej realizacji i pierszwszorzędnej jakości ( w cene było wliczone: cement piasek tasma dylatacyjna, srodek do ogrzewania podłogowego na 150 m2)

 

Rezi

A tynki??? -

cem-wap ręczne . Janusz Roszyk 0600 018 267 - z moich krzywych ścian uczynili cuda, miejscami ma 5 cm grubości .... Zreszta polecam tę ekipę do budowy od podstaw, ekipa słuchajaca inwestora i nie narzucająca swojego zdania - a o to chyba chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem czy bez i ile Cię to uczyniło za metr kwadratowy, jeśli można wiedzieć???

cena która zapłacilem to ok 22 zł netto za 1 m2 - przy grubosci posadzki ok 7 cm ale nie targowałem sie zbytnio ..zależało mi na szybkiej realizacji i pierszwszorzędnej jakości ( w cene było wliczone: cement piasek tasma dylatacyjna, srodek do ogrzewania podłogowego na 150 m2)

 

Rezi

A tynki??? -

cem-wap ręczne . Janusz Roszyk 0600 018 267 - z moich krzywych ścian uczynili cuda, miejscami ma 5 cm grubości .... Zreszta polecam tę ekipę do budowy od podstaw, ekipa słuchajaca inwestora i nie narzucająca swojego zdania - a o to chyba chodzi

 

Rezi, dzięki za cenne informacje.

A dlaczego miałeś takie krzywe ściany? Ja z żoną lataliśmy z wagą (poziomicą) i sprawdzaliśmy. Wyglądały bardzo dobrze, no chyba, że jeszcze teraz coś się wygnie po wylaniu stropu :D

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było na etapie 100% zaufania ekipie i kierownikowi budowy ( sprawdzony z referencjami z dobrą umową i za duże pieniądze )

 

ekipa wyladowała w sądzie a kierownik budowy okresowo stracił upranienia ..... trwało to 2 lata walki ale ich dopadłem

 

odszkodowania nie dostałem od ekipy budujacej bo nie było z czego ściągać ... ale nauczyło mnie to jednej ważnej rzeczy .........

TANIO nie znaczy DOBRZE

DOBRZE nie zawsze musi być DROGO

wszelkie oszczędności na materiałach i robociźnie są oszczędnościami pozornymi.

a resztę KONTROLOWAĆ SPRAWDZAĆ LICZYĆ MIERZYĆ do skutku

 

u mnie po wylaniu stropów przechyliła sie kolumna w salonie i teraz mam problem mój post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mundzia!

Właśnie również rozglądam się za więźbą i pomału szału dostaje nad problemem deskować czy nie. Ale chyba powoli przekonam moją połówkę żeby jednak położyć w tym roku papę a na wiosnę dopiero dachówkę. Byłam dzisiaj w tartaku w Zalasewie koło mojej działki i mają tam podobno atrakcyjne ceny . Za 1 m3 drewna konstrukcyjnego 730 zł z VAt impregnowane oczywiście. Majster z budowy oglądał u nich drewno i twierdził , że porządnie wygląda. Tel. 8-185-693. Deski mają po 512 brutto a łaty po 1,95 za m i kontrłaty za 0,97 zł. Można negocjować ceny ale jeszcze nie próbowałam na ile są elastyczni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany poszukuję płyt OSB. Czy ktoś wie gdzie tanio można je dostać? Wiem, że jest to niemały wydatek dlatego zależy mi żeby kupić jak najtaniej ;)

 

WASZ DACH przy Auchan w Komornikach

klasa III / grubosc 18 cena za 1m2 22.13 +VAT

klasa III / grubosc 22 cena za 1m2 25.28 +VAT

 

jak ktoś ma lepszą cenę chetnię sie dowiem

 

Rezi, dzięki:) faktycznie to jest niezła cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwka Faktycznie niezła cena. A suszone też? Impregnacja ciśnieniowa czy zanurzeniowa? Ja też zaczynam się rozglądać. Ja ostatnio znalazłem ciekawą stronę: http://www.tartaki.com.pl.

http://www.tartak.pl

- to a propos tartaków w internecie :lol: - to nasz rejon, dodam że kontakt nie jest przeze mnie sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału muszę się rozglądać za więźbą... zeby bylo tanio oczywiscie :D:D:D ale w miare dobrze :D:D:D czy ktoś może polecic dobry tartak za rozsądną cenę?? będę bardzo wdzięczna (najlepiej okolice Pobiedzisk, Swrzędza itp...)

 

pozdrawiam :D

My bierzemy drewno z tartaku w Kiszkowie.

Cena 680 zł netto z impregnacją zanurzeniową, a z ciśnieniowa 750 zł netto.

Dowóz w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do montowania szamba. Koszty jakie mam ponieść wydają mi się ogromne, co o tym sądzicie?

Szambo żelbetowe 10m3 2600zł; wykopanie,włożenie, zasypanie 1200zł; wyprowadzenie do granicy działki 400zł. Razem 4200zł :roll: :evil: :cry: .

Będę wdzięczna za opinie i namiary na jakieś tańsze rozwiazania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej !

 

widze, że pytanie Węgielka (z całym szacunkeim) też Was zamurowało , he, he...

 

Więc ja z innej beczki: podjazd z kamienia łupanego czy kostki brukowej? Może macie jakieś fotki ?

 

dzięki i pozdrawiam zamurowaną ( a może tak zapracowaną) grupę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...