Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Muszę się podzielić radością ;-)

Własnie wróciłem z zalewania ław! Od rana do południa był koniec, jeden dzień kopanie ław, drugi dzień kręcenia zbrojenia i dziś zalanie...

Poszło pięknie, cztery pełne gruchy, zawibrowane i wygładzone. Nie ma jednak jak patrzeć murarzom na ręce, żadnej wody do gruchy, pięknie przegarnięte, zbrojenia uniesione tam gdzie podkładki weszły w glinę, całość dokładnie wibrowana. Chyba w weekend zacznę pisać dziennik ;-)

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Muszę się podzielić radością ;-)

Własnie wróciłem z zalewania ław! Od rana do południa był koniec, jeden dzień kopanie ław, drugi dzień kręcenia zbrojenia i dziś zalanie...

Poszło pięknie, cztery pełne gruchy, zawibrowane i wygładzone. Nie ma jednak jak patrzeć murarzom na ręce, żadnej wody do gruchy, pięknie przegarnięte, zbrojenia uniesione tam gdzie podkładki weszły w glinę, całość dokładnie wibrowana. Chyba w weekend zacznę pisać dziennik ;-)

 

pozdrawiam

Gerion

 

No to teraz czekają cię już tylko same przykrości - wydatek za wydatkiem :lol: :wink:

A te cztery gruchy to wlałeś tylko na ławy, czy na cały fundament? Bo u mnie przy ławie 30x50cm i długości ok. 70m wyszło 9 kubików betonu (czyli dokładnie jedna grucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Amaranta!! spojrzałam na te wycene, hmmm, specem nie jestesm, ale jesli ten domek (bardzo ładny swoja droga:) ) mialby kosztowac 250 000 tys bez vatu, wlasciwie w stanie surowym (bo nie widze na wycenie wykonczenia "pod klucz") to nie jest to chyba rewelacyjna cena, ale jak juz wspomnialam, nie jestem specjalistka w tej dziedzinie :) :) :)

wyczytalam tez, ze budujesz na polnocny-wschod od Poznania, wiec mamy niedaleko, prawie po sasiedzku :wink: :lol: trzymam kciuki i pamietaj, ze trzeba miec twarde serce jak sie buduje dom :D (ja sie tego caly czas ucze :D )

 

pozdrawiam i miło Cie poznac!!! do dzieła!! :):):)

 

mundzia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Amaranta!! spojrzałam na te wycene, hmmm, specem nie jestesm, ale jesli ten domek (bardzo ładny swoja droga:) ) mialby kosztowac 250 000 tys bez vatu, wlasciwie w stanie surowym (bo nie widze na wycenie wykonczenia "pod klucz") to nie jest to chyba rewelacyjna cena, ale jak juz wspomnialam, nie jestem specjalistka w tej dziedzinie :) :) :)

wyczytalam tez, ze budujesz na polnocny-wschod od Poznania, wiec mamy niedaleko, prawie po sasiedzku :wink: :lol: trzymam kciuki i pamietaj, ze trzeba miec twarde serce jak sie buduje dom :D (ja sie tego caly czas ucze :D )

 

pozdrawiam i miło Cie poznac!!! do dzieła!! :):):)

 

mundzia :)

 

 

Mundzia, cena 250 000,- zawiera 7% VAT-u - na szczęście! :lol: ) ale to i tak się okazuje, że te ceny są chyba z kosmosu... :-? W cenie są tynki wewnętrzne i izolacja dachu oraz obłożenie go płytami kartonowo-gipsowymi.

 

Ty też się budujesz w Puszczy?? Pewnie od strony Czerwonaku? Bo jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by od Kiszkowa się chciał budować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna Wielkopolanka do kompletu :lol:

 

Właśnie zaczynamy budowę i im więcej tu czytam tym bardziej się boję. Ale już postanowione, więc teraz czeka nas tylko dostanie kredytu i wybranie załogi. Postanowiliśmy budować z jedną firmą 'pod klucz'. Firma z referencjami, więc trochę nam raźniej, ale dostaliśmy właśnie kosztorys od nich i mamy się do środy zdecydować czy ich bierzemy. Skrócony odpis z tegoż kosztorysu umieściłam w Sondażach z prośbą o przejrzenie przez doświadczone osoby, bo nie wiemy czy cen nam nie przysolili z księżyca. Jakby ktoś z Was miał chwilę, to także bardzo bym prosiła o zobaczenie tego zestawienia, bo kto inny będzie się lepiej orientował w naszych cenach jak nie Wy? :wink:

 

Do usłyszenia, zapewne niebawem, bo teraz będę miała pytań pewnie co krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się podzielić radością ;-)

Własnie wróciłem z zalewania ław!

 

No to teraz czekają cię już tylko same przykrości - wydatek za wydatkiem :lol: :wink:

A te cztery gruchy to wlałeś tylko na ławy, czy na cały fundament? Bo u mnie przy ławie 30x50cm i długości ok. 70m wyszło 9 kubików betonu (czyli dokładnie jedna grucha).

 

Tylko na ławy. Długość ław 106m 40x60 a miejscami 40x50.

Cena dobra bo 213 brutto za B20, i 12zł za dodatek hydrotechniczny (na 1m3, czyli razy 24). Do tego wynajcie wibratora - 130 zł

 

Razem ławy mnie wyniosły 5530 bez robocizny...

 

Teraz 10 dni luzu i ściany fundamentowe w górę.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Zabieram się /na dniach/ za budowę swojego wymarzonego domku. Lokalizacja Dąbrowa. Mam pytanie,jak radziliście sobie /:Pasco :IrekP/ z wysokim poziomem wód gruntowych przy wykonywaniu fundamentów? Nie mam możliwości odprowadzenia wód przy pomocy drenażu , bo teren płaski ani rowu ani żadnego zaniżenia.Zrobiłem sobie badania geotechniczne /he he na coś mi się szkoła przydała/ i wyszło ,ze woda jest już na 80cm w okresach "mokrych" ,nie wiem jak będzie latem?!

Służę pomocą przy pytaniach z dziedziny "geodezja i geologia",akurat tak się złożyło ,że działam w obu fachach:).

Pozdrowionka i niech moc przy budowie będzie z Wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pasco !

A za kilka lat :lol: będziemy mieli prosty dojazd do siebie obwodnicą zachodnią , która ma się ocierać właśnie o Dąbrowe i Rokietnice.

 

 

I jeszcze jedno: gdyby ktoś miał trochę dokładniejszą mapkę lub informacje na ten temat, to ja poproszę.

 

Z tego co przeglądałem ,to idzie około 300m równolegle na zachód od ostatnich zabudowań w Dąbrowie /ul.Krańcowa/.I to jest wiadomość na plus - na minus to to ,że jest kilka koncepcji...:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj areq

W którym miejscu budujesz w Dąbrowie? Czy to gdzieś w zachodniej części? (Jak nie chcesz tutaj podawać, to napisz na Priv) U mnie woda na wiosnę była na głębokości ok. 150 cm, więc nie miałem problemów z odprowadzeniem.

 

Oj rośnie nam Dąbrowa. Jak tak dalej pójdzie, to za rok albo dwa będzie większa od Zakrzewa. Ostatnio czytałem w gazetce gminnej (Echa Dopiewa), że ludność Dąbrowy to już ok. 850 osób :o (jeśli dobrze pamiętam). Ciekawe, kiedy przekroczy 1000? Może to ja będę ten "tysięczny"? :p Za to to się chyba jakaś nagroda należy :wink: :lol:

 

No i dzięki za mapkę. Chętnie obejrzę. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tych wariantach?

 

gerion Strasznie wielkie masz te ławy. Ale przy tych wymiarach co podałeś to wychodzi ok. 24m3, czyli 3 gruchy po 9. A gdzie weszła czwarta?

 

Chyba naprawdę tanio się buduję. Jak na razie postawienie całości (fundamenty, wszystkie mury i murowane ścianki działowe) kosztowało mnie ok. 35-37 tys. A i tak zdarzyło mi się kilka razy przepłacić (raz na betonie - trzeba było te 3m na garaż ukręcić ręcznie, i trochę straciłem na siporeksie przez wiosenną podwyżkę cen i niesłownego hurtownika).

 

BTW. Jeżeli ktoś reflektuje, zostanie mi około 40 sztuk Siporexu odmiany 600 z Powodowa (24 cm). Prawdopodobnie zostanie też trochę (ok. palety?) grubości 12 cm. Chętnie odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco - gruchy woziły mi po 6 m3 ;-) Wyszły prawie pełne 4 transporty.

 

Areq - u mnie tez jest wysoki poziom wód gruntowych - wiosną i jesienią. Teraz troszkę obeschło, ale wiesz jak to jest na nieprzepuszczalnej glinie. Ja miałem sączek biegnący w poprzek ławy fundamentowej (centralnie na wysokości środka ławy) więc go odciąłem i zrobiłem obejście dookoła fundamentów.

 

Wylałem ławy z B20, ale z dodatkiem hydrotechnicznym (12 zł za dodanie do 1 m3), który nadaje betonowi nieco inne właściwości (jest mniej nasiąkliwy, bardziej wodoszczelny).

 

Poza tym tradycyjnie - izolacja pozioma ławy to dwie warstwy papy klejone na zimno, a potem ściana fundamentowa (8 warstw) wysoko wyciągnięta ponad poziom działki i cała działka podniesiona. Wedle projektu w ścianie fundamentowej też mam 2 warstwy izolacji poziomej (po trzeciej i szóstej warstwie). Po wyrównaniu powierzchni ścian fundamentowych (rapówka) daję 3 warstwy dysperbitu. POwinno wystarczyć.

 

Mógłbym zrobić opaskę (drenać) wokół ław, ale wymagałoby to wykopania parokręgowej "studni rewizyjnej" żeby nawał wody miał gdzie spływać... tylko co ja bym potem z tą wodą zrobił? Więc sobie chyba daruję, tym bardziej, że wiele głosów potwierdza iż robienie opaski przy nieprzepuszczalnej glinie nie jest dobrym pomysłem.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaranta budujemy w Biskupicach Wielkopolskich :) zobacz na mapke http://republika.pl/grupawielkopolska/

no i moze tez byś sie na niej pojwila?? :wink: zgłoś się w tej sprawie do wpsaniałego psaco ktory Cie na niej umiesci jesli ładnie go poprosisz :D :D :D :D :):):)

 

co do wyceny "pod klucz" to wydaje mi sie ze to stan taki, ze sie mozna wprowadzac, ale specem nie jestem wiec moge sie mylic. A jesli tak jest jak mi sie wydaje, to powinna byc armatura biala, podlogi wykonczone przynajmniej (czyli panele, "gumolit" czy plytki - cokolwiek) ale moze sie myle ?? :roll: :roll: :roll:

 

pozdrawiam serdecznie !!

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq z nieba mi spadłeś!!!

Biorę wszystko - wysyłaj na maila [email protected] . Jak masz problemy z wysłaniem, mogę udostępnić FTP. W jakim CADzie masz te rysunki? Ściągnę sobie jakąś przeglądarkę.

 

A co do tych wniosków na zmianę planów zagospodarowania - o jakie zmiany chodzi?

 

Przesłałem przed chwilką.Rysunki w CAD 2004 LT legal ofkoz.

 

Co do zmian w planach zagospodarowania to planuje się jakieś 200-300 działek w kierunku na Skórzewo obecnie w całej Dąbrowie jest już wydzielonych jakieś 700-800działek.

 

Pozdrówki od wiary ze stołówki.......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq, Ty to chyba prawdziwa pyra poznańska jesteś :D. Ja tam gwarą poznańską za dobrze nie mówię, ale może by tak założyć jakiś klub gwary? Muszę zaraz poszukać coś w Necie.

 

Dzięki za przesyłkę - właśnie odbieram, i zaraz sobie przejżę.

 

mundzia zlituj się, ja z psami nie mam nic wspólnego (nawet w domu nie trzymam) :D :wink: To jest pasco, od Pasquale - czyli Przemysław po francusku (przynajmniej tak kiedyś mówili, bo Przemysława to rzadko który nie-polak potrafi dobrze wymówić :lol: ). A co do mapki - jak najbardziej. Teraz będę miał trochę czasu, bo trzeba zrobić krótką przerwę na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy krajanie,

 

Myślę o zakupie szamba w probudzie (gdzieś koło Kielc). Betonowe 10 m3 mają za 2070 + 7%, ale makabryczny jest transport (2000PLN). Jednak jak są 2 lub 3 chętni to transport łączony spada do 1150 lub 800 PLN i sprawa robi się ciekawsza. Podobno właśnie pojechał taki łączony transport do Poznania. Czy ktoś z Was jest chętny na wspólny transport ??? A może ktoś ma dobry namiar na inne szambo w dobrej cenie??

Serdecznie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomjot napisał

Jakies konkretne oferty moge podeslac wieczorem - mam je w domu.

Było by super :D . Dzwoniłam dziś do paru betoniarni np.

Kobylnica B20 oferuje za 205zł + 22% Vat, pompę za 220+22%Vat;

Poznań - Antoninek 209 brutto, 100zł za dojazd, 170zł za godzinę pracy pompy;

Swarzędz chce 230 brutto, koszt pompy 20zł za m3.

Ceny jak widać przeróżne.

W Antoninku - podejrzanie tanio - wychodzi jakieś 170zl netto - to jest b. dobra cena - mi sie nie udało znależć nigdzie tak tanio. Od Geriona dostałem namiary na betoniarnię w Nekli - w miarę tanio, ale policzyli jak za zboże za dojazd do mnie na Strzeszyn.

 

Co do Betoniarni w Antoninku to jeżeli chodzi o BM Beton to mogę polecić. Brałem od nich beton jesienią i nie miałem zastrzeżeń ani do jakości, ani do obsługi, ani żadnych innych. Dodatkowo jako jedyna betoniarnia dawali beton na 7% czyli na usługę budowlaną !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...