Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

tomjot napisał

Jakies konkretne oferty moge podeslac wieczorem - mam je w domu.

Było by super :D . Dzwoniłam dziś do paru betoniarni np.

Kobylnica B20 oferuje za 205zł + 22% Vat, pompę za 220+22%Vat;

Poznań - Antoninek 209 brutto, 100zł za dojazd, 170zł za godzinę pracy pompy;

Swarzędz chce 230 brutto, koszt pompy 20zł za m3.

Ceny jak widać przeróżne.

W Antoninku - podejrzanie tanio - wychodzi jakieś 170zl netto - to jest b. dobra cena - mi sie nie udało znależć nigdzie tak tanio. Od Geriona dostałem namiary na betoniarnię w Nekli - w miarę tanio, ale policzyli jak za zboże za dojazd do mnie na Strzeszyn.

 

Co do Betoniarni w Antoninku to jeżeli chodzi o BM Beton to mogę polecić. Brałem od nich beton jesienią i nie miałem zastrzeżeń ani do jakości, ani do obsługi, ani żadnych innych. Dodatkowo jako jedyna betoniarnia dawali beton na 7% czyli na usługę budowlaną !!!

 

Witam Wielkopolan.

Dodam swoje trzy grosze do tematu beton.

STANBUD Swarzedz. Zamawiałem 2 m3 chudego beton pod ławy - było OK; 13 m3 betonu na ławy fundamentowe, było OK; 10 m3 betonu na podbeton, było OK. Jak zamówiłem na strop 15 m3 - 5 ludzi liczyło niezależnie i wyszło im od 13,8 do 14,4 m3 - a wg betonu dostarczonego z betoniarni było to za mało bo weszło 17 m3.

Wg moich murarzy (a nie jeden dom zbudowali i chyba się dobrze na tym znają) pierwsza grucha zamiast mieć 7 m3 (na podstawie powierzchni zalanego stropu) miała może maksymalnie 5,5 m3. Druga uczciwie miała 8 m3. Suma sumarum zabrakło ok. 1,5 m3. Gdy zadzwoniłem do betoniarni najpierw poinformowano mnie, że niestety 2 m3 to mi już nie przywiozą. Po lekiej awanturze, że nie pozwolę zabrać pompy zgodzili się przysłać mi beton w cenie promocyjnej - za 300 zł za m3 (płatne gotówką na budowie - bez tego mowy nie było by ten beton puścili). Tak normalnie to miałem dość przyzwoite ceny (tych niby 15 m3) bo po 240 zł brutto za m3 betonu z pompą.

Jak zadzwoniłem do Stanbudu z delikatną reklamacją zostałem potraktowany przez Pana Kierownika jak Śmieć. Jak powiedziałem, że napiszę o tym na forum Muratora w grupie wielkopolskiej to usłyszałm, że on się cieszy, bo antyreklama jest dla nich bezpłatną reklamą. Zaproponował także bezczelnie, że może zlecić ekspertyzę np. Politechnice. Jak wyjdzie na moje, że było betonu mało to on zapłaci za ekspertyzę i zwróci mi za beton (te dwa merty), a jeśli faktycznie wyszło więcej to za ekspertyzę zapłacę ja. Albo, że mogą rozebrać mi ten strop. Powiedziałem mu, że jest śmieszny. Nie po to buduję dom, żeby go rozbierać oraz dodałem, że buduję projekt katalogowy i jest mało prawdopodobne, żeby rozbieżność co do zużycia betonu mogła wynieść ok. 2 m3. W to nie chciał uwierzyć nawet architekt projektujący ten dom.

Ale nie mam już siły użerać się z takim chamstwem. Szkoda mi sił i nerwów. Uważam tylko, że zostałem oszukany. Nie złapałem nikogo za rękę, ale mogła nie być wlana do pierwszej gruszki taka ilość betonu jak być powinna (czyli 7 m3), albo została gdzieś część tego betonu spuszczona przez zaradnego kierowcę.

Uważajcie więc na firmę STANBUD. Jak ma ktoś podobne doświadczenie niech się nim podzieli.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Krzesiny - mam pytanie...

 

Z tymi Krzesinami nie jest tragicznie. Ćwiczenia są od tygodnia i w sobotę trochę przeszkadzali około południa. W niedzielę nie latali. W poniedziałek i wtorek (nie wiem jak w dzień) nie latali po 17.

 

A tak przy okazji w niedzielę 12 czerwca jest festyn na lotnisku w Krzesinach.

W programie:

-Prezentacja samolotu wielozadaniowego F-16

-Wystawa Sprzętu Wojskowego (samoloty, samochody, czołgi )

-Blok rekreacyjno- sportowy dla dorosłych i dla dzieci;

-Testy samochodów marki T*, P*, N*, L*, B*

-Przejażdżki konne;

-Bogaty program artystyczny;

-Smaczna kuchnia

W godzinach 11-17, wstęp bezpłatny

 

http://www.31blot.com/31blot.html

 

... a w zasadzie nie ja, a mój mąż - czy można tam dojechać autostradą? A jak tak, to którym zjazdem wyjechać (pojedziemy od strony Komornik)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TadekL napisał

 

Uważajcie więc na firmę STANBUD. Jak ma ktoś podobne doświadczenie niech się nim podzieli.

 

Ja się chętnie podzielę choć doświadczenia mam zupełnie inne.

Jest to jedyna betoniarnia znaleziona przeze mnie w okolicy Poznania która cenę pompy wlicza w cenę m3 betonu.

Nie ma problemu z twz. dogadaniem się w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.

Brałam od nich beton na strop,gdy pierwsza gruszka skończyła wylewać zaraz przyjechała druga i nie było zbędnych przestojów.

Moje doświadczenia ze STANDUBEM są o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chętnie podzielę choć doświadczenia mam zupełnie inne.

Jest to jedyna betoniarnia znaleziona przeze mnie w okolicy Poznania która cenę pompy wlicza w cenę m3 betonu.

Nie ma problemu z twz. dogadaniem się w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.

Brałam od nich beton na strop,gdy pierwsza gruszka skończyła wylewać zaraz przyjechała druga i nie było zbędnych przestojów.

Moje doświadczenia ze STANDUBEM są o.k.

 

Witam,

Ja nie pisałem o prawie perfekcyjnej organizacji (bo spóźnili się ponad trzy godziny) i dogadaniu się, tylko o fakcie dotyczącym ilości betonu w pierwszej gruszce i podejściu do klienta jak zabrakło betonu. Na pewno nie jest to podejście tzw. do dogadania się (żeby zapłacić 60 zł więcej za m3 z ultimatum, że jak pieniążków nie będzie do ręki to Ci nie przywiozą - to już chyba przesada :evil: . Poza tym jak pisałem przy fundamentach i podbetonie było wszystko OK.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierze się kilka gruszek, to BUMADEX na Kopaninie też daje pompę gratis, ale z jakością betonu bywa różnie. Jedna grucha lepsza druga gorsza. Do tego lubią dolewać wody na budowie. Jedna grucha przyjechała nawet taka, że beton tężał od razu po wylaniu, że nie można było go rozprowadzić, tzn. że był stary, gdzieś się już długo kulał. Dobrze jak na budowie przy wylewaniu jest fachowiec, który potrafi słaby beton rozpoznać i od razu cofnąć do producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat :)

 

Ostatnio zacząłem poszukiwania ekipy do wykonania dachu (najlepiej więźba + pokrycie). Oczywiście chodzi o to, żeby ekipa wykonała swoją pracę dobrze, i w rozsądnej cenie. Poza tym dobrze by było, gdyby mogli wykonać "z materiałem" (mam na myśli 7% VAT).

 

Poproszę o namiary do takich ekip.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krainę podziemnych pomarańczy.

Jestem od niedawna na forum, ale zaczynam się "wkręcać" i po mału korzystać z dobrodziejstw tego forum.

Czeka mnie wykonanie tynków wew.. Myslałem o maszynowych, czy ktoś może polecić mi godną zaufania ekipę i podać orientacyjne ceny wykonania .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parapety z klinkieru

 

gdzie, poza Centrum Klinkieru przy A2 (Przezmierowo), jest jeszcze duzy wybor?

 

dzieki :D

 

Ja bralem w firmie WASZDACH. Maja o wiele taniej niz w Przezmierowie (W zasadzie to Baranowo jest) i do tego transport mialem w cenie.

 

Potrzebowalem cegle czarna matrix z wienerbergera w Baranowie dali cene 2,89 i 120 za transport w wasz dachu 2,42 z transportem.

Zalatwialem to w oddziale w Korniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz przyszla pora na porade od was drodzy koledzy i kolezanki.

 

Poszukuje:

- elektryka, solidnego szybkiego i taniego (chyba to sie wzajemnie nie wyklucza? :)) ktory wykona wszystkie instalacje w domu: pradowa, telewizyjna, komputerowa

 

- instalatora - ogrzewanie i instalacja sanitarna

 

- speca od alarmow

 

Licze na wasze doswiadczenia oraz jesli mozecie podajcie ceny ile u was wzieli i na co zwracac uwage.

 

Pozdrawiam budujacych :)

 

PS W zamian posiadam wiedze praktyczna (czytaj doswiadczene z wlasnej budowy) na temat stropow drewnianych, scian z porotonu, konstrukcji dachu bez slupow i pokrycia dachowego. tyle na razie mam wybudowane.

Czas trwania budowy - miesiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz przyszla pora na porade od was drodzy koledzy i kolezanki.

 

Poszukuje:

- elektryka, solidnego szybkiego i taniego (chyba to sie wzajemnie nie wyklucza? :)) ktory wykona wszystkie instalacje w domu: pradowa, telewizyjna, komputerowa

...

- speca od alarmow

 

Witaj Maćku.

 

Co prawda jestem jeszcze przed wykonaniem wszystkich instalacji, ale mam już wybranego elektryka, króry zrobi mi to co pozostawiłem powyżej. Kontakt podam na priva. Możesz powołać się n mnie.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziekuje bardzo. :) Tak se mysle ze moze powinnismy zrobic jakis maly zlocik aby sie blizej poznac. Moze u kogos na budowie, raz u jednego innym razem u drugiego pogadac wypic piwko, co wy na to? W koncu jest nas troche.

 

Super - bardzo chetnie.

Choć z tym piwkiem to może być kiepsko - sam wiesz prawo jady jest w cenie :lol:

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziekuje bardzo. :) Tak se mysle ze moze powinnismy zrobic jakis maly zlocik aby sie blizej poznac. Moze u kogos na budowie, raz u jednego innym razem u drugiego pogadac wypic piwko, co wy na to? W koncu jest nas troche.

 

Super - bardzo chetnie.

:lol:

Pozdrawiam

TadekL

Jestem za :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...