Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

starzy - to ci co już mieszkają :D To ja mam do "starych" pytanie - czy ktoś z PINB się u was pojawił na nieobowiązkowej kontroli po złożeniu papierów o zakończeniu budowy ? Jestem własnie przed tym a u sąsiada pojawił się taki nalot z miarkami i mierzą, sprawdzają, kontrolują baaaaardzo skrupulatnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starzy - to ci co już mieszkają :D To ja mam do "starych" pytanie - czy ktoś z PINB się u was pojawił na nieobowiązkowej kontroli po złożeniu papierów o zakończeniu budowy ? Jestem własnie przed tym a u sąsiada pojawił się taki nalot z miarkami i mierzą, sprawdzają, kontrolują baaaaardzo skrupulatnie ...

 

 

No to musiał sąsiada ktoś podkablować:):)

Generalnie nie jeżdżą do domków jednorodzinnych ,chyba ,że któryś z "uprzejmych sąsiadów" napisze donosik: w stylu : "wydaje mi się ,że dom sąsiada został wybudowany za blisko granicy" lub " ma ścianę z oknami mniej niż 4 metry od mojej granicy".

 

Generalnie w momencie odbioru geodeta wykonuje mapkę "Inwentaryzacja powykonawcza budynku" na której są wpisane wymiary budynku lub jeśli takowych nie ma przekazuje inwestorowi OPRÓCZ MAPY szkic z pomiaru budynku na którym są wpisane wszystkie wymiary budynku ,odległości od granic ,lokalizacja uzbrojenia etc....Należy tego pilnować przy odbiorach ,bo właśnie jak urzad dostanie taką poprawnie wykonaną mapkę /lub mapkę ze szkicem/ to NA BANK nie będzie sprawdzał tego po raz drugi.

Oczywiście oprócz tego inwestor musi dostarczyć resztę dokumentów z których najważniejszym jest dziennik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...