Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Koledzy,

 

Po długim czasie oczekiwania jestem wreszcie na etapie projektownia naszego domku. Mamy obiecany prąd na wrzesień (jeżeli ENEA się nie opóźni ... :-? ) i jednym z elementów, które rozważamy jest wielkość dachu. Chciałam Was zapytać - jako bardziej doświadczonych - czy orientujecie się jaki jest przebliżony koszt 1m2 dachu licząc razem z konstrukcją pokryty gontem oraz dachówką. Chcielibyśmy mieć dom parterowy, gdzie siłą rzeczy dach będzie stanowił duży koszt i dlatego zastanawiamy się, czy garaż robić w bryle budynku (co wymaga większego dachu), czy też odpuścić, co przełoży się na mniejszą powieszchnię dachu, więc mniejsze koszty.

 

Jeszcze chciałabym zapytać o namiary na rozsądnego glazurnika, którego moglibyście polecić z własnego doświadczenie (ten namiar jest dla mojej znajomej).

 

Będę wdzięczna za informacje i z góry bardzo dziękuję! :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Koledzy,

 

... jednym z elementów, które rozważamy jest wielkość dachu. Chciałam Was zapytać - jako bardziej doświadczonych - czy orientujecie się jaki jest przebliżony koszt 1m2 dachu licząc razem z konstrukcją pokryty gontem oraz dachówką. Chcielibyśmy mieć dom parterowy, gdzie siłą rzeczy dach będzie stanowił duży koszt i dlatego zastanawiamy się, czy garaż robić w bryle budynku (co wymaga większego dachu), czy też odpuścić, co przełoży się na mniejszą powieszchnię dachu, więc mniejsze koszty.

 

 

Właśnie jestem na czasie z tym tematem :D

U mnie dekarze wycenili dach (więźba+dachówka) na 7 tys i 9 tys (robocizna - 2 ekipy, więźba+pokrycie+obróbki i rynny). Dach 200m, co w przeliczeniu wyniesie ok. 35 i 45 zł/m. Materiały - łącznie ok. 23 tys (dachówka beton Braas). Co do garażu - czy zrobisz garaż czy wiatę, dach i tak trzeba postawić. Jak nie chcesz, żeby samochód nocował pod chmurką, to i tak musisz zrobić dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco, bardzo dziękuję za info. Z tym garażem to myśleliśmy, żeby w ogóle nie robić teraz ani garażu , ani wiaty a z biegiem czasu postawić wolnostojący, jeżeli finanse pozwolą. Np. widzieliśmy garaże wolnostojące na Targach Poznańskich BUDMA w tym roku (takie jakby kontenery) w cenie około 6.000 PLN. To może byłaby jakaś alternatywa wobe większego dachu... Tak sobie analizujemy właśnie co lepiej ... :roll:

Pozdrawiam Grupę i proszę o dalszę podpowiedzi w sprawie kosztów dachu i godnego polecenia GLAZURNIKA vel. płytkarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

... jednym z elementów, które rozważamy jest wielkość dachu. Chciałam Was zapytać - jako bardziej doświadczonych - czy orientujecie się jaki jest przebliżony koszt 1m2 dachu licząc razem z konstrukcją pokryty gontem oraz dachówką. Chcielibyśmy mieć dom parterowy, gdzie siłą rzeczy dach będzie stanowił duży koszt i dlatego zastanawiamy się, czy garaż robić w bryle budynku (co wymaga większego dachu), czy też odpuścić, co przełoży się na mniejszą powieszchnię dachu, więc mniejsze koszty.

 

 

Właśnie jestem na czasie z tym tematem :D

U mnie dekarze wycenili dach (więźba+dachówka) na 7 tys i 9 tys (robocizna - 2 ekipy, więźba+pokrycie+obróbki i rynny). Dach 200m, co w przeliczeniu wyniesie ok. 35 i 45 zł/m. Materiały - łącznie ok. 23 tys (dachówka beton Braas). Co do garażu - czy zrobisz garaż czy wiatę, dach i tak trzeba postawić. Jak nie chcesz, żeby samochód nocował pod chmurką, to i tak musisz zrobić dach.

 

Pasco coś mi się wydaje , że masz trochę drogie te wyceny . Ja mam 280 m2 dachu z lukarnami / wielospadowy i mam wycenę : za więźbę 5.800 netto i za pokrycie z obróbkami 7.400 netto. Dodając nawet 7% VAT to za więźbę wychodzi 22zł brutto za m2 a za pokrycie 28 zł brutto/m2. Dodam , że dachówka ceramiczna. Oczywiście być może w przypadku mniejszego dachu jest koszt jednostkowy wyższy ale nie chyba o tyle. W razie czego służę namiarami na ekipę.

Pozdrawiam wszystkich, którzy męczą się właśnie z więźbą i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco średnia cena robocizny z tego co się pytałem za :więźba , pokrycie ,orynnowanie:) i obróbki z blachy wynosi 60zł.... fakt ,że asów:) za 100zł też znam i wcale nie są najlepsi...Na 200m dachu z Braasa aż 23.000zł?czy też liczysz z drewnem na więźbe? Jeśli tak to cena materiałów bardzo dobra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwka N., areq, Pyrka - dziękuję ! Ja zrozumiałam, że Pasco liczył też więźbę - bo o takie koszty pytałam, ale może się mylę. Dziękuję za Wasze wyceny i opinie. My dachu będziemy mieli dużo tzn. jakieś 300-350 m2 - niestety :-?

 

Iwka N - czy mogę poprosić o namiary na ekipę na PRIVA i mam pytanko czy ta ekipa przetestowana już ... czy też testy ma jeszcze przed sobą :wink:

 

Życzę Wszystkim miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wytłumaczyć, bo zaraz się tu straszny kocioł zrobi:

Wyceny (7 i 9 tys) to ceny za wykonanie CAŁEGO DACHU od dwóch różnych ekip. To znaczy - jedna ekipa bierze 7000 za wykonanie (więźba+pokrycie+obróbki+rynny), druga ekipa bierze 9000 za wykonanie (więźba+pokrycie+obróbki+rynny). Mam nadzieję, że teraz się jasno wyraziłem :D

 

areq Trochę się rąbnąłem z tą wyceną materiałów: wychodzi ok. 16000 netto za materiał na dach, ale bez więźby (liczyłem, że na to wyjdzie 6x650 zł, czyli 3900 zł, brutto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wielkopolanie!

Podzielcie się z nami iformacjami, ile wzięli u was fachowcy za tynki i posadzkę. Mamy wycenę za tynki gipsowe 19 zł/m2 + 7% vat (cena wyjściowa) z materiałem. Czy warto samemu kupić materiał? A za posadzki kładzione maszynowe bez materiału 14 zł brutto. Szukać tańszych wykonawców? Może kogoś polecicie?

Pozdrawiam

Beata L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem drewnochronu na podbitkę w ubiegłym roku i jak na razie jest ok. No ale to dopiero pierwszy rok. Malowałem trzy-czterokrotnie i przypuszczam że przynajmniej raz na 4-5 lat będzie trzeba to odświeżyć. Ale w sumie to raczej normalka.

A cenowo wychodzi najkorzystniej.

 

Racja Ryby - drewnochron cenowo najlepszy, ale nie licz na 4-5 lat. Dałbym 2-3 lata maks, potem traci kolor i płowieje. Ja już drugi raz błędu nie popełnię i Drewnochronu nie kupię. NIeco lepsiejsze są środki 3V3 (nie pamiętam firmy, ale to logo mi utkwiło w pamięci). Kosztują z połowę drożej, ale też trzymają o połowę dłużej niż drewnochron...

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wytłumaczyć, bo zaraz się tu straszny kocioł zrobi:

Wyceny (7 i 9 tys) to ceny za wykonanie CAŁEGO DACHU od dwóch różnych ekip. To znaczy - jedna ekipa bierze 7000 za wykonanie (więźba+pokrycie+obróbki+rynny), druga ekipa bierze 9000 za wykonanie (więźba+pokrycie+obróbki+rynny). Mam nadzieję, że teraz się jasno wyraziłem :D

 

areq Trochę się rąbnąłem z tą wyceną materiałów: wychodzi ok. 16000 netto za materiał na dach, ale bez więźby (liczyłem, że na to wyjdzie 6x650 zł, czyli 3900 zł, brutto)

 

No właśnie po jakimś czasie mnie oświeciło , że to ja jestem w błędzie odnośnie Twojej wyceny. To teraz moja wychodzi drożej. A ceny netto czy brutto bo nikt o tym nie pisze a to jest mała różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison,

namiary na ekipę wysyłam na priv. Podobno jest to dobra ekipa , która robi dużo dachów w Swarzędzu ja mam wykonawcę od mojego kierownika budowy ale nie wiem czy nie wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle! Im więcej na temat dachów rozmawiam tym mniej wiem jak najlepiej zrobić bo każdy przekonuje do swojej opcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciagam temat

 

Witajcie Wielkopolanie!

Podzielcie się z nami iformacjami, ile wzięli u was fachowcy za tynki i posadzkę. Mamy wycenę za tynki gipsowe 19 zł/m2 + 7% vat (cena wyjściowa) z materiałem. Czy warto samemu kupić materiał? A za posadzki kładzione maszynowe bez materiału 14 zł brutto. Szukać tańszych wykonawców? Może kogoś polecicie?

Pozdrawiam

Beata L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciagam temat

 

Witajcie Wielkopolanie!

Podzielcie się z nami iformacjami, ile wzięli u was fachowcy za tynki i posadzkę. Mamy wycenę za tynki gipsowe 19 zł/m2 + 7% vat (cena wyjściowa) z materiałem. Czy warto samemu kupić materiał? A za posadzki kładzione maszynowe bez materiału 14 zł brutto. Szukać tańszych wykonawców? Może kogoś polecicie?

Pozdrawiam

Beata L

Nam tynkarze powiedzieli, że lepiej oni kupą materiał, bo wiedzą gdzie najlepszy no i mają już spore rabaty.

Nie pamiętam dokładnie kwoty, ale tynki też nas wyniosą ok 20,-zł/m2. Ile płacilismy za posadzkę też nie pamiętam :o :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio mebli kuchennych Davinci - Przeźmierowo k. Poznania

 

Chciałam Was zapytać, czy ktoś z Was korzystał z usług tego studia i jest zadowolony. (Podobno produkcję mają na Dziadoszańskiej.)

 

Obsługa fachowa i duży wybór materiału, ale trafiliśmy do tego salonu z ulicy i nie wiem, czy warto ryzykować i powierzać im wykonanie kuchni.

 

serdecznie dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

 

mam kominek do zrobienia w całości z klinkieru ręcznie formowanego (a nawet 2 kominki i trochę ściany) i problem,ponieważ klasyczni kominkarze nie są skłonni się tego podjąć , potrzebuje bardziej super murarza klinkierowca, może macie kogoś takiego

z góry dziekuję za każde namiary

 

pozdrawiam i powodzenia

 

Poznanianka Sorry. BMB masz info na privie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...